Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Промена на кориснички имиња и титули

Промена на кориснички имиња и титули 15 Ное 2013 04:44 #245699

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Овде ќе ги објавуваме сменетите кориснички имиња и титули

Monika од денес е Koni
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 16 Ное 2013 17:27 #245744

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
и овде може да пишувате барање за промена на корисничко име и титула
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 17 Ное 2013 05:17 #245749

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Sis moze li da me smenis vo Elka (so golemo E) :love:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 17 Ное 2013 18:11 #245765

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sredeno :OK:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 03:18 #245773

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Може јас да сум Марфи :laugh:
Проклети закони увек се уз мене :blabla:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 04:10 #245778

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Sredeno. Od sega si Марфи i toa na kirilica ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 05:38 #245780

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Wow a koj bese toj sto e sega Marfi? :poimnemam:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 05:53 #245782

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Jas menjam od mikimaus vo Cuvce :love:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 06:09 #245784

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Poveli Cuvce (ex mikimaus)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 06:21 #245786

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Emilija od denes e Cinnamon :OK:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 06:38 #245789

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Bolje zvuci - cimet :P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 06:47 #245790

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Koj ke ve pamti sega site :)
Moze li nekako u potpisot da stoi ex-nikot?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 18 Ное 2013 06:47 by mamatobe.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 07:05 #245793

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Big Sister wrote:
Bolje zvuci - cimet :P

Povkusno da :kolace:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 08:09 #245797

 • Hermiona
 • Hermiona's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 739
 • Thank you received: 312
 • Карма: 3
Jas menuvam od anabest vo Hermiona. Fala;)
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 08:23 #245799

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Sredeno
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 08:32 #245803

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Moze mene Malecka? Fala...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 08:35 #245804

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Malecka e zafateno, sorry
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 08:36 #245805

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Aj togas ok neka bide staroto :)
Последна промена: 18 Ное 2013 08:37 by Roze.
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 09:39 #245811

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Lele promeniii, sega nema da imame pojma koj e koj :kez:

Aj i jas malku da smanam...Moze za mene Marge?
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 11:02 #245817

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Jas sakam Helix.
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 15:14 #245820

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Povelete :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 15:33 #245823

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Баш ќе биде интересно сега...поим неам кој е кој....уште и слика ако сменил :blink:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 15:43 #245824

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
e pa predlogot na mamatobe bese dobar - sekoj da go pise noviot nick pod avatarot.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 18:22 #245831

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Moze za mene Tessi :sladoled:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 18 Ное 2013 18:45 #245832

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
Јас би сакала да бидам blair waldorf :cica:
Фала :cmok:
bebe82
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.