Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Го ставате ли шалчето преку уста?

Ре: Го ставате ли шалчето преку уста? 07 Фев 2011 17:20 #109864

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Obavezno nosime salce ama ne preku usta. Bebuska edvaj trpi i kapa i salce. vodime borba i za ednoto i za drugoto. Uste na usta da e - nema sansi! Dovolno e samo na vratceto i obavezno usinjata pokrieni so kapa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Го ставате ли шалчето преку уста? 05 Мај 2012 02:28 #197615

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Оваа година се уверив дека шалот е тотално бескорисен !!!. Како што пишав стационирани сме во Финска и тука децата не носат шал. И моите не носеа оваа зима иако беше -20. Закон се оние капи што ја покриваат цела глава и врат а имаат само дупка за лицето или јаки како ролка.

Кога ќе размислам подобро шалот е и многу опасен. Против правилата на безбедност е да се има врвка на капуљача на детските блузони и јакни а тек пак долг шал да се врзе на врат
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка, vistina

Ре: Го ставате ли шалчето преку уста? 08 Мај 2012 08:36 #198051

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
И Јана има исто вакво како на сликата портокаловото, само кремасто со розевка машничка, арно ама, не можеше да го смисли, склет и правеше, па користевме шал.

Леле каков муабет за шалови на +25 во Ск :kez: (Еми колку е во Финска?!?)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Го ставате ли шалчето преку уста? 08 Мај 2012 13:41 #198123

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Секој со својата мака :kez: . Денес е потопло околу 15 степени преку ден. Кога го пишував постот беше само 5 и ја перев зимската гардероба па да споделам искуство.

Иван капата како на сликата ја јадеше и беше мокра постојано ама јаката „шал“ ни заврши работа. Памучна земавме за да не го чешка.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.