Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Идеи: подароци и изненадувања

Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:00 #86784

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Моментално се наближуваат празници, Нова Година, Божиќ, но и родендени и годишнини на некого. Отсега доколку на некого му треба идеа за подарок и изненадување, можеме да пишуваме овдека.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:08 #86798

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Супер тема Дијанче. Не знам што да му купам на дечко ми за роденден. Сакав да му купам нешто од облека, ама тој сака некаков украс. Се мислам каков украс да му купам. Бидејќи му е и именден на денот на роденденот, се мислам дали тоа да биде еден подарок или посебно да му купам подарок и за именденот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:13 #86802

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Ако е сега пред нова година комотно можеш да му купиш нешто новогодишно, бидејќи и тој самиот ти рекол дека сака да биде украс.
А ако е после во јануари, можеш некоја комбинација на подароци, или пак кристалине што се внатре изгравирани со држач со светилки. Јас пред 5 години на дечко ми му купив такво, и ептен му се допадна, кога ќе се пушти да свети е многу убаво. А внатре имаше и згравирано срце и пишуваше I LOVE YOU. Илик пак можеш карикатура на ваша заедничка слика (вашата прва слика)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:20 #86808

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Роденденот му е сега на 19-ти. А каде да најдам некои интересни новогодишни украси?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:24 #86811

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Вчера бев во JUMBO има прекрасни работи. Ако не ЈUMBO, тогас валери,вучко,вицко.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:27 #86813

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Ќе прошетам во JUMBO да видам што има. Би требало да има интересни украси.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:28 #86816

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Да да има украси, и обични и новогодишни поготово.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:33 #86822

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
А цените како се движат таму?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:35 #86824

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ете некој спомена уникатен подарок - карикатура на заедничка слика, а еве и мој предлог и нешто кое јас го добив на подарок од мојот сопруг..Ваша слика како пазла (puzzle) ..многу креативно, и барем мене многу му значеше..па така си ја составив пазлата и на крајот ја залепив со посебен лепак кој инаку се продава по книжарите, и на крајот си и ставив рамка и стакло. И сега имам прекрасна голема слика од мене и мојата љубов. И да, иста таква пазла имам и од синчето.. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:37 #86827

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
:gp: Ми се допаѓа :girlpink:


Barbie wrote:
А цените како се движат таму?
од 200 па до 1500
Последна промена: 11 Дек 2010 18:38 by DijanaP. Причина: печатна грешка
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 18:57 #86847

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Ананда wrote:
а еве и мој предлог и нешто кое јас го добив на подарок од мојот сопруг..Ваша слика како пазла (puzzle) ..многу креативно
Ако не е тајна, каде му изработиле таква пазл :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 19:56 #86888

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Се вклучив само за да одговорам на прашањето :) Пазлата ја направил во ПРОДИЗАЈН, на Тобако 2, позади еден салон за чевли. Однел слика и тоа е тоа. Но таа пазла е помала..некаде околу 30 парчиња, и го чинела (пред речиси 7 години) 200 денари. Втората пазла (некаде околу 200 парчиња) од слика од синчето, ја правев во Атина, и Богами ја платив посолено. :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, DijanaP

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 20:00 #86891

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
тоа ПРОДИЗАЈН постои сеуште?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 20:02 #86893

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Дијана мислам дека да зошто скоро имаше реклама за визит карти.Нели е продавницата за кондури и Санда една до друга епа во куќарката од позади треба да е.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 11 Дек 2010 20:27 #86904

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Да Продизајн сеуште постои, и се наоѓа токму на таа локација, кај Тобако 2. Јас скоро правев таму и визит-катички, а и живеам во близина па сум поприлично сигурна. Епа ме радува ако идејата ви се допаѓа :) Туку, како да работам сега кога ми се разгледуваат темиве на сајтов...аххххх. На тешки маки ме ставате :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 13 Дек 2010 06:03 #87768

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
 • Карма: 6
Еве и јас да ви потврдам дека Продизајн постои а имаат не само слагалици како интересен подарок туку и уште многу работи. Правеа порано маички со ваша слика или слика каква што сакате, вакви имаме подарено на еден куп луѓе и сите биле презадоволни, прават календари по ваша желба и тоа не мора да порачате 100, може и само еден, прават привезоци со ваша слика или текст .... Веројатно има уште многу работи, ама најбитно е што кај нив може да отидете и без идеја за подарок, тие ќе ви предложат што од кај нив може да подарите.
Последна промена: 13 Дек 2010 06:05 by Bejbi.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, EckaGj, biljann, Zlatna

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 14 Фев 2011 16:05 #112506

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Вечер сме на роденден кај 6 годишно детенце, сеуште немам купено ништо. Имате ли некоја идеа за некој интересен подарок?
Последна промена: 14 Фев 2011 16:08 by mami29.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 10:59 #171296

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Мамички,давајте предлог за подарок за стан.Откако се уселија луѓево-блиски ни се,не сум била.
После имам работа накај пластичарите,па се мислев да не има нешто интересно-ама незнам што:tupco: Ај дајте предлог
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 11:08 #171297

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Елеонора, нас најпрактичен подарок што ни го донесоа за станот ни е рачната правосмукалка. [img size=300X300]www.blackanddecker.com//ProductImages/PC...MAIN/7/CHV7202_1.jpg[/img]
Последна промена: 16 Дек 2011 11:11 by mami29.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 11:16 #171302

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ѕиден часовник. Ние добивме часовник од Ветра, ги има на приземје во Рамстор и се ептен убави.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^, eleonora

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 11:30 #171310

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
mami29 wrote:
Елеонора, нас најпрактичен подарок што ни го донесоа за станот ни е рачната правосмукалка. [img size=300X300]www.blackanddecker.com//ProductImages/PC...MAIN/7/CHV7202_1.jpg[/img]

Леле,ја вакво сакам и за мене:jupi: Ама каде да го најдам?
Зиден часовник е исто супер идеја,фала Сања!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 11:45 #171315

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Во Рамсторе на приземје имаш продавница за украси и ѕидни часовници, и покрај во Л`адоро што ги има, и тука можеш да ги купиш часовниците на
Karlsson
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 16:11 #171367

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
eleonora wrote:
mami29 wrote:
Елеонора, нас најпрактичен подарок што ни го донесоа за станот ни е рачната правосмукалка. [img size=300X300]www.blackanddecker.com//ProductImages/PC...MAIN/7/CHV7202_1.jpg[/img]

Леле,ја вакво сакам и за мене:jupi: Ама каде да го најдам?
Зиден часовник е исто супер идеја,фала Сања!

Jas se kolnam vo ovaa pravosmukalka.
Black and Decker, ima pozadi sobranie, karsi Kras, na ednosmernasta ulicva prodavnica B and D!
Sekoi dve godini si kupuvam nova i ja koristam sekoj mozen den!
A sekoi dve godini kupuvam, oti e na baterija, pa povise mi se isplato nova da kupam otkolku baterija.
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 16:13 #171368

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Мама Маја а колку пари е ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Идеи: подароци и изненадувања 16 Дек 2011 16:17 #171370

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
eleonora wrote:
Мама Маја а колку пари е ?

Ima razni modeli, po jacina.
Od 2.000, pa do 6.000.
jas posleden pat ja kupiv najjakata.
Cesto imaat akcija pred NG, mozete da zirnete :)
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.