Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Мудри глави

Ре: Мудри глави 25 Ное 2013 05:57 #246166

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Пишува син ми домашна по математика, ама набил се’ во еден ред и беше многу непрегледно. Му викам:

„Што си ги набил толку равенките?„
„Епа ако ги раширев, ќе требаше да почнам нова страна„
„Е ако де, почни нова страна, не гледам што е проблемот тука?„
„Епа мама има проблем, така ќе ми се потроши побрзо тетратката и ќе треба да купувам нова, а тоа значи дека потребно многу дрвја да се исечат за да се направат нови тетратки„

Екологист на мајка :love:
Последна промена: 25 Ное 2013 05:59 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mamicka, Zoja, Cize, Марфи

Ре: Мудри глави 25 Ное 2013 06:52 #246174

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ke kupite od recikliranite tetratki ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Marge, Zoja

Ре: Мудри глави 25 Ное 2013 08:26 #246181

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Седиме некни дома со мм и татко ми и синко ми вели:

- Мамо, што ти се баба и дедо на тебе?
- Мене твојот дедо ми е татко, а баба ми е мајка - му велам.
- Аааа, значи во собава има двајца татковци и две мајки :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Marge, Zoja
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.