Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Градинка - искуства

Градинка - искуства 19 Дек 2009 04:38 #232

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Ние ја носевме Милена лани, ама повеќе беше дома болна отколку што одеше, еден месец таму пет дома :( и накрај решивме да ја отпишеме и да ја чуваат баба и дедо, здравје догодина можеби ќе пробаме пак, засега ќе биде вака.
Инаку задоволна сум од грижата на негователките, Милена ја сака градинката не плаче и нема одбивност кон неа, често пати и сега знае да ме праша кога ќе ја носам :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 19 Дек 2009 17:13 #430

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Mila pocna da odi vo gradinka uste od 19 meseci,i sega za sega sum zadovolna.Mnogu ubavi raboti nauci od tamu,a i najvazno od se mi e sto saka da odi.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 20 Дек 2009 21:27 #1329

 • mamicka83
 • mamicka83's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Ben trgna vo gradinka na 2 godinki, mnogu bese tesko ispocetok ali se navikna, idese do lani , kao sto vikate poveke doma bolen otkolku vo gradinka.Otkoga se porodiv so David doma e so mene , vo septemvri trgame vo skolo i toa e toa.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 20 Дек 2009 21:44 #1344

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Ние бач и немаме убаво искуство од градинка. Почнавме да ја носиме во септември, и се на се одеше 3 недели, и тоа по кратко време за да се навикне, само што сме ја однеле, дојди дома пиј кафе и оди земи ја, се разболе, и скоро 2 месеци по лекари бевме, и во болница лежевме, заглавивме ептен. Ни препорачаа до 3 год, да не ја носиме. И така да еве сега сме си дома.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 16:06 #1933

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Anja ova i e prva godina vo gradinka, tesko i odese prilagoduvanjeto, ama sega i e super. Celosno e ispolneta, dozivuva novi iskustva, ima red, se zaigruva i sama, poveke komunicira....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 16:08 #1939

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Leleee ne mi se misli pak na gradinka. Nie pocnavme na devet meseci, samo dva dena i mnogu loso pominavme, pa ostanavme doma baba da ne cuva, ama neznam do koga vaka. Idealno bi bilo do tri godini ama.....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 16:13 #1948

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Jas imam samo pozitivni iskustva od gradinki. Golemata ja nosevme vo naum Naumovski Borce (pozadi univerzalna, klon na Koco racin) i samo ubavi momenti imam. Malvovo go nosime vo Hrom - Rosica. Site naviki gi imaat pretezno steknato vo gradinka. Inaku od 1 godina i nekolku meseci dvajcata se trgnati..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 16:46 #2007

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Леле многу се изнервирав денес во градинка. По незнам кој пат не им работи парното и го вратив Дамјан дома. Нормално доцнев и на работа. Ужас
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 16:46 #2008

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
lele mama Ane i jas ja nosev Ilina vo taa pozadi univerzalna klon na Koco Racin. Od gradinkata bev prezadovolna vo smisla na toa sto vo jaslite imase mnogu malku bebinja 4-5 so dve negovatelki koi isto bea super, ama ete Ilina mnogu placese, pa uste vtoriot den digna temperatura mislam od sklet i prestanav da ja nosam.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 21 Дек 2009 17:08 #2032

 • Pravnicka
 • Pravnicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Карма: 0
И ние сме супер во градинка само се плашам кога ќе се разболи, имаку градинката ми е од голема помош, а и тој не се буни, сака да оди, се навикна. Сега за Нова година едвај чекам да им дадатр пакетчиња и да видам како ќе регира со Дедо Мраз. :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 15:05 #2813

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
I nie sme vo iscekuvanje na paketcinja vo gradinka. Jas im dadov ideja tamu Dedo mraz da doagja posebno vo zanimalni za da ne se sobiraat site deca na pretstava, a i taka ke im posveti poveke vnimanie. Ama, ke si ima pretstava, sepak:)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 16:03 #2879

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
и ние одвај го чекаме дедо мраз да ни даде пакетчиња, а подготвуваат и приредба ама поради грипот нема да одат родители да ги гледаат
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 16:08 #2884

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Kaj Anja vo gradinka mislam deka ne pravat problem. A sto, koga site deca se na edno mesto, manje vise za roditelite.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 16:16 #2893

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Jas mozam da kazam samo pofalni zborovi za gradinkata Koco Racin dolnata pozadi Zito Luksot. Moeto dete idese od 1 godina pa sve do uciliste. Prvata godina dena cesto se razboluvase poveke bevme doma nego vo gradinka no dodeka stekna imunitet. Majki ne se otkazuvajte ako cesto se razboluva taka e samo prvata godina. Personalot e prekrasen barem ucitelkite Caci, Bube i Cece. Moeto devojce placese vo sabotite da ja nosam vo gradinka. Imame prijatelstva sto si ideme na gosti do den deneska iako nasite deca imaat po 9 godini.Mojata kerka se uste mi vika mamo najubavo mi bese vo gradinka.
Sega imam vtoro dete i se preselivme vo Aerodrom i mi e daleku da ja nosam no ke razmislam bidejki gradinkive vo Aerodrom se za nikade(mislam na ljubeznosta i grizata na vospitackite). Samo hrabro bidejki doma sto ke go cuva nekoja baba nemoze da go nauci na sve toa sto ke go nauci vo gradinka a isto taka e bitna i socijalizacijata na deteto.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 19:09 #3149

 • Koni
 • Koni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 326
 • Thank you received: 102
 • Карма: 9
Многу ми е криво што Мила седи дома и не оди во градинка. Од пусти страв од тој свински грип седиме дома.
А мм денеска беше да земе уплатница во градинка и вика дека било многу убаво украсено, со 2 елки, а во вторник ќе доаѓа Дедо мраз и ќе им дели пакетчиња. Мила толку се радува и само прашува кога дедо мраз ќе донесе кетчиња(пакетчиња) и навистина ми е криво што збудалува дома од досада, а не оди во градинка.
M 2007 :srce:
MM 2010 :srce:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 19:14 #3164

 • Anika
 • Anika's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 13
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Ева сеуште не оди во градинка, седи дома со баба и, но од март-април ќе почнеме, голема е више и досадно и е дома. Мислам дека нема да плаче и да прави проблем, ја оставам по 2 саати во игротека додека пијам кафе со пријателите и воопшто не ме бара. Ќе видиме.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 19:16 #3168

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Моника па можеш да и уплатиш за пакетче,па кога ке им ги даваат и она да присуствува.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 19:26 #3187

 • beti.liz
 • beti.liz's Avatar
ne mozam da poveruvam sto mi kazuva sin mi.Brat mu nesto vika ,,aaaa,,,a toj odgovara ke aknes,jas podzinav vikam od kade be sega toa go nauci.vika mamo pa ucitelkata ni vika taka koga nekoj ke rece ,,a,,.Lele me izvadi od koza pa kakov pedagog e taa mi idese da i se vratam pa ubavo da ja podberam.Namesto da mu kaze na deteto deka ne smee taka da odgovara i pravilno da go nasoci taa ke aknes.Nemam zborovi bas me razocara. :angry:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 22 Дек 2009 19:29 #3197

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
kalina напишал/а:
Jas mozam da kazam samo pofalni zborovi za gradinkata Koco Racin dolnata pozadi Zito Luksot. Moeto dete idese od 1 godina pa sve do uciliste. Prvata godina dena cesto se razboluvase poveke bevme doma nego vo gradinka no dodeka stekna imunitet. Personalot e prekrasen barem ucitelkite Caci, Bube i Cece. Moeto devojce placese vo sabotite da ja nosam vo gradinka.

И ние одиме во таа градинка. Персоналот е навистина супер, во јасли ни беа Бубе и Жане, а сега Даниела. Единствено што не ми се допаѓа таму е што јадат, играат и спијат во иста просторија. Се друго е супер. И второво дете кога ќе се роди, планирам да го носам таму.
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 22 Дек 2009 19:32 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 04:16 #3675

 • kikic
 • kikic's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Оваа година имаше иницијатива од учителките од нашата градинка да се собере некој денар за да се окречи нашата занимална бидејќи општината нема пари да одвои да се искречи (а не е кречено веќе 9г)
Кој колку можеше донираше мегутоа ние бевме 3 родители кои издвоивме малку поголеми суми за нашата занимална и нормално други родители за своите занимални.
Денес ми се јавија од градинка да ми кажат дека сме поканети на коктел забава во правната градина Детска Радост во автокоманда од директорката како благодарност за донациите.
Морав да ја пофалам градинката за овој чекор
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 14:11 #3867

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Kaj Anja utre vo gradinka im doagja Dedo mraz. Mnogu e vozbudena (jas poveke) i edvaj ceka da im pee i dade paketce. Ke vidime kako ke pomine.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 14:13 #3868

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Kaj na 30 ti. Borjan ne sakal da dojde zasto mu bilo strav :) Se nadevam i nie ubavo ke pomineme :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 15:23 #3935

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Ние големата не ја носиме месецов поради с.г. и баш ми е жал што седи дома. Ај може од понеделник
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 15:27 #3942

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Mama Ane напишал/а:
Kaj na 30 ti. Borjan ne sakal da dojde zasto mu bilo strav :) Se nadevam i nie ubavo ke pomineme :)

Ane, ke odis i ti? Koga prasav, taa mi rece ne e pozelno, ama ako insisiras, dojdi. Jas i vikam, pa insistiram :P . Najverojatno ke se smugnam, ne bi sakala da propustam :woohoo:
Последна промена: 23 Дек 2009 15:28 by SandraА..
The administrator has disabled public write access.

Одг: Градинка - искуства 23 Дек 2009 17:12 #4131

 • sonjamfk
 • sonjamfk's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 1
nie sega pravime pauza,posto bese bolen , a uste ne e za vo gradinka,planiram barem i januari da ne odi, mada nego i mu odgovara doma da sedi si saka, samo baba i dedo dali ke izdrzaat.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.