Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Смешни, слатки зборчиња на најмладите

Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 14:51 #11663

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Моментално актуелни кај нас:

петарда - пентандар
скакулец - скакуРец
супер федери - супер педери :laugh: (ова од Куќичката на Мики Маус)
џогер - џоНгер
бербер - дендер :laugh:
Дадар - ДаНдар (стилистот)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 08 Јан 2010 14:51 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 16:30 #11745

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Спајдермен сеуште е СпајМЕРДЕН
чејна за чајна


Инаку порано викаше

Калима - за камила
јаварче - за ајварче
дгдгче - за коњче :D
пипили - за пиперки
гураби - за гулаби
зоз - за воз
...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 16:53 #11762

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
vakvi ima eden kup

fuce - kuce
tepce-leb
foa-kola
temtura-temperatura
pokoni-pokloni
ue-jule ,ucitelkata vo gradinka
temdaba- krembanana
doni- makaroni
i mnogu dr ,
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 18:18 #11791

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
јас - а
јавувам - алувам
сокче - сотке
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 18:34 #11799

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Opola-kupatilo
opici-kompircinja
boni-baloni
oputelot-kompjuter

Ne mi teknuva sega a gi imame uste :laugh:

Porano za voda vikase dundo hahaha
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 18:36 #11802

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
има многу вакви зборчиња веќе почнав и да ги заборавам
цепенка или црвен капа -црвенкапа
толче ни беше и сокче и столче
путка-пеперутка
панкер-памперс
цангар-алегсандар
такот-трактор
ронче-макарони
кава-колкава
гомена-голема
има уште многу ама сега на толку ми текнува
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 18:40 #11804

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Eve nekoi :P

topka - kopka (ne znam zosto, koga si ja upotrebuva T)
ajde da se banjame - ajde da se kap, kap, kap
shiljo - sijo
plastelin - palin
te molam - te moam
ajde da crtame - ajde da ctame
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 19:18 #11825

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Еве неколку наши;
кашкавал-каче
капуљача-копиљача
сокче-оте
црвенкапа-цвенкака

не ми текнуваат сега има уште... :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2010 21:08 #11856

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
bas mi e krivo sto nemam sto da pisam vo temava,a i na stariot forum redovno ja citav i se smeev.neda kazuva se pravilno za cudo.site 31 bukva i se na mesto vo bilo koj zbor ili recenica.mm ja zakacase pred nekoj den da kaze federfufna i cincilator i gi kazuva bez pardon.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 02:37 #11932

 • Eci Peci
 • Eci Peci's Avatar
 • Offline
 • new born
 • away, but here :)
 • Теми: 63
 • Карма: 6
Баш ме изнасмеавте,морам да кажам кои ми се најсмешни, инаку смешни се сите
Ane напишал/а:
Спајдермен сеуште е СпајМЕРДЕН
чејна за чајна

Инаку порано викаше

Калима - за камила
јаварче - за ајварче
дгдгче - за коњче :D
пипили - за пиперки
гураби - за гулаби
зоз - за воз
...
овие сите! :laugh:

панкер-памперс
plastelin - palin
капуљача-копиљача

Opola-kupatilo
opici-kompircinja - А овие ми се смешни оти врска ми немаат со вистинските зборови :laugh:
Последна промена: 09 Јан 2010 02:39 by Eci Peci.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 04:43 #12012

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Вечерва

шеп шеп бонбонче во џеб - шеп шеп џебо џебо џеб :laugh: :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 04:51 #12021

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
Sega ni se aktuelni:

Ocajni Domakinki-Okini Makini
Crvenkapa-Enkapa
Elka-Ejka
Dedo Mraz-Mazojo
Pernica-Penca
Turli tava-Tui tava
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 05:00 #12029

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јана збори доста чисто, ама има неколку збора што едноставно не ги мења
Чоколино-кочолино
чоколадо-кочоладо
црвенкапа-црвенкапка
компјутер-поњќутер :laugh:
И најсмешно ми беше кога кај кумот бевме на роденден, секогаш за ВЦ сме го користеле баш тој термин, и така и она вика, а таму од кај и текна, мамо ми се оди во кОлозет :laugh:
Кога беше помала, за
капа-пака
Последна промена: 09 Јан 2010 05:11 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 05:04 #12032

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Факана-кафана
ода-вода а знае в да каже ама ете по нејзино
колк-волк(ова ми е најсмешно,иде колкот)
чополапе-чорапи
кашљавал-кашкавал
кастачка-краставица
пикендџони-кроасан(а еве ја
историјата на зборот,од рекламата на А1 за кроасанот Пик енд ЏОЈ:)))
пупе пупе-ќе се бањаме
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 05:21 #12041

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Mimi22 напишал/а:
moze ne mi e z tuka postot ako treba moderatorite neka go premestat.Koga pocnaa vasite najmili da gi kazuvaat ovie slatki zborcinja.Nasiot recnik e uste mama,tata,baba,tete,i brm (cel den se sto e na trkala )za drugo nekako tesko mu paga
Алексеј до кај 18 месеци не збореше ништо. После преку ноќ почна да зборува и тоа секој ден се повеќе и повеќе. На 2 годинки цели реченици кауваше, сега рецитира песнички, пее песни и раскажува приказни. Нормално, кога сака, а не сака со терање, ајде кажи ја таа песничка, тоа неќе. Само јас ако побарам нешто да испее или изрецитира, мени за љубав прави се :P :) . Овие зборчиња на темава ни се моментално актуелни, ама многу брзо менува, тоа што денес го научил и го изговара смешно утре веќе како возрасен го кажува.
А на стариот форум имам пишувано како зборуваше кога беше помал. :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 06:06 #12081

 • macush
 • macush's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
I den denes so mm se smeeme koga ke se setime na Hristijan koga pocna da zboruva:
mau mau am ciu ciu-maceto go izede pielto.Sveki moja koga ke mu gi pokazuvase zivotnite vo slikovnicite,ne mu kazuvase mace,kuce nego mau mau ili av av i taka da edvaj nekako posle go naucivme da vika mace kuce i taka ponatka.A inaku upotrebuvase mnogu cudni zborovi vo negoviot recnik i sekogas ni trebase vreme za da go razbereme,kako na pr.:
za banjane vikase dopa,za dzeb-depa,za lep-ljopa,ribata ja vikase lulu,drugarceto koe se vika Dimitar go vikase Lili,zmija-mnija :laugh:
Za razlika od nego Tea pocna da zboruva dosta ubavo,sekako sepak bebeski,najsmesno bese sto namesto ogromno vikase gomno.No zatoa pak do skoro za sifonjer vikase fisinjer.A Luka sega pocnuva da zbori i sekoj zbor mu e interesen i smesen.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2010 14:43 #12098

 • Jasmina,mina
 • Jasmina,mina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 105
 • Thank you received: 7
 • Карма: 15
Елеонора се чисто зборуваше од 18 месеци и ,,р,,ја изговараше!А малово е жив циркус :laugh:
сега веќе му е избистрен говорот,но пак не е најчист
тетевизол-телевизор
диа сиња-дива свиња
уба-убава
пепепутка-пеперутка
компутел-компјутер
тгни се,остави го маката-,,тргни се остави ја мајката,кога мм ќе ме гушне
ткао о сеќата-тркало на среќата
Аба(кучето)-Баба
не ажам,зими Ноа,ми се пие вода-не лажам,жими Елеонора ми се пие водаи уште многу слатки зборови,преслатки фрази :kiss:
Последна промена: 09 Јан 2010 14:45 by Jasmina,mina.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 10 Јан 2010 02:56 #12367

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
okoto na jajce-jajce na oko
cenkapa-crvenkapa
ape ape-koga i se jade
poasan-kroasanaBubamara se iznasmeav na zborceto na Jana za kompjuter-ponjkuter.... :laugh: :laugh:
Inaku tocno e toa sto go kaza Kinky deka deneska ako gi izgovaraat vaka zborcinjata uste utre moze da si gi kazat ispravno....brzo si ucat srcinja se site :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 10 Јан 2010 03:01 #12372

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
пител-компјутер
распон-рамстор
мана-банана
бони-бонбони
фон-телефон
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 10 Јан 2010 03:42 #12401

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Сега се сетив
сеуште си вика
келбавче - за кебапче
кемишла - за виршла

а најмногу се смеев минатата година кога го носев на роденден кај дете од колешка моја во игротеката во Аеродром - Be Happy. Никола дете, како дете, слушнало недослушнало ми вика
- Ќе одиме на роденден во БИФЕКИ :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 11 Јан 2010 04:20 #12932

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Capi capi-carli caplin :P :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 11 Јан 2010 12:02 #12981

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Дредо мраз - Дедо Мраз
Актобус - автобус
нефеор - семафор
кроасана - ресана :)
има многу не ми текнува, знае од време на време да одвали некоја :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 11 Јан 2010 13:54 #13005

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Dedo Mraz - Dedo bel :laugh:
kapa - kapka
avtobus-buse
gradinka - gaginka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 22 Сеп 2010 01:18 #54020

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Ова се зборови од внук од брат кога беше помал

тика = количка
нони = цуцла лажалка
нандор - надвор
врнде = врне
бајрад = пират
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 22 Сеп 2010 11:43 #54073

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Мама кога ќе дипломира ќе биде спиколог спикоретапефт (психолог психотерапевт) :laugh: :love:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот