Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Во која гестациска недела се породивте?

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 27 Мај 2011 14:35 #138440

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
37 недела :) на закажан царски


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 27 Мај 2011 14:35 by Frogy.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 27 Мај 2011 16:02 #138493

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Точно во 40. недела, природно, без провокации или било каква анестезија. Јана излета како куршум :)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 27 Мај 2011 17:54 #138517

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
40+2, прородно, без маки.... B)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 22 Авг 2011 15:35 #149603

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
40 nedela


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 22 Авг 2011 15:44 #149604

 • vistina
 • vistina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 245
 • Thank you received: 139
 • Карма: 0
37 nedela i 5 dena, zakazano CTG a zavrseno so carski :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 22 Авг 2011 16:41 #149610

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
35+3 :love:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 22 Авг 2011 17:22 #149623

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
39 nedela posle 19 casa bolki zavrsiv so carski...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 03:13 #149642

 • Lokica
 • Lokica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 102
 • Thank you received: 14
 • Карма: 1
38 nedela - zakazan carski
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 04:50 #149661

 • delfince
 • delfince's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 980
 • Thank you received: 220
 • Карма: 6
40 ta nedela tocno na termin.
naseto zrnce
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 07:24 #149706

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Првиот пат 39+6 спонтано :srce:
Вториот пат 39+2 спонтано :srce:
Последна промена: 23 Авг 2011 07:25 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 10:32 #149769

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
40-та еден ден пред термин :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 15:00 #149790

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
39та недела - со планиран царски
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 23 Авг 2011 17:56 #149849

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
41 nedela,so carski
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 31 Авг 2011 09:02 #151322

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Polna 38ma nedela i 4 dena, prirodno, so zakazhana provokacija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 05 Сеп 2011 08:58 #152445

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
40 ta posleden den od termin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 11 Ное 2011 17:13 #164181

 • MAJA_DS
 • MAJA_DS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Be yourself, everyone else is taken!
 • Теми: 118
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
37 + 5 mi pukna vodenjakot. Morase carski zosto i dvete bea karlicno postaveni.


Nicht weil die Dinge schwierig sind wagen wir sie nicht, sondern weil wir die Dinge nicht wagen sind sie schwierig. (Seneca)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Ное 2011 03:57 #164210

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Првото на крајот од 40 недела со провокација и немаше чаре, па мораше со царски.
Второто на крајот од 41 недела, исто со провокација и исто со царски. Тоа ти е, некому ѓеврекот, некому дупката :hahaha:
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Ное 2011 04:50 #164213

 • Ariel
 • Ariel's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 295
 • Thank you received: 62
 • Карма: 12
Jas so carski 37 polna nedela, imavme loso CTG pa itno me porodija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 24 Ное 2011 11:56 #166200

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
sinot skoro 42 nedeli so provokacii inace ke zaterase 50 nedeli
kerkata postara 40+6
kerkata malata 38+5 blagodarenie na bato so mi dade infarkt posto slepoto crevo mu se vospali i za malku ke go operisaja pa taka da mene mi pukna vodenjakot od stres
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 16 Фев 2012 12:03 #181088

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Синоличка wrote:
Точно во 40. недела, природно, без провокации или било каква анестезија. Јана излета како куршум :)

Марио се роди во 39+2 г.н.
Исто природно, исто без провокации, исто без било каква анестезија...само што не беше така брз како сестра му :love:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 16 Фев 2012 12:43 #181094

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Моево синче се роди во 40та недела природно без провокации и анестезии :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 09 Мар 2012 04:28 #187159

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Јас во полна 40...веќе ја почнав и 41 :mdf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 09 Мар 2012 19:50 #187335

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
prviot pat vo 28 i pol a vtorata vo 38
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 03 Мај 2012 21:18 #197389

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
39 nedela i 4 dena


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Јул 2012 05:55 #207132

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
39 nedeli I 5 dena,na zakazan carski


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.