Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Стомакот по породувањето

Ре: Стомакот по породувањето 19 Фев 2013 14:10 #233037

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Uf kolku e tocno ova sto go kazuva Mirka-moevo telo pred i po prvata bremenost e skroz razlicno, a ista kilaza, vezbi, pesacenje, hrana, ama bas formatra razlicna, ko da ne sum jas :( E sega tek posle vtororvo kako li ke bide :ImOK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 20 Фев 2013 08:22 #233121

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Знам дека е така, ама после ќерката немав волку вишок кожа, и сега таа ме плаши, а тогаш повеќе се поправив, овој пат само стомак бев и тоа ооогрооомен. Му се мислам и за УН диетата. Од кога може да се почне? Вие како правите, на некој режим на исхрана сте, или само по себе си доаѓа се на место :trep:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 20 Фев 2013 08:56 #233128

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Stomaceto uste mi e kako puding :) ama poise me plasi grbov, ramenicive...ogromna sum tuka, a meseto ke se povlece ranoe posle dva meseci nemozam da ocekuvam ramen stomak
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 20 Фев 2013 12:01 #233143

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Мене стомакот делумно ми се повлече, но има еден дел што ми виси како пифтија :rofl: . Се надевам ќе се повлече барем уште малку и тој дел. Единствено нешто што ме радува е што не ми излезе ниту една стрија за време на бременоста.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 20 Фев 2013 19:10 #233190

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Mene mi e poprilicno piftijast i golem stomakot.Gledam dve prijatelki nedela dena pred mene se porodija so carski si nosat mideri i dosta povleceni im se stomacite. Mene mi rekoa na GAK nikako mider :dosadno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 21 Фев 2013 07:15 #233229

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas nosev mider,(dodusa prirodno porodena) ne mozam da kazam deka mi bese strasen stomakot ama mislam deka i toa pomogna. Otkako se oporaviv pocnav da vezbam, vozev staticen tocak doma, plus sama bez pomos posle 6 meseci bev poslaba od pred da zabremenam, a stomakot ramen :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 21 Фев 2013 07:18 #233230

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
na carski rez uste mider fali...ke se povlece za maksimum 6meseci, taze sme :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 21 Фев 2013 08:27 #233247

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
Jas posle edna nedela od carskiot staviv mider. Po preporaka na ginekologot koj me poragase i plus go prasav i maticniot.
bebe82
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 21 Фев 2013 15:42 #233277

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Molly , a kako stois so strii? Mene epten mi raspuka stomakot.Kako niva izorana sum.A od prvata bremenost edvaj 2-3 dali imav i tie ne se poznavaa. A koe objasnuvanjeto naGak zanikako nenosenje mider?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 22 Фев 2013 09:06 #233347

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Sole jas i prethodno si imav stomak i strii, ama sega vo bremenosta ne ispukav mnogu. Ovie prethodnive mi se beli, sega dali imav se na se 5-6 crveni strii.

A za miderot, so mojata doktorka ne zboruvav, tuku so tie sto ni doagaa na vizita i bas cimerkata prasa dali moze i koga da se pocne so nosenje na mider- i kratko i jasno i rekoa -NE za miderot. Objasnuvanje nemase ...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Стомакот по породувањето 22 Јул 2013 16:43 #242442

 • tinamkd
 • tinamkd's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 42
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Како што прочитав нема лек за вишоков кожа
Јас немам проблем него мм ослабе 20 кг па сеа му смета кожата
Имате ли некоја препорака или нешто слично како да се среди ова
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 23 Јул 2013 08:36 #242449

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
9ипол месеци поминаа од пораѓајот, а стомакот уште е тука. Огромен, иако сум на диета веќе 2ипол месеци, демек слабеам, ама ова никако да ослабне , исто и градите.
Овисната кожа, стрии , катастрофа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 30 Дек 2013 14:38 #247690

 • bebu
 • bebu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Јас само што се породив и стомакот ми се залепи за грбот:) само во текот на 9тиот месец од бременоста ми се појавија стрии и тие останаа, а инаку стомакот одма уште кога се потодив ми се повлече :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 03 Јан 2014 19:09 #247744

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Стрии минимално, и верувам дека со Еуцерин маслото ќе исчезнат.
Вака стомакот не е многу останат ама ме нервира...па се мислам дали мидерот би помогнал за прво време. Па од кога ќе прекине малото со цицање тогаш може и некоја диета да се удри.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 05 Јан 2014 14:39 #247767

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Mama D, pa mnogu rano ti e da te nervira stiomakot, se' poveke ke ti se namaluva od den vo den, ke vidis :)
Mene i posle vtorava bremenost brzo mi se povlece stomakot, ama sega si se podzebeliv od jadenje :roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 11 Мар 2014 07:30 #249152

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Еве по 2 месеци имам мало стомаче смешно и грдо :( цело ми е испукано резот ми е вертикален , некако ми е растресено кожата опуштена и многу се нервирам што ако не се повлече ќе си пукнам од мака

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 05 Мај 2014 14:48 #250530

 • maja86
 • maja86's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Мојот стомак после 40 дена одма се собра значи немаше ни стрии ни црвенило ама пред тоа се мачкав со витаминска маст со АД капки, одев на јога и немав ништо ако бев породена со царски....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стомакот по породувањето 15 Мај 2014 15:15 #250774

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Јас денес се рабудив со рамно меше :nanana:. Поголем ми беше во летото кога бев малку здебелена од сега. И за првото веднаш ми се повлече, еве и за ова.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.