Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Овошје

Ре: Овошје 16 Фев 2013 16:02 #232810

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Damjana wrote:
Alergijata ne e samo nasledna rabota. Za mene prerano davanje na alergen e nepotrebno eksperimentiranje. A sto ako iniciras taka alergiska reakcija koja vo normalen tek na voveduvanje ne bi se pojavila? I moze da se pojavi po X davanja, ili pa na pogolema kolicina.
Jas iskreno za portokal ic ne bi se brzala. Isto ni za biskviti. Ne gledam ama nikakva pricina. Ima sega dovolno bezglutenski zitarki, ima soodvetni ovosja. Alergijata ne e igracka, jas ne bi igrala so toa.

Absolutno se soglasuvam... Nekoj raboti prvite 12 meseci ne sum davala, so alergiji ne si igram... Dobro, mm e alergicar, ama i da ne bese, mislam deka nekoj raboti mogat da pricekat... 12 meseci e vo prasanje, ne 12 godini ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Овошје 22 Мар 2013 16:53 #235540

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
nie dobivme zeleno svetlo za tri nedeli ke probame ovosje :) i ke pocneme prvo so jabolce, najmnogu zaradi neredovnata stolica
The administrator has disabled public write access.

Ре: Овошје 27 Мај 2013 11:37 #239877

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Мамички ми донесоа домашни цреши се мислам дали може да ги испасирам и да ги конзервирам, дали би стоеле и дали би имале некоја нутритивна вредност.
Пр да ги ставам во мали теглички и после да ги зовројам 20- тина минути тегличките.
Што мислите ќе може ли вака да стојат барем 10- тина дена?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Овошје 28 Мај 2013 04:49 #239899

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Мамички, цуцкава моја никако не сака овошни кашички, освен ако има банана во нив. До сега ми ги јадела само оние со банана. И во домашните и во купечките кога додавам банана ги обожава. Па се мислев, лошо ли е секој ден да додавам по малку банана во сите кашички?
До сега немала проблем со столицата, редовна и нормална и е.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Овошје 16 Јул 2013 15:36 #242286

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Smrznuvate li ovosje za vo zima? Primer praski, kajsii i sl, ne sum smrznuvala do sega.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.