Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Незаштитен однос

Незаштитен однос 15 Мај 2013 05:01 #239187

• klimentina
  • klimentina's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
kolkavi se sansite da se ostani bremena posle nezastiten odnos na posledniot den od menstrualniot ciklus ..? :(
Последна промена: 14 Окт 2013 06:45 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Незаштитен однос 12 Јан 2014 16:02 #247862

• Dolphin
  • Dolphin's Avatar
  • senior
  • Теми: 2766
  • Thank you received: 642
clenkava moze veke e pred poragaj duri nekoj pise na temava :-)
znaci ,spored mene, golemi se sansite ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)

Ре: Незаштитен однос 12 Јан 2014 17:49 #247863

• Nebo
  • Nebo's Avatar
  • ВИП
  • Смејте се!!!
  • Теми: 1569
  • Thank you received: 700
Dolphin, ne e smesna temava, ama tolku si me iznasmeala :hahaha: , ko sto sum tapa vecerva... Inace da i spored mene se golemi sansite (eve vtor odgovor koj trebalo da se Dade pres 8 meseci :ohmy: )

Ре: Незаштитен однос 14 Јан 2014 03:17 #247895

• None-bt
  • None-bt's Avatar
  • senior
  • crazy family :-)
  • Теми: 1428
  • Thank you received: 922
E oti sega vaka prajte more ? :zauska: :) hahahhaa
Na posleden den od ciklus sansite da zabremenis spored mene se 47.5%, se pod 50%, znaci spored mene se malku golemi sansite da se zabremeni.
ja molam Klimentina da ne prosvetli i kaze dali bile ili ne golemi sansite.

Ре: Болки во рана бременост 17 Дек 2014 15:37 #253251

• alek
  • alek's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
Здраво, нова сум на форумов па сакав да прашам нешто.. минатиот месец со дечко ми неколку пати имавме односи незаштитени..2-3 пред да ми дојде менструацијата последна беше на 26 ноември имав крв со леплив исцедок ама само кога се бришев инаку урината беше нормална, имав болки вртоглавица и после неколку дена ми дојде менструација.. сега во последните неколку дена имам болка доле под јајниците како да ќе ми дојде секој момент а многу е рано, многу често мокрам, имам страшни главоболки навелчер, а вртоглавици и повраќање наутро, имам прозирно бел исцедок не мириса и нема крв, исто градите не ми се толку чувствителни колку што плешките ме болат одпозади и доле ниско во половината..дали е можно да сум бремена ?? читав во форумиве и во многу симптоми се најдов на рана бременост, сакам да почека уште некој ден за да купам тест... поздрав

Ре: Незаштитен однос 18 Дек 2014 12:48 #253253

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
Nezastiten odnos sekako znaci pogolema verojatnost za zabremenuvanje! Najdobro e da se napravi test dodkolku se somnevate na bremenost i da se trgne od tamu. Simptomite na bremenost nekogas se poklopuvaat i so predmenstrualni simptomi.

Ре: Незаштитен однос 18 Дек 2014 14:21 #253254

• leonaangel1
  • leonaangel1's Avatar
  • new born
  • Теми: 21
  • Thank you received: 5
a jas da prasam vaka:sekogas sum imala redoven ciklus,no poslednite 3 meseci nesto me buni,Vo oktmvri dobiv vo 18,posle 3 nedeli dobiv pak,posle 2 nedeli pak i ovoj mesec mi kasni veke 10 dena,a da napomenam ovoj mesec 22 imav nekoja tocka krv svetla boja, imam malku neprijatnost vo dolniot del na stomakot,dali e mozno da sum bremena(ne ni planirav)ili mozno e da ima nekoja cista???

bremenist 17 Апр 2015 18:54 #254078

• marija123
  • marija123's Avatar
  • new born
  • Теми: 3
zdr imam edna zabluda ,mazena sum alu se uste svadbata ne e pominata posto sakavme letovo da pomine,so mazot mu mnogu sakame deca ali se ostavame do svadbata da ne ostanam bremena, No na 10.april dodeka imavme odnosi mi vika sega ke svrsam vnatre i pomina se regularno taa nok i na 11april vecerta jas dobiv menstruacija .od togad se imam nekoi cudni simptomi pocesto me boli leviot jajnik ,vo delniot del od stomakot cuvstvuvam bolki,stomakot mi se podu do gradite alu menstr ne mu e redovna i sega mi traese samo 3 dena Ve molam da mi kazete dali bi mozela da bidam bremena pozd

Ре: Незаштитен однос 18 Апр 2015 16:27 #254085

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
Najdobro e da si zemes test za bremenost vaka nikoj ne moze nidto drugo da ti kaze. Ma da e rano spored mene da se pokaze i na testot, pocekaj uste dve nedeli i napravi test.

Ре: Незаштитен однос 18 Апр 2015 22:42 #254086

• marija123
  • marija123's Avatar
  • new born
a bi mozela da ostanam bremena koga posle 24 h dobiv menstruscija

Ре: Незаштитен однос 19 Апр 2015 16:10 #254091

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
Znaci ima slucaevi na zeni koi krvarat (lazna menstruacija) prvite nekolku meseci od bremenosta. Plodnite denovi posebno so neredoven ciklus e mnogu tesko sam da gi odredis i sledis. Taka da osven doktor nikoj drug so sigurnost ne moze da kaze dali bash togas si bila plodna ili ne, i dali menstruacijata od tri dena bila menstruacija ili krvarenje koe moze da se javi na pocetok na bremenost kaj mnogu zeni.

Ре: Незаштитен однос 19 Апр 2015 23:15 #254092

• marija123
  • marija123's Avatar
  • new born
fala ti mnogu za odgovorot ali sepak mislam narednata nedela da kupam test i da vidam na sto sum :srekno: :foryou:

Најново на форумот

• No posts to display.