Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Домашно приготвени или купечки кашички

Ре: Домашно приготвени или купечки кашички 11 Јан 2013 09:15 #229356

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
izabella wrote:
Toa sto vi se pogodilo vo momentot da nema vo prodavnicata/aptekata ne znaci deka nema, prosetajte I pobarajte, a ne vednas da donesuvate zaklucok vrz osnova na nekolku kupeni kasicki, bez da pibarate na drugo mesto!


Јас лично сум видела дека на сите оние кои ги набројав погоре на Хип во секоја аптека или маркет е исто имаат шекер.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lena0809

Ре: Домашно приготвени или купечки кашички 12 Јан 2013 18:21 #229457

 • ummi
 • ummi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Jas samo sto se vrativ od VERO i ubavo se zadrzav na delot so bebeskata hrana. Ona sto go vidov e deka na 90% od ovosnite kasicki pisuva seker :(. Jas nameravav da ja kupam od slivi kasickata no koga procitav se predomisliv. Na onie od zelencuk vo sodrzinata pisuva visok procent na samio zelencuk. Niv kje prodolzam da gi koristam, no ovosnite jok :). Si kupiv pola kilo slivi. Jes da se golemi kolku jabolko no sepak zima e i nemame drug izbor.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Домашно приготвени или купечки кашички 24 Мар 2013 17:44 #235620

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Девојчиња, можда не одбрав најсоодветна тема, ама синко ми спие во раце, сакам само ова да го видите-
Парчиња стакло во бебешка кашичка
Јас памтам една иста ваква афера со стакло во кашички, не знам дали беше големката бебе или не беше ни родена. Значи страшно!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Домашно приготвени или купечки кашички 25 Мар 2013 04:03 #235627

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Јас памтам една иста ваква афера со стакло во кашички, не знам дали беше големката бебе или не беше ни родена. Значи страшно!

Пред 6-7 години изби иста ваква афера со кашичките на фруктал. Се сеќавам дека синко беше мал, ама во тоа време повеќе му правев домашни кашички, па за среќа немав купено од тие што ги повлекоа.
Последна промена: 25 Мар 2013 04:04 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Домашно приготвени или купечки кашички 09 Апр 2013 14:20 #236676

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Ние почнавме со домашни кашички, полесно ми е да испасирам јаболче или тиква, отколку да пребарувам низ продавници кашички без шеќер. Пробавме додуша и неколку купечки што ни носеа подарок, ама некако не ги сакаме. Единствено од слива ја јадеше купечката. Се надевам дека кога ќе почнеме со зеленчуковите, и нив дома ќе си ги правиме.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.