Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Сексот после породувањето

Ре: Сексот после породувањето 30 Мај 2012 07:16 #201277

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Lele jas da vi kazam se plasam kako ke bide prviot pat posle poroduvanjeto uste ne sme pocnale da se seksame :prcprc: ama kaj i da e ke bide vo najskoro vreme pa malce me faka panika nimu da me bole.
P.S Sinolicka vie na kolku vreme od poragjajot pocnavte so :prcprc: ti si ni nekako najpresnicka pa ako ne e tajna da mi kazes?
pozdravce


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 31 Мај 2012 03:09 #201414

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
elena j wrote:
ivi,temata :e seksot posle poroduvanje a ne seksot za vreme na bremenost.. :ehej:


Знам дека темева е сексот после пордувањето,и баш тоа и го пишав,дека ако можеме да издржиме 9 месеци дур сме трудни,можеме уште 3 месеци после породување да издржиме без секс.Само тоа сакав да го кажам,ништо повеќе.Се надевам дека никој не ми се налути и не ме свати погрешно :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 19 Јул 2012 14:25 #207785

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
еве ја да ви кажам не се баш 3 месеци после пораѓај ние си почнавме :prcprc: на 1 месец и 21 ден и шо да ви кажам беше преекрасно :trep:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 19 Јул 2012 15:23 #207789

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
ivi wrote:
elena j wrote:
ivi,temata :e seksot posle poroduvanje a ne seksot za vreme na bremenost.. :ehej:


Знам дека темева е сексот после пордувањето,и баш тоа и го пишав,дека ако можеме да издржиме 9 месеци дур сме трудни,можеме уште 3 месеци после породување да издржиме без секс.Само тоа сакав да го кажам,ништо повеќе.Се надевам дека никој не ми се налути и не ме свати погрешно :)

Ivi zosto 9 meseci da izdrzuvame bez seks vo bemenost ???? nema potreba samo epten da e zabraneto od nekoj pricini ondak ok.
Inace i mene me intersira temava od poveke imam slusnato deka posle krvarenjeto e nekade prviot pat!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Сексот после породувањето 20 Јул 2012 02:21 #207824

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
aaa da i jas imam za "falenje" na ovaa tema :muahaha: . Tocno 6 nedeli posle poroduvanjeto jas spremna, namirisana, doterana vo novo kompletce i kao ovo ono... taman se vrativme vo shema ete ti go sinko place za jadenje. Mu velam na mm, aj da mu dadam da kasne pa prodolzuvame. Sinko se najade i zaspa vednas. Jas sva srekna spie maliot nema da ni smeta edno 2 casa, se vrtam nakaj mm, a toj... SPIE LI SPIE :ignore: :tupco: . Iduci put vise sreke :srekno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 20 Јул 2012 10:03 #207898

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
janaxxxx wrote:
Ivi zosto 9 meseci da izdrzuvame bez seks vo bemenost ???? nema potreba samo epten da e zabraneto od nekoj pricini ondak ok.

Еве кај нас фала богу сега за сега се е во ред ама нема :prcprc: , првите три месеци имав забрана од док, ама сега не ни вика ништо, нас ни е страв. Еднаш ко демек ќе пробаме и оп кандида кај мене, божем се средивме и јас и мм со канестен, ама уште некако ми е шубе било што да правиме се од пусти секирации да не се појави нешто што нетреба. Сега немаме никакви знаци на ништо ама незнам... И така еве веќе 7месец јас можам да се пишам само во новата најтабу тема во „спална соба“.
Инаку док ми рече може, ама само со кондом, а мене од лубрикантот одма некоја инфекции ми доаќа на гости, ко алергична да сум на нив, па така кај нас е суша во моментов :P
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 20 Јул 2012 11:58 #207906

 • mama 26
 • mama 26's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Еве и јас да казам моето искуство после првиот порагѓај немав некоја голема рана имав само 2 конци па и крварењето ми престана за 2 недели па да речам со односи почнав после 3 недели и немав никаква мака се си беше супер а со вториот пораѓај не поминав баш славно имав ептен голема рана која ми ја шиеа по 2 пат иако немав многу крварење сомо првите две недели со секс почнавме скоро после 3 месеци со голем страв и нередовен секс се е индивидуално зависи колку сне психички спремни и нормално во состојба како е раната.
Животот е прекраток-живеј го,не ми се мешај во мојот,јас го живеам секој ден како последен,а ти како сакаш.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 13 Сеп 2012 06:29 #213219

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
janaxxxx wrote:
ivi wrote:
elena j wrote:
ivi,temata :e seksot posle poroduvanje a ne seksot za vreme na bremenost.. :ehej:


Знам дека темева е сексот после пордувањето,и баш тоа и го пишав,дека ако можеме да издржиме 9 месеци дур сме трудни,можеме уште 3 месеци после породување да издржиме без секс.Само тоа сакав да го кажам,ништо повеќе.Се надевам дека никој не ми се налути и не ме свати погрешно :)

Ivi zosto 9 meseci da izdrzuvame bez seks vo bemenost ???? nema potreba samo epten da e zabraneto od nekoj pricini ondak ok.
Inace i mene me intersira temava od poveke imam slusnato deka posle krvarenjeto e nekade prviot pat!


Јас немав секс додека бев бремена зашто до 3 месец ми беше забрането.После тоа смеевме ама не сакавме од пусти страв.Па во 7ми прокрварев пак несмеев и теравме така до крај.Сега од кога се породив пошто сум со царски имам страв од секс а незнам зошто.После 15ти месецов сум на контрола,па да видам докторот што ќе каже.Ако даде зелено светло ќе пробам некако да се наканам,мада многу тешко ми паѓа,ама ваљда некако ќе го победам стравот :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 02 Окт 2012 07:20 #215927

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Sexot e super, pocnavme vednas stom ginekologot mi dade zeleno svetlo, samo sega sto imame pomalku vreme za nas, poradi maliot, poradi sveki, morame da cekame da zaspijat pa da se pustime vo akcija.
Inaku prviot pat mi bese cudno I strav, zatoa sto sum carski celo vreme me mavaa filmovi deka ke mi raspuka matkata itn itn, deka ke me boli, bas bukvalno se cuvstvuvav kako da mi bese prv pat :laugh:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 03 Окт 2012 08:40 #216116

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Кај мене гинекологот уште не дава зелено светло.Сум добила некое воспаление и сега 8 недели терапија,па контрола па тек после тоа ќе видиме.Леле,за греота мм,ќе се изначека :dry:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Juni08_Andrea

Ре: Сексот после породувањето 27 Ное 2012 05:34 #223258

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Ете после 4 месеци одкако се породив бидна :laugh: Не беше уопште болно туку убаво :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 30 Ное 2012 17:47 #223948

 • plaslivka
 • plaslivka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
koga moze da se ima sex posle carski rez ,nekoe iskustvo blagodaram
:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сексот после породувањето 30 Ное 2012 17:51 #223949

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Кога ќе престанеш со крварење можеш да имаш односи. Јас првиот пат крварев подолго и првиот однос беше после 40 дена. За второто крварењето беше пократко и мислам дека првиот однос ни беше после еден месец.
Се’ е индивидуално и ти самата треба да си го осеќаш организмот кога е спремен за :prcprc:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: plaslivka

Ре: Сексот после породувањето 01 Дек 2012 11:35 #224005

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Nie ne probavme dodeka ginekologot ne mi dade zeleno svetlo, bidejki se plasev od toa dali matkata e zarasnata kako sto treba, dali e vratena na svoeto mesto itn.
Mene krvarenjeto mi zapre na 38-ot den, na 38-ot den dobiv, po.5 dena bev na kontrola I vednas koga se vrativme doma :prcprc:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.