Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Модерен балет за предшколски деца

Ре: Модерен балет за предшколски деца 22 Дек 2011 09:04 #172261

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
Kade tocno se naoga Eureka vo Kozle? Mene mi e toa blisku i moram da ja zapisam malava ima premnogu energija i samo vezba po doma, pravi spaga celosna.
Pisi mi nesto poveke za Eureka te molam, sega ke polni 4 godini valjda ke ja primat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 22 Дек 2011 09:21 #172266

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Мала исправка во делот кај балетското студио Туту во Зебра во постот на Buttefly Kiss. Часовите по модерен балет се понеделник и среда, мала група од 18.00-19.00 часот а голема група од 19.00-20.00 часот, а часовите по класичен балет се вторник и четврток, мала група 18.00-19.00 часот и голема група 19.00-20.00 часот. Балетското студио Туту се наоѓа во просториите на Центарот Зебра и функционира во рамките на Skopje Dance Academy под водство на Рисима Рисимкин. Часовите по класичен балет ги води Ирина Лозинска, а по модерен друга наставничка. Ние сме запишани во малата група по класичен балет, а часовите веќе се почнати од ноември. првиот јавен настап. односно час ќе се одржат следниот понеделник и вторник. Додека дечињата вежбаат во големото студио има и опција мајките да вежбаат аеробик и пилатес во другото студио. Цената изнесува околу 1800 денари месечно, ако се уплати за целото полугодие однапред, со тоа што добивате првите две недели гратис посета за да се види дали детето навистина има желба да посетува часови по балет. Условите се одлични, ново чисто, средено, две гардероби, убав и чист тоалет, простор за родителите кои ги чекаат дечињата, професионално изведени часови.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 22 Дек 2011 09:34 #172270

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
MajaL wrote:
Kade tocno se naoga Eureka vo Kozle? Mene mi e toa blisku i moram da ja zapisam malava ima premnogu energija i samo vezba po doma, pravi spaga celosna.
Pisi mi nesto poveke za Eureka te molam, sega ke polni 4 godini valjda ke ja primat.

Neznam tocno kade si i kolku ti e poznat terenov vo Kozle, ama ke se obidam vaka da ti objasnam.
Bivsa mesna zaednica, sega se prostoriite na studioto. Ili ako znaes kade e usgostitekso ucisliste, odma do nego ili nad nego sega neznam kako mu doaga :poimnemam:
Ke ja primat. Trtlata moja do pred skoro mesec dena bese najmala vo skoloto a ne samo vo nejzinata grupa, a sega ima i so dva meseca pomali od neze dve bliznacki :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 22 Дек 2011 10:06 #172274

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
Go znam celo Kozle, znam kade e Ugostitelsko fala ti. Obavezno ke ja odnesam denovive.

Kolku e stara tvojata kerkicka i kolku deca se vo grupa?
Последна промена: 22 Дек 2011 10:07 by MajaL.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 22 Дек 2011 11:06 #172291

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Mojata e 4 godinki i eden mesec :) Vo grupa se okolu 15 devojcnca.
Ako planiras da ja nosis denovive, bidejki se uste nema 4god ke treba da ja donese vo nasata grupa. Oni se tie najmalite.
Imaat casovi ponedelnik i sreda od 17:30h do 18:30h.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 26 Дек 2011 18:31 #172829

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Del od najmalite balerinki na studio Eureka......mili, najmili :love:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Bubbi, Marge, Nebo and this user have 7 others thankyou

Ре: Модерен балет за предшколски деца 27 Дек 2011 06:02 #172897

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
Srcinja se, nie denes polnime 4 godinki pa posle rodendenot nekoj den ke ja odnesam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 27 Дек 2011 11:00 #172975

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
MajaL, namesto vo sreda ovaa nedela najmalite ke imaat novogodisna zurka so pogolemkite vo cetvrtok od 17:30h. Drugi casovi veke nemaat na raspust se do 16 januari.
Ova cisto za info da si znaes, da ne go utnete terminot ako veke sakate da doagate :)
i btw sreken rodenden, zivi, zdravi :love:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 27 Дек 2011 11:57 #172992

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
Fala Majsi,
Nie sme na zimovanje do 16 januari taka da ni odgovara, taman posle ke dojdeme.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 16 Јан 2012 13:23 #175337

 • bucka
 • bucka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • INSSOMNIJA!!!
 • Теми: 11
 • Карма: 4
Mama Sani wrote:
Мала исправка во делот кај балетското студио Туту во Зебра во постот на Buttefly Kiss. Часовите по модерен балет се понеделник и среда, мала група од 18.00-19.00 часот а голема група од 19.00-20.00 часот, а часовите по класичен балет се вторник и четврток, мала група 18.00-19.00 часот и голема група 19.00-20.00 часот. Балетското студио Туту се наоѓа во просториите на Центарот Зебра и функционира во рамките на Skopje Dance Academy под водство на Рисима Рисимкин. Часовите по класичен балет ги води Ирина Лозинска, а по модерен друга наставничка. Ние сме запишани во малата група по класичен балет, а часовите веќе се почнати од ноември. првиот јавен настап. односно час ќе се одржат следниот понеделник и вторник. Додека дечињата вежбаат во големото студио има и опција мајките да вежбаат аеробик и пилатес во другото студио. Цената изнесува околу 1800 денари месечно, ако се уплати за целото полугодие однапред, со тоа што добивате првите две недели гратис посета за да се види дали детето навистина има желба да посетува часови по балет. Условите се одлични, ново чисто, средено, две гардероби, убав и чист тоалет, простор за родителите кои ги чекаат дечињата, професионално изведени часови.


Moze li da mi kaze nekoj telefon od ova studio sakam da ja zapisam kerka mi tamu
odnapred blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 17 Јан 2012 07:48 #175417

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Буцка на ФБ имаш инфо за Рисимкин Истражувачки Центар, така се вика школата што те интересира. Мојата ќеркичка исто оди таму, презадоволни сме, но ние имаме 4 и пол години, а според тикерот мислам дека сте сеуште многу мали. Најмалиот член ина три и пол години. Инаку тел. ќе ти пратам по пп.Еве ги најмладите членови по завршувањето на Новогодишната балетска приредба :love:
Последна промена: 17 Јан 2012 07:58 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 17 Јан 2012 16:59 #175508

 • bucka
 • bucka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • INSSOMNIJA!!!
 • Теми: 11
 • Карма: 4
:) :) :) stikerot ne e tocen mama,ne znam kako da go namestam pravilno,inace Tamara-kerka mi ima 8 ipol godini
a i odamna ne sum bila aktivna:) :) :)
treba da go promenam
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 29 Авг 2012 06:13 #211616

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Има ли некој искуство со Ритам плус, ќерка ми има 5 години, сакам да ја запишам таму, многу ни се блиску, а и цената им е ОК
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Модерен балет за предшколски деца 12 Дек 2012 05:58 #225526

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
znachi najdobri se :trep: golemata vekje 7-ma god. kako shto odi, malovo pochna od esenva. ne gi menuvam za nishto na svet :srce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.