Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Летен одмор

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 03:06 #115919

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
@Sinolcka, ova za Sredozemno More - :sram2: :sram2: :sram2: moja greska, neznam od kaj mi tekna, Bog da cuva :laugh: Znaev deka ne e Jadransko, ama od kaj mi dojde Sredozemno :poimnemam:
Inace ova za patot - isto taka katastrofa pominale , se kako sto kaza, kaldrma, za nikade, i to tie patuvaa so jeep, pa vozele so 40 na saat, zivcite gi pokinale..ama koga stignale , toa sto velis , preubava plaza i more..tie bile smesteni tuka vo Ksamil, taka da ne patuvale sekoj den kako vie ..vo sekoj slucaj - ubavo
Последна промена: 23 Фев 2011 03:07 by Nataly.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 03:14 #115921

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
denes dobiv odgovor za edna od vilite sto ja bendisav na krf :( 3.500 eur :skok: samo donald tramp moze da mi pomogne :tazna:
ama ne se odkazuvam taka lesno,si isprintav slika od edna vila i ja zakaciv na frizider.sekoj den kje si ja gledam i kje pustam pozitivni karmi,koj znae moze sonot kje stane realnost.

gledam ova seloto vo albanija e karsi krf,pa do tamu patot e avtopat i se stugnuva za
5h.problemot e posle od igumenica do seloto,vaka izgleda blisku ama so mm gledavme na google earth i gospod znae sto pat e toa.za familija so deca mi e pregolem rizik bilo kade vo albanija.

grcka standard,super opcija za famija.site drugi destinacii doagjaat vo predvid pod uslov da se carter.
jas koga bev bremena mnogu patuvav.posle 7-mi mesec gledav da bidam vo blizina,vo grcija bev na nekolku pati.bez vrska mi e da delam soveti na trudnici za patuvanje,prvo jas ne sum reper a vtoro krajniot zbor sepak go ima lekarot.i najvazno od se,kako se custvuva trudnicata.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 03:51 #115946

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
Mama Vase чекај...З'ш одма се разочаруеш друже:laugh: Еве види јас што сум позитивно другарче:hahaha:
1.Велиш дека вилата е 3500 евра:tupco: ама тоа нема врска:fijuk:Во делот на вилите што е даден како опис стои дека некои се за 5 фамилии.Тоа значи дека вилата ке чини 700 евра по фамилија.Е сега многу е битен фактот кој не си го навела,а тоа е за колку дена е сумата:wtf:
2.До Ксамил преку грчка е добар патот...прво е автопат,а потоа пат,но кратко и обратно.Ако сакаш можеш со фериброд на Крф и да имаш комбиниран одмор.Па се враќаш преку Игуменица:OK:
3.И јас кога бев трудна окапав во Грчка,ама бев во рана бременост.Навистина е блиску и вреди секој динар што ке се даде.После фати зима,па Маврово беше опција - поарно од дома:laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 03:52 #115947

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
nataly wrote:
i toa ne mesto sto kje bide od pusto - popusto :laugh: Ne sakam covek da vidam na plaza , nitu muzika da slusnam od nekade da eci...Normalno vo nekoe apartmance sto poblisku na plaza, i da ne budi sumot od moreto ...UFFFF.. ete toa sakam godinava ..B)

poveli www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm

lide vilata ..elektra,, e za 8 lugje.znaci 2 familii,2+2 ili 3 familii 2+1.ama jas pak na najskapata se zakaciv.ima mnogu golem izbor na vili za daleku popristojna cena.ne se odkazuvanm druze,mi vleze civijata vo glava.

za edna nedela e cenata.a ima i vili koi se rentaat dnevno.
Последна промена: 23 Фев 2011 03:56 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 04:06 #115957

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
Аууу Mama Vase па цената е топ.Ако се договориме за термин, ние сериозно ке ве дружиме.Значи 2+1.Плус со нас се и пријателите со кои веќе со години одиме на одмор 2+2.Ете пола проблем решен:angel: Ке најдеме уште некој:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летен одмор 23 Фев 2011 04:11 #115962

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
lavce wrote:
Дај предложете друшки место за Летен одмор на трудница и тоа во така поодмината бременост. Дали уствари е паметно да се мисли на бањаре во последните 2 месеци :sram: ???
Каде летувавте вие со летен термин???

Лавче бидејќи бараш мислење еве го и моето :)

Прво што ќе ти каже докторот, дали можеш во тој период да патуваш,
Второ ти како ќе се осеќаш во тој период односно дали ќе бидеш спремна за на пат и
Трето, мое мислење малку спротивно од претходните, НЕ ДАЈ БОЖЕ еве уште еднаш со најголеми НЕ ДАЈ БОЖЕ да се случи нешто, мислиш дека еден одмор и едно бањање е вредно за нешто такво.Знаеш како викаат од г:spam: от да си каснеш џабе ти е.И не мислам само на тебе бидејќи ти е подолго време очекувана бременост(барем јас знам дека ја чекаш подолго време од форумов, а јас сум подолго време тука ;) )туку за секоја трудница го мислам ова.


Така да размисли си убаво, ама стварно убаво :)
:hug:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.