Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Летен одмор

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 04:58 #115989

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
Натали нема везе се случува ;) Мене ми е малце професионална деформација се што е поврзано со дестинации за одмор, па затоа знам, инаку-којзнае :)

Инаку Крф е стварно ептен блиску до Ксамиљ. Ама ние бевме кога беше актуелен Букурешт, па лути им бевме на грците и не отидовме.

Лавче, ако докторот ти вика дека смееш-зошто да не одиш? Јас имав комплицирана бременост, 5 месеци ги прележав поради крварења, во 6 месец ми правеа амниоцентеза, прекинав конечно со прогестеронската терапија, и одма после тоа отидов на одмор, па после 1 месец пак. Супер ми дојде. Се изрелаксирав и заборавив на проблемите што ги имав. А пливањето многу, многу помага. Ти ја препорачувам Грција како најблиска поради еден куп причини, што вика Џена за не дај Боже. А плус и поради песочните плажи! Гледај да бидеш во град во кој има амбуланта и доктор и уживај. Ти го препорачувам првиот крак како најблизок и најурбанизиран, на пр. Калитеа има супер плажа. Инаку јас во авион не би се качила трудна, многу повраќав и можеше да биде опасно :laugh:

Инаку нашиве агенции веќе излегле со понуди, претсезонски, па изгледа годинава ќе го имаме најефтиниот одмор ever!
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 11:52 #116002

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
3 пара, деца ... мислам дека жртвата е преголема. Да не биде едвај чекам дома да идам, па да се одморам... :zid:

На пример твоите деца заспале а ти си добила напад за секс...преку ден... и сеа им викаш на другите 2 пара..... извините ние за кратко....;) Вие спремајте ручек.. :fijuk:
Идеш у една од одаите, и тихо тинејџерски тераш... :cmok:
Па онда разлика у години на децата.... еден сере у гаќи, друг игра на компјутер, се караат за исто кофиче..
Да е две вили помали по пола цена на растојание од 300 метра рецимо... ок.
Јас во Јуни одам од тие причини. Све е раат, сами на плажа.

Ова Вурвуру линкот на МамаВасе е интересен.. таму годишно се издаваат вили. Ако падне договор за распоред на часови, подобро решение е.
Инаку Вурвуру е бившо место на оние побогатите луѓе и видените интелектуалци од Солун. Чудесии од грандиозни објекти, вили, куќи. За вистинско доживување треба и чамец, за да се видат малите островчиња карши.
Тебе малиот ти е голем, подалечни дестинации можеш да си дозволиш, барем од тој аспекат.
Барем досега за мене одморите со пријатели ми биле глупост и сум ги напуштил. Не дека не сакам дружење, просто обожавам. Ама 24 саати заедно мислам дека е премногу. Да ако сме на прописно растојание од 100 метра... па коа сакаш ајде на салатче...

Васе, еден шваба издава топ приколица кај мене, и мислам дека Јуни е слободна.. локација поглед на Китот... 240 Евриња неделно беше лани, сосе камп трошоци... Сакаш да се пробаш ? :raspolozise
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 12:58 #116006

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
Yarre во делот за гужва и премногу луѓе во двор, се сложувам друже:da: ..Дефинитивно ке има караници за кофички,столчиња,лулашки...За кујната ич не му ја мислам-јас дома ретко готвам,а на одмор не ни размислувам за тоа:laugh: Но, за приватноста во соба не се сложувам...Прво секој има право на одмор и тоа кога сака и колку сака,а за тоа не мора никого да информира посебно.Второ во моја соба ќе правам што сакам,другите не треба да ги интересира што и кога правам.:zelen:
Во секој случај ние одлучивме дека дефинитивно одиме во хотел и дека ке си останеме доследни на традицијата.:laugh: Плус чартер :laugh:
Вила доаѓа во предвид само ако најдам некоја поефтина и само за нас.:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 13:13 #116008

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Mama Vase, Lide ... poglednete go ovoj link.
www.rent-holiday-homes.com/Holiday-Apart...i-Greece-d28204.html
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 13:29 #116012

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
Dr. Lide te molam ako mozes prasaj gi tvoite roditeli kako idat preku Grcija za Ksamil i kolku saati patuvaat bidejki kerkami e malecka.
Inace se zakolnav deka vo narednite 10 god. nema da idam vo Albanija ama ovie sliki so Ksamil mi go pomutija pametot. Mnogu e ubavo, eftino i mirno sto bi mi odgovaralao. Edinstveno patot da ne treba da patuvaam 10 saati.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 14:44 #116035

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Јас во потполност се сложувам со Јаре. Прво нема шанси да се вклопам со други за одмор. А друго после некој се налутил за нешто па бла бла. Нема шанси. Одмор е брате еднаш у година кај мене и што би рекла другарка една моја неќу да видам никој познат во околина освен моето семејство. И тоа се денови кога навистина можеме да си се посветиме едни на други во целост. А и кога одиме на одмор секогаш се запознаваме со некои други, па така спонтано си доаѓа до дружба.
Синоличка кој извадил понуда баш ме интересира кај си гледала? Овие нашиве обично касно им текнуе за понуди.
Лиде и јас преферирам хотелски смештај не само сега откако сум со дете туку и претходно не сум сакала варијанти со готвење и чуда праење. За камп ич не сум тип. Додуше да отидам на гости кај некој на еден ден. Ал да ти спијам нема шанси. Многу сум страшливка од разно разни бубачки и шумски зверки. :skok:
Лиде најдовте ли нешто соодветно??? Инаку обично јас сум таа дома што решава каде да се оди. Мажот ми е инертен по тоа прашање. Он у 5 до 12 би решил. А јас брате сакам да си знам со време. И ете така бидна. Никој овде не спомна дека бил во Сицилија, е за тамо мислам дека имаше чартери од Скопје. Луѓе што беа лани беа презадоволни. Ал ете треба да видам во кој хотел беа.
Последна промена: 23 Фев 2011 14:46 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.