Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Крварење после породувањето

Крварење после породувањето 22 Дек 2009 20:54 #3318

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Кај мене траеше 3 месеци. Крварев повеќе за време на породувањето и лекарот мораше да интервенира откако излезе Алексеј, па ме успаа и ми направија ревизија.
Дали ова има врска со тоа или не - не знам, ама полни три месеци си крварев, не обилно но доволно за да морам да ставам влошка.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 22 Дек 2009 21:01 #3325

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Крварев само шест недели и толку,се се нормализира потоа
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 22 Дек 2009 21:06 #3330

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Многу крвалев после породувањето.Докторите се исплашија.Се секавам дека ми кажаа дека мора да ме боцнат со некоја скапа инекција која јас сама мора да ја платам,за да ми се сопре крварењето.Првите пет дена кога станував од кревет од мене буквално течеше крв како река.Потоа крварев уште 2 месеци.
??
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 22 Дек 2009 22:14 #3412

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Многу малку крварев и со првиот пораѓај-само 12 дена ,а со вториов само 5(дури и чудно ми е толку малку,кога читам за вас)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 22 Дек 2009 22:15 #3413

 • Gordana Natovska
 • Gordana Natovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Карма: 0
крварев точно 40 дена
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 22 Дек 2009 23:33 #3473

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Со првото не се сеќавам ама имав една брошурка и на неа се си пишуваше до кога се крвари што е нормално што не е, и се беше ок. со второво можеби и повеке од 2м. и многу се исплашив што накај 40 дена нешто големко и густо ми падна се јавив на патронажната и ми рече дека е нормално се чисти телото да не паничам, само да не продолжи обилно крварење или да нема многу непр.мирис се помина во најдобар ред
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 23 Дек 2009 00:39 #3503

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 80
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Jas krvarev okolu dve nedeli ,no nosev vloski zosto ponekogas imase malo krvarenje...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 23 Дек 2009 14:18 #3871

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Krvarev tocno 40 dena. I posle na redovna kontrola i se bese ok.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 23 Дек 2009 16:23 #4027

 • kara
 • kara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • прекрасно е да си мама
 • Теми: 7
 • Карма: 1
Еве после 25 дена од породувањето, веќе не крварам само имам бледо жолт секрет. Инаку воглавно не можам да кажам дека крварев обилно. Се породив со царски рез и само два дена користев влошки со мрежичка. Веќе на третиот ден си ставив влошки со крилца и тоа не беше чисто црвена крв, ами некако кафен исцедок течеше. Сега веќе помина се и чекам кога ќе ми дојде првата менструција да видам како ќе биде.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 28 Дек 2009 16:03 #7094

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
јас сум ептен тазе епороден незнам како ке биде понатака, постојано ми страв да ен ми пукнат конците и седнувам и станувам како не трња
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 28 Дек 2009 16:43 #7120

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
и ме интересира дали смее да се мачка ранат што сум шиена со нешто за да омекне побрзо?
Рекоа дека се одмива со солена вода , точно е ова или има и нешто друго?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 30 Дек 2009 16:49 #8400

 • marijat
 • marijat's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Карма: 1
Jas duri bev vo bolnica tamu ni dadoa nekoja tacnost da se mieme.Posle doma i mene mi rekoa so solena voda no jas ne se miev .
A krvarev i pomalku od 20 dena no oste nosam loski bidejki oste se cistam
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 31 Дек 2009 05:36 #8728

 • macush
 • macush's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
anence напишал/а:
и ме интересира дали смее да се мачка ранат што сум шиена со нешто за да омекне побрзо?
Рекоа дека се одмива со солена вода , точно е ова или има и нешто друго?
So Luka koga se porodiv bev mnoogu isecena-siena(zatoa sto go rodiv karlicno),i mnogu me bolese ranata,najveke mi pomogna toa sto se miev so fizioloski rastvor (solena voda),a i na uloskite stavav od rastvorot,mi gi namaluvase bolkite a i pobrzo mi zarasna ranata.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 31 Дек 2009 13:29 #8759

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Јас ставав ациди борици на раната и спреј од алое вера. И јас бев доста сечена ама за брзо време се опоравив. Кога се вративме од болница (останавме 9 дена), си седев најнормално како да не сум родила. Со нозе под газот и не ме болеше.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Крварење после породувањето 06 Јан 2010 17:49 #11032

 • MAMA JULE
 • MAMA JULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Јас крварев скоро три месеци ,со мали прекини од два три дена ,бев на контрола се беше во ред ,проблемот беше во тоа што имав премало крварење,уште на контролите во болница зашто бевме 10 дена докторот ми навести дека најверојатно ќе имам и подолго крварење зашто беше оскудно ,а впрочем и таков ми е месечниот циклус кој трае 3-4 дена
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 01:41 #53713

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
znam deka imase tema za menstruacija posle poroduvanjeto no ne mozam da ja najdam, ako treba premestete go postov.
eve skoro polni 8 meseci otkako sum porodena i seuste nemam dobieno mens, dali moze da gi slusnam vasite iskustva koga vie dobivte i dali ima nekoja slicna kako mene, inaku vo posledno osekam kako pms plus mislam deka sum cela kako balon poduena, odvaj cekam da mi dojdi. inaku seuste ja dojam Ana, ama mislam deka toa i nema golemo vlijanie, site moi drugarki dobile do kaj 3 mesec od poroduvanje, samo kaj mene nema aber
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 03:38 #53754

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
so prvoto dobiv koga bese malata 6 meseci a za vtoroto i tretoto dobiv koga imaa po 22 meseca i mene mi bese strav ama se bese vo red.barem zastediv na uloski
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 12:36 #53793

 • Lokica
 • Lokica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 102
 • Thank you received: 14
 • Карма: 1
Krvarev 45dena prvite dve nedeli po obilno posle pomalku no sepak dovolno za da ne bidam na raat. A inaku menstruacija seuste nemam dobieno, neznam dali bidejki seuste dojam ili onaka, vazno super mi e vaka veke i zaboraviv kako izgledase toa :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 15:28 #53858

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Krvarev mnogu malku 4-5 dena Sto me isplasi premnogu , pravev eho pap i se bese vo red
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 15:34 #53859

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Салигрем па супер си поминала.

Јас не памтам точно, ама знам дека не беше некое обилно крварење, а сигурно 2 недели ми траеше, може и повеќе.

А за менструација, добив после 8ипол месеци, имав неколку пати и сега пак немам. Гинекологот вели дека се е ок, дека најверојатно пролактинот многу лачи и ќе си добијам (не знам само кога :wtf: ).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 15:40 #53861

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
јас крварев многу првите два дена после кога си дојдов дома беше дури зачудувачки добро зашто за отприлика 1 недела престанав со крварење.точно после 40 дена од породувањето терминот за добивање што ми беше пред да останам бремена на истиот термин си добив.малку се зачудив бидејќи доев ама ми рекоа дека се си е најнормално. истата ситуација била и кај мајка ми и кај тетка ми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 17:20 #53895

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Krvarev mn.malku i so dvete ,so prvoto 12 dena,a mi dojde posle 7 mes.Dodeka so vtorovo samo 5 dena,a menstruacija dobiv posle 10 meseci.
The administrator has disabled public write access.

Крварење после породувањето 21 Сеп 2010 17:32 #53898

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Po poroduvanjeto krvarev okolu 40 dena. Ne bese toa obilno, i ne sekogas so crvena boja. Nekogas imase i kafeafkast iscedok. Na nekolku pati isfrlav i kako partalcinja, za sto mi rekoa deka e normalno. Menzis dobiv po 6 meseci.
Последна промена: 22 Сеп 2010 00:03 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 02 Окт 2010 00:31 #57140

 • tinkerbell
 • tinkerbell's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
jas krvarev 40m dena, si bev na pregled kaj maticnata i mi rece deka se e vo red, ama od togas se slucuva da prokrvaram malklu, pa ke nema nisto edna nedela pa pak malku krv, pa ke nema nisto 10 dena pa pak krvarenje...sto se slucuva?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крварење после породувањето 02 Окт 2010 00:35 #57141

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
isto i kaj mene... :emm:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.