Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Замрзнување на домашни манџички

Ре: Замрзнување на домашни манџички 01 Мај 2011 19:54 #133161

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Epa nikoj ne moze da znae od kade poteknuva zelencukot neli pa duri i za gotovite kasicki koga stanuva zbor.Ovde e poinaku od doma pa zatoa na pazar idam koga ke mozam zasto znam deka mozam da najdam svezi zelencuk i ovosje,sezonsko koi go prodavaat seljaci a ne obicni luge koi go kupuvaat pa preprodavaat.Zatoa sakav da si stavam ona sto go ima svezo za cuckata malecka.Jas mozam i od konzerva ama na cuckata nesakam da i davam takvi so konzervansi.Eve vo market neiscisten grasok 1kg cini 1evro i 59centi a na pazar sosema poinakov i se gleda deka e svezo obran cini 4evra za pola kilogram razlikata kazuva se mislam.
A vo gotovite kasicki bas ne veruvam,kupiv dve kasicki ne e biten proizvoditelot neli ednata e grasok i brokula a drugata e grasok,morkov i kompirce vadam ja spremam za cuckata i vikam cek da vidam sto se ima za sekoj slucaj koga ooopsss STOJ celo jajce,kromid,kravjo mleko,soja :mdf: im pisuva 6+ i ti posle citaj samo na prednata strana sto pisuva od sto e kasickata a na zadnata strana uste drugi zavrzlami...epa taka ne ide sorry
The administrator has disabled public write access.

Дали може да се замрзнуваат домашните кашички? 08 Окт 2012 17:01 #216854

 • irenabumbaroska
 • irenabumbaroska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Здраво,
Моето бебе име 10 месеци, и убаво си јаде зеленчукови кашички.
Затоа што почнав на работа и немам време да и приготвувам секој ден (за викенд сум слободна па тогаш можам да и направам за цела недела),ме интересира дали може да замрзнувам од зеленчуковите кашички???
Ви благодарам,
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали може да се замрзнуваат домашните кашички? 08 Окт 2012 17:18 #216858

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Зеленчукот за бебенце се приготвува за половина час и јас никако не би го замрзнувала. Блитва, спанаќ, тиквица, компир, брокула, карфиол ... ништо од тоа не е добро да се замрзне и ако веќе немаш друг избор барем пробај да ги обариш одвечер па во фрижидер до другиот ден. Макар што јас секако би претпочитала да ги приготвам непосредно пред јадење.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Дали може да се замрзнуваат домашните кашички? 09 Окт 2012 01:17 #216884

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Замрзни си го мевцето, јас сварено и испасирано си замрзнував во мали теглички, и секој ден само зеленчук подготвував. И пола саат се многу за некои сорти зеленчук, за 15 мин е некогаш готово. Е сега ако некој друг го чува детето, па ги нема ни тие 15 мин време или воља или задолженија:), ќе мора замрзнато...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.