Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год)

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 13 Авг 2013 02:19 #242853

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Vcera (5 godini bez 3 nedeli) mereni kaj maticen - 117cm so 25kg. Nisto ne ni rekoa ... nitu jas preprasav :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Зока

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 17 Сеп 2013 08:11 #244013

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ние сме супер, последнава контрола покажа одличен напредок :OK: Џабе тогаш не испаничија :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 19 Сеп 2013 16:38 #244097

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
jas ja merev neda, na 5 i 10m e 22.200g tochno. najmogu ja izmeriv za da vidam ponataka kako kje odi so kilazata poradi shkoloto.
treba da e ok, ne sum videla po grafikonite. prosechno e visoka vo sporedba so drugi deca.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 18 Окт 2013 08:48 #244944

 • myhappiness
 • myhappiness's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Карма: 0
Мојот дечко на 5 и 8 месеци е висок 123 цм и 26 кг тежок.
Малку е повисок од децата во градинка но и календарски е најголем.
Последна промена: 18 Окт 2013 08:49 by myhappiness.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 18 Окт 2013 12:57 #244949

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Mihaela na tocno mesec pred 4-ti rodenden 20 kg i 103 sm
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 19 Окт 2013 06:12 #244968

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
4g. -15kg- 102sm, sitnicki sme
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 09 Дек 2013 03:48 #247211

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Малку пред 4-от роденден 19,5 кг и 109 цм.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 09 Дек 2013 07:23 #247220

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
4 god., 8 meseci-18kg, a visina luge mili mislam deka od 1god. koga imase nemame izmereno :dosadno: , ama vidlivo raste pa ne mu se sekiram :)
Последна промена: 09 Дек 2013 07:23 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 10 Дек 2013 09:57 #247262

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Leleee nie sme ko kramp :)
3 godini i 8 meseci Lena ima 23,2kg i 115cm
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 10 Дек 2013 11:08 #247266

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
 • Карма: 4
hehe zvezdicka ne se sekiraj i nie sme 3god i 7 meseci 22kg i 112sm
taka da tuka sme ama mene mi e superska ic ne e tronta bas e super
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 10 Дек 2013 13:58 #247269

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Супеρ ви се децата, дебели не се во однос на висината, ама со што ги хρаните? :) Моиве ептен ситни во однос на ова што го читам: малата на 6 год и 3 мес еци има 20κг и 118цм, а батκото на 3 год и 4 месеци 14κг и 100тина цм. А јадат κоличинсκи сκоρо κолκу возρасен човеκ :glad: Гените им се оκ, јас сум 174, мм 185 цм :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 11 Дек 2013 07:48 #247296

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Awao zavisi od decata, kerka mi e nekage 16.5 kgr so 104cm, sporedeno so decata okolu nas e ok so visina, duri i malku povisocka od nekoi na nejzina vozrast a nie ne sme po 10-na cm poniski od toa sto ste vie. Sin mi e positen, koga sporeduvam so kerka mi na negova vozrast nekade 5-6cm, moze pokasno ke odi vo visina, zasega poveke vo sirina stava, ne e e debel, taka e nabildan :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 11 Дек 2013 16:23 #247317

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Ќерка ми на 3 год и 5 мес. 15,5 кг и 100 цм...
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 11 Дек 2013 18:32 #247320

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Dve nedeli pred da napolni 5 god bese 18.5 kg i 115 sm


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 06 Фев 2014 07:36 #248441

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Avanturistka wrote:
Mihaela na tocno mesec pred 4-ti rodenden 20 kg i 103 sm
Na 4 god i skoro 3 mes.Mihaela 18 kg i 106 sm sme oslabele no sme izviseni
Последна промена: 06 Фев 2014 07:36 by Tessi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 06 Фев 2014 14:22 #248450

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Kerka mi na 4 godini e 17.6 kgr i 108 cm visoka, bas taman :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 07 Фев 2014 05:30 #248457

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
mojov na 4god i 10 mes. e 20kg i okolu 115 visok
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 03 Мар 2014 17:22 #249039

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Elias na tocno 6 godini 119cm i 18,5kg :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (деца од 3-6 год) 08 Мај 2015 22:24 #254239

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Ана на 4,5 год има 22,3кг и 112цм

:prolet:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.