Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: На која возраст родивте?

Ре: На која возраст родивте? 11 Ное 2011 17:03 #164180

 • MAJA_DS
 • MAJA_DS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Be yourself, everyone else is taken!
 • Теми: 118
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Jas na 29 pred dva dena vo sredata :jupi:


Nicht weil die Dinge schwierig sind wagen wir sie nicht, sondern weil wir die Dinge nicht wagen sind sie schwierig. (Seneca)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, mari13, Helix

Ре: На која возраст родивте? 11 Ное 2011 19:53 #164195

 • Macence
 • Macence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 192
 • Thank you received: 94
 • Карма: 12
На 27 :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 12 Ное 2011 03:51 #164209

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Константин на 27, а Магдалена на 30 :love:
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 12 Ное 2011 08:50 #164236

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
na 26 :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 13 Ное 2011 05:39 #164405

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
На 34 години
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 13 Ное 2011 08:24 #164423

 • frose
 • frose's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
prvoto na 26,a vtoroto na 30.so ovoj pamet ke ragav na dvaeset a ne da cekam tolku.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 22 Ное 2011 18:11 #165989

 • mama31
 • mama31's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 15
 • Карма: 1
na 31 :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 22 Ное 2011 18:22 #165991

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
На 23,5 :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 23 Ное 2011 07:09 #166044

 • Nikolina008
 • Nikolina008's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 103
 • Thank you received: 11
 • Карма: 0
25 ...второ нема уште :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 24 Ное 2011 10:59 #166189

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
Sinot na 22 (skoro 23) postarata kerka 1 mesec pred 29 i pomalata kerka skoro 31. Dolgo vreme ne mozevme vtoro da imame pa koga napravi malata 1 godina resivme da pocnime so probvanje pa belki za nekoja godina ke se fati nikoj ne racunase deka uste vo 1 nedela ke ostanam trudna.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: На која возраст родивте? 28 Ное 2011 21:20 #167029

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Kerkata na 20
postariot sin na 24
najnemirniot na 34
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 09 Дек 2011 15:28 #169788

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
na 25 :srce: :srce: :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 27 Дек 2011 15:03 #173025

 • emi 88
 • emi 88's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
jas ke go rodam na 23
:jupi:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 22 Јан 2012 14:18 #176146

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
26 i 27
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 22 Јан 2012 14:33 #176148

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Prvo sa skoro 26, drugo sa nepunih 36..
Fali mi jedno izmedju..:love:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 22 Јан 2012 18:41 #176165

 • Aneta
 • Aneta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Среќна Мамичка!
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
На 28 години
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 23 Јан 2012 05:43 #176215

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
1. 26
2. 29
3. ke bide do 40
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 16 Фев 2012 13:52 #181106

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Ќерка ми на 25 :srce:
Син ми на 27 :love: една недела пред мојот 28 роденден :love:

Во теорија, сакам и трето :angel:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: На која возраст родивте? 24 Фев 2012 11:46 #183996

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
Sasha ja rodiv na 22, tocno 1 mesec pred da napolnam 23
Katia na 25 :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 08 Мар 2012 09:40 #187053

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Јас многу сакав да бидам млада мајка...да имаш време и за второ..па ако сакаш и трето...да не биде товар бременоста на "стари" години :) ама ете несакало. Со омажив на 26...па не можев да останам бремена и дури со 30 полни сега ја родив малава. Затоа за второ ич не чекам да напуни ова годинка и ајт :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: На која возраст родивте? 08 Мар 2012 11:11 #187074

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
na 20-mlada majka sum si jas i dvete si rasneme uste :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 08 Мар 2012 18:37 #187138

 • emi 88
 • emi 88's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
jas rodiv na 23 eden mesec pred da napolnam 24 :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 13 Мар 2012 20:19 #188288

 • ciciban
 • ciciban's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 69
 • Thank you received: 60
 • Карма: 0
очигледно јас сум од оние постарите...па затоа и ме водеа како староротка....се изнашетав поштено....мислам кафани, кафичи, диско ..улици :skok: , па добро и некоја туѓа земја посетив и дури после тоа ми текна да се мажам (во меѓувреме сите мој другарки се омажија, а моите дома - мајками ајде што чекаш до кога вака и блаблабла... ). Но после тоа пристигнаа моиве клинци

1. 32
2. 34
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani

Ре: На која возраст родивте? 14 Мар 2012 03:27 #188295

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Pogolemata kerka mi na 26 god.
Pomalata kerka na 34 god(malce stara ama toa e):)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст родивте? 14 Мар 2012 03:40 #188298

 • Lokica
 • Lokica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 102
 • Thank you received: 14
 • Карма: 1
Na 28 :love:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот