Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Предшколски деца и спорт

Ре: Предшколски деца и спорт 26 Јул 2011 09:58 #145977

 • Blu sky
 • Blu sky's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Imate li informacii za treninzi- Gimnastika vo Skopje?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 04 Авг 2011 09:40 #146993

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Баш и јас денес пребарував за гимнастика и ми го даде Партизан, освен оној во Карпош 4 и на локации во Ѓорче, Парк и Чаир.
Јас сакав нешто по школиве во Аеродром, ама којзнае дали се организира?!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 24 Сеп 2011 03:13 #155348

 • belisima
 • belisima's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Здраво јас сум нова на форумов и се сакам да прашам дали некој зане некое добро школо за тенис за деца .Керками има 5 години и мислам дека сега е вистинско време да почне да се занимава со некој спорт размислувавме за гимнастика или тенис па сега собирам информации .Ме интересира вашето искуство со тенисот каде има школи по која цена ??
ОПднапред ви благодарам:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 26 Сеп 2011 03:53 #155656

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Belisima, за тенис постојат повеќе школи. Има школа во ABC, Во Forca, во Aleksandar palace, во Парк. Овие се тие кои јас ги знам (ова емој реон ::laugh: , па затоа овие ми се познати), но сигурно има и други од Центар накај Аеродром ... тенисот е меѓу поскапите спортови, но ќе си видиш кој што ти нуди.
Иако од лично искуство јас мислам дека 5 години е се' уште мала возраст за тенис. Нот оа сепак вие ќе си процените :).
За гимнастика и јас освен за Партизан во Карпош не сум баш запознаена со други школи....
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 26 Сеп 2011 04:00 #155658

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Belisima, jas bev da ja razgledam shkolata vo A.Palas,i me voodushevi iskreno, primaat decinja od 4 godini, celatas oprema e od kaj niv , pa dodeka se vidi dali deteto e za toj sport go saka ili ne nama poterba od investicii vo oprema koja e mnogu skapa. Malite decinja rabotat vo grupi shto e super za druzenji bidejki na 4 ili 5 nemozeme da ocekuvame spektakularni napredoci. Mene mi e vazno da se razviva sportski duh i da go zasaka sportot a tenis kje bide bidejki mama i tato kulturno kje mozaat da si pijat kafinja dodeka teniraat B) , neli do sekoj teren ima super kafic :). Se shalam. Od Abc, forca, i Aleksandar palace mislam deka A.Palase e najdobar izbor. Prati ja kolektiva denovive kje ima popust na mesecnina, taka mi kazaa.Za gimnastika neznam navistina.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 24 Авг 2012 08:56 #211249

 • lana.dexter
 • lana.dexter's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 35
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Дали знае некој некоја школа за карате или некоја таква вештина каде што тренираат деца од 6 или 7 години? Јас сакав секако да оди на некој спорт, па сакам да пробаме вакво нешто. Мислам дека е добро од аспект на тоа дека ги учат на трпение,рамнотежа... има нели цела култура зад тие вештини и плус е баш спорт, целосна активација на мускулатурата.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 27 Авг 2012 07:19 #211502

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Milena saka gimnastika, umetnicka. E sega kade da ja zapisam?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 29 Авг 2012 09:01 #211646

 • lana.dexter
 • lana.dexter's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 35
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Прасенце, еве што најдов

ДГС Партизан Орце Николов -
Клубот за гимастички спортови Партизан "Орце Николов-Скопје" врши уписи за нови членови секој работен ден од 11:00 од 20:00 Контакт тел.072 239 271

не знам дали е ова баш што го бараш.

А мене некој да ми кажеше за карате каде има за деца од 6 или 7 години?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Ре: Предшколски деца и спорт 30 Авг 2012 04:26 #211710

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Јас го знам карате клуб Работнички:

www.karate.org.mk/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
А сигурно има и други клубови кои работат со деца. Побарај во златна книга.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 30 Авг 2012 05:34 #211722

 • lana.dexter
 • lana.dexter's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 35
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Фала многу mamaAnita. Ќе проверам и со Работнички и во ЗК :foryou:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 26 Сеп 2012 04:36 #214809

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Само што се јавив и ми кажаа дека Спортската градинка јуниори за деца до 6 години повеќе нема да работи :angry: И сега проблем, синко едвај чекаше да почне, минатата година беше пресреќен, уживаше, трчаше, се потеше и се дружеше, нема да го заборавам на последниот тренинг ги однесоа на кеј, се гушнале 6 мужиња мали во еден ред одат и пеат Излези момче ... :laugh:
Ајде ве молам помагајте каде да го запишам сега, на кој спорт, сега ќе полни четири години.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Предшколски деца и спорт 26 Сеп 2012 04:56 #214813

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Imas sportska gradinka vo 11 Oktomvri. Slicna programa kako i Junior. Nas ne ni odgovaraa terminite - ponedelnik i sreda.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 03 Окт 2013 13:42 #244494

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie planirame maliot da pocne so plivanje, ama slobodni mesta ima od dekemvri, ne znam dali e toa najdobro vreme da se pocne, bidejki e ladno ili mozebi da pocekame do prolet :emm:
Dali nekoj ima iskustvo so ova?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 03 Окт 2013 15:19 #244496

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Iskreno dekemvri t.e. vo zima mene mi e potopol bazenot otkolku vo esen i prolet. Podobro e zatoplen i vozduhot i vodata. Barem tuka e taka :)

Jana i Petar odat momentalno. Ke vidam kakva ponuda ke ima koga ke gi zavrsat ovie kursevi.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Fairy

Ре: Предшколски деца и спорт 03 Окт 2013 15:43 #244500

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Mene ne mi tolku za toplotata na bazenot tuku poveke me plasi patot od bazen do doma na ladno vreme. Tocno e deka tamu moze da ja isusime kosata itn... ama pak od voda nadvor na ladno vreme mi e malku hmmmm :neznam: faktot sto ne se dvizime so kola niz grad tuku public transport ili pes :dry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 03 Окт 2013 15:50 #244502

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Е за тоа не коментирам затоа што тука е друга приказна ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предшколски деца и спорт 03 Окт 2013 18:17 #244507

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
MonaLisa wrote:
Mene ne mi tolku za toplotata na bazenot tuku poveke me plasi patot od bazen do doma na ladno vreme. Tocno e deka tamu moze da ja isusime kosata itn... ama pak od voda nadvor na ladno vreme mi e malku hmmmm :neznam: faktot sto ne se dvizime so kola niz grad tuku public transport ili pes :dry:

poznavajki ja londonskata klima, promaite vo metroto ( ne se toa promai, tuku uragani :), zagadeniot vozduh...jas ne bi stavala zdrava noga vo trn. inaku, ne sum da se chuvaat pod stakleno zvono. moite odat na moderen tanc i na -10C, dozd/sneg/nevreme. ispoteni do koska, pogotovo golemata. ne se presoblekuvaat, tuku direktno kapa/shal i pravo vo kola.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.