Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Јајце

Ре: Јајце 11 Фев 2013 00:05 #232196

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Jaz bidjeki mm mi e alergicar, jajce i mnogu drugi raboti, sto se alergeni (morkov, domat, jagodi, lesnici, itd), na Elias ne dadvo do godina dena... I super mu bese, ne gledam problem ama ni smisol, zosto treba jajce da se dava taka rano...
Последна промена: 11 Фев 2013 00:05 by lena0809.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Јајце 11 Фев 2013 03:18 #232201

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Bas vcera barav kade imam zapisano koga sto sum davala na Miolence, vidov deka jajce sum i dala vo 9ti mesec, zanci polni 8 meseci.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 06 Ное 2014 02:48 #252884

 • marijance
 • marijance's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
мајки помогнете :( моето детенце има 13 месеци белка никако не ми јаде пробувам така сварена да му ја дадам но никако.казетеми ако некој знае со со да ја искомбинирам за да почне да ја јаде?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Јајце 06 Ное 2014 14:20 #252890

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Зошто мора да ја јаде? Син ми е скоро 5, па јаце варено 2 пати ако изел. Не сака и тоа е. Ако јаде јајце во кифлички, тортички, манџички или сл. не гледам проблем.

Јас му ставам некогаш во супа, правам домашни кнедли, тестенини со јајца јаде...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Јајце 06 Ное 2014 23:10 #252896

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Ne mora svarena da mu davas ako ne ja saka taka. Stavimu vo spanak ili supa kako sto spomna Zoja. Jas nekogas stavam jajce i vo varen oriz, (koga odime vo kineski restoran mnogu mi se dopaga oriz so jajce, od tamu idejata :P ).
Inace i sin mi ne e ljubitel na jajce, samo taka ne go jade, przeni lepcinja saka, ili samo ako go stavam vo nesto.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Јајце 07 Ное 2014 14:43 #252902

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mozes pasirano da mu dades vo bilo koja hrana. zolckata duri sme ja stavale vo slatki kasicki
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.