Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Крварење после породувањето

Ре: Крварење после породувањето 24 Јун 2012 08:43 #205106

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Zdravo devojki,jas sum nova na forumov. Inaku ve sledev vo tekot na celata bremenost I ucev od vasite iskustva :-) no najdov vreme da se registriram posle poragajot :-) aj sega moze da mi kazete kako se odvivase krvarenjeto kaj vas posle poragajot.jas sum carski rez,krvarenjeto mi trae 1 mesec,na pocetokot bese so temna crvena boja,potoa malku pobleda,pa rozenikava,a sega momentalno ima zolta boja,ne e obilno tuku samo po nekoja kapkicka vo tekot na celiot den.dali toa znaci,taa zoltenikava boja deka veke e pri kraj ili?


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 24 Јун 2012 10:08 #205118

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
dobredojde izabella :3
i jas sum porodena pred skoro mesec i kaj mene veke e po nekoja kapka zoltenikavo, mislam deka ovaj pat pomalku krvarev otkolku za kerka mi koga se porodiv. Sega veke nosam samo sekojdnevna vloska.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 24 Јун 2012 12:20 #205136

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Ti blagodaram none-bt, mene mi e prvo,pa se mi e novo :-) imaj ubav den! :-)


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 28 Јун 2012 03:03 #205565

 • MAJA_DS
 • MAJA_DS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Be yourself, everyone else is taken!
 • Теми: 118
 • Thank you received: 25
Јас се породив царски и после пораѓајот крварев некои 6 - 7 недели. На почетокот со поголем интензитет нели а потоа последните недели со помал интензитет. Интересно е тоа што само што ми заврши крварењето после пораѓајот јас одма после неколку дена добив и од тогаш редовно си добивам како што ми беше пред да забременам :)


Nicht weil die Dinge schwierig sind wagen wir sie nicht, sondern weil wir die Dinge nicht wagen sind sie schwierig. (Seneca)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 28 Јун 2012 04:06 #205579

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
jas krvarev 5 nedeli posle poragjaojt i uste ne mi e dojdena tetkata neka ne se brza


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 28 Јун 2012 04:27 #205583

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
Јас крварев само 10 дена после породувањето, и тоа последните неколку дена само по некоја капка. А добив точно 40 дена после пораѓај и од тогаш натаму редовно си добивав.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 13 Сеп 2012 06:10 #213217

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
Јас крварев 1 месец па немаше ништо неколку дена,па после тоа пак 4 дена крварење.Незнам дали тоа беше вештерката,ама ќе видам сега при крај на месец дали ќе има нешто за да знам дали е она или не :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Царски рез 22 Јан 2014 13:54 #248147

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
колку дена имавте крварење после царски ??

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.