Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години)

Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 12 Дек 2010 17:12 #87313

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ми фали оваа тема, добивав идеи за оброците :)

качамак со јогурт
2 кивиња, 2 круши
домашна супа од коска
сарма
животинско царство
попара бисквити со млеко и испасирана банана
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 12 Дек 2010 17:23 #87319

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Бисквити за доручек (ги крка 7 бидејќи и се омилени)
Јаболко
Домашна супа од зеленчук со јајце и лепче
Сокче од портокал
Киндер јајце и кекс од јаболка
Палента со млеко

Ова е од вчера, не е од денес:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 12 Дек 2010 17:41 #87328

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Domasna pita so sirenje plus jogurt

dinstano telesko so zelencuk,pire kompir,salata od cveklo morkov i zelka
kroasan so cokolado
palenta so sirenje
i vo tekot na denot mnogu mandarini i edni pez bomboni
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 12 Дек 2010 20:19 #87385

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Lebce namackano so namaz, parce salamce i zdenka.
Gusta supa od pilesko mevce so mnogu morkov, celer, magdonos, paskanat, fide so edna kriska lebce.
Banana + cedeno sokce od mandarini i limun.
Kiflicka so francuska salata
Puding
trtlata na mamika
Последна промена: 12 Дек 2010 20:20 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 13 Дек 2010 03:55 #87657

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Pak jas :)
Predhodniot post bese za vcera a ova e za deneska......


Przeno lebce so sirence
Dve slivi
Mandjicka so tikvici, orivce i meleno mevce so kriska leb
Ovosen jogurt od borovinka + ceden sok portokal i limun
Pola vareno klavce
Kriska so nutela
Cokoladno mlekce
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 13 Дек 2010 04:00 #87662

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Kifla so puter i sirence i 2 casi jogurt
2 jabolki i voda
domasna supa od koska, riba malku i varen kompir i salata krastavica
krofna so marmalad
lepce so namaz i casa mleko
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 13 Дек 2010 04:37 #87716

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
палента со зденка, па продолжи со корнфлејкс, од палентата малку касна
компот од дуњи
мусака, малку пилешко мевце, леб
едно вива сокче
сок од цедени портокали
лебче со путер, кисело млеко
малку јаболче
млеко за добра ноќ:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 13 Дек 2010 14:49 #87816

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
попара со јогурт
јапонско јаболко и круша
алва со леб
телешка супа
мусака
банана
2-3 кришки леб со домашен мармалад од јагоди
чаша млеко
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 13 Дек 2010 23:43 #88153

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Jufki so rendano sirenje
Banana
Oriz so pileski stek
Zelka salata
Integralno lepce so puter
Caj od kamilica
Mandarini 3
i za vecera planirame
Kornfleks so mleko
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 15 Дек 2010 04:08 #88897

 • Dali
 • Dali's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Карма: 0
Tost
mnogu voda
pola mandarina
mleko so zitarici
kremenadla so krastavichki
cedevita
biskviti
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 15 Дек 2010 13:58 #89056

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
во градинка
лепче со јајце, кашкавал, павлака и чај
ориз со месо
мандарина

дома
мандарина, две кивија, банана
две кришки леб со домашен мармалад од јагоди
чаша млеко
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 17 Дек 2010 03:28 #90106

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
vo gradinka
lepce so krem i mleko
oriz so meso
portokal-ne izela go donese doma

doma
przeni jajca so praz i edna kriska lep
pola banana
za vecera pavlaka i lepce
solja caj pred nananje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 17 Дек 2010 04:23 #90158

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Kriska so puter i virsla
ceden sok od portokal 200ml
mandjicka so mevce i razno razen zelencuk i kriska leb
banana
zivotinsko carstvo
domasna kiflicka i przeno jajce
pez bomboni

i mnoooguuuuu voda cel den :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 18 Дек 2010 20:09 #90943

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Kriska so puterce i marmalad od aronija i cajce
pola jabolce
Mandjicka so praz i mevce i leb
banana
multivitaminski sok 200ml
piroska so kaskaval i sunka
zivotinsko carstvo
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 18 Дек 2010 20:21 #90949

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Нашето дводневно мени, вчера и завчера
1.
леб со млечен намаз
варен компир, печен ослич и супа
сок од праска
две јаболчиња
кроасан со крем
млеко

2.
житарици со млеко
гравче, леб
сок од цедени портокали и лимон со мед
пудинг
малку јаболко
палента со зденка, јогурт
млеко
Последна промена: 18 Дек 2010 20:21 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 18 Дек 2010 21:46 #90970

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Јуче-

Код бабе доручак, гибаница и јогурт
За ужину мандарине
Ручак такође код бабе, сарма
Поподневна ужина воћна салата (банана, јабука, киви) са шлагом
Вечера интегрална кифла са путером, пилећа прса мало милерама и јогурт

Данас

За доручак мусли са јогуртом, па после један кроасанчић
За ужину јабука, и чоколадица
Ручак је бо паприкаш са кромпиром и пилећом џигерицом, купус салата
Ужина плазма и чоколадно млеко
За вечеру већ имам наручене рибље пљескавице, то јој се једе и уз то хлеб, павлака и јогурт..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 19 Дек 2010 05:18 #91070

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Plazma so mleko
vitanova so grozje
Grasok so mevce i kriska leb
dukatino cokoladen puding
Kriska leb so puter i argeta pasteta
sok portokali limun
kiflicka so orevi i marmalad

i cel den zalivanje so voda :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 19 Дек 2010 21:20 #91312

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Лепче со тунина паштетка
Печено пилешко со печен компир, малку супа, леб
сок
житарки со јогурт
цеден сок од портокали
пржено лепче со јогурт
млеко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 20 Дек 2010 15:46 #91541

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Kriska so puter i kaskavalce
kiflicka so marmalad i orevi
Zelencukova gusta supa so kriska leb
banana
sok od portokal 200ml
pola domasna kiflicka i dve sarmi
zivotinsko carstvo
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 21 Дек 2010 16:16 #92006

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Popara mlekce so lebce i tecen preliv neskvik
dve bombici so kokos
Dve sarmi, malku kompir salata i pola kiflicka
banana
sok od portokal 200ml
Przeno jajce, zdenka i pola kiflicka
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 30 Дек 2010 05:25 #97055

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Макарони и јогурт
Црвена леќа со компир, лепче
цеден сок од портокал
пак цеден сок од портокал
пржени лепчиња, јогурт
млеко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 01 Јан 2011 01:10 #97673

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Naseto denesno meni

Kriska leb so puter, prsuta i pola parlidjance
domacica keksi 6-7 kom
Selsko mevce i pecen kompir
sok borovinka
puding monte
kriska leb so puter, marmalad od aronija i cajce
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 02 Јан 2011 15:30 #97867

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Kriska lebce so ABC, pola krastavica i pola patlidjance
zivotisnko carstvo
2 sarmi i kiflicka
sokce od portokal+limun
banana
ruska salata, malku peceno mevce, kaskaval i pola kiflicka
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 03 Јан 2011 20:45 #98394

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Przeno lebce, dimena pilseka salmka i pola patlidjance
tortica
3 sarmi i pola kriska leb (ne mozes da ja trgnes od sarmite :laugh: )
multivitaminsko sokce
eden mafin od kompiri
kriska leb so nutela
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (дечиња од 3-6 години) 05 Јан 2011 21:09 #99035

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Вчера
Туна, лепче
манџичка грашок со мешан зеленчук и мелено месо, леб
сок
2 мандарини
попара млеко со бисквити
пченка шеќерац
чај од камилица
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот