Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Омилен автомобил

Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:39 #59569

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Каков автомобил возите а каков би сакале да возите?
Обожавам јапонски автомобили. Возам субару а сакам мазда 7.

п.с.
не ми успеваше да ја отворам темава на ниедно друго место освен тука....слободно преместете ја каде и е местото...
Последна промена: 08 Окт 2010 16:40 by sonjicka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:44 #59573

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Сега моментално возам фиат 500 или фиќо од новите,ептен ја сакам колата ама многу е тврда и мала,не е за со бебе,се размислуваме за киа венга,ама мм земал вчера тест возење и таа не ја бива,сега сме во потрага по нешто ново :girlpink:
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:47 #59579

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Momentalno vozam Mercedes A klasa vakov ist i boja i se :)
[img size=320x240]thatwoman.files.wordpress.com/2008/11/o_...rcedes_a_class_a.jpg[/img]

a sakam Audi TT kabrio :)
[img size=320x240]www.diariomotor.com/imagenes/audi-tt-roadster-2007-1.jpg[/img]
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:47 #59580

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Оооо фиатот ми е ептен фраерска кола. Ама точно е што велиш дека не е баш фамилијарна да ја наречам така....
А да ја видите мазда 3 или сеат?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:52 #59585

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
мм е запнат за цитроен пикасо гранде,ама јас несакам многу е голем за мене,навикната сум на мали коли,претходно возев пежо 107 и јарис,и неможам баш голема кола,ама се надевам дека за мене ке има нешто помало,а он ке си купи тоа што сака ;) :laugh:
Мама Ане, добар е изборот за тт :girlpink:
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
Последна промена: 08 Окт 2010 16:53 by Ane M.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:53 #59587

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас си пишав лично што сакам инаку фамилијарно здравје еден ваков сакаме :)
[img size=320x240]www.autoclub.com.au/uploaded_images/merc...-cdi-2008-723227.jpg[/img]
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:54 #59588

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
темите денес се` шофериорски:hahaha:
јас возам пежо 308,а би сакала еден
ланд ровер,по можност овој LRX;)


имам слабост на џипови.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 16:57 #59592

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Еее Мама Ане и јас го сакам ТТ-то!

Инаку во моментов не возам ништо (а имам возачка), би сакала едно пежо 107, некако ми изгледа баш ко за мене, а за фамилијарна ми прави мерак opel insignia.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:02 #59599

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Bas temive deneska soferski :laugh:

Jas vozam reno megan karavan e vakvo
a i jas kako Bogdana imam slabost na djipovi, moze i za mene eden land rover kako na slikata :roll:
trtlata na mamika
Последна промена: 08 Окт 2010 17:03 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:09 #59608

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Моментално не возам никаква, не сум јас за во сообраќај:zelen:
Ама во план ни е да земеме Kia Soul:jupi: :jupi:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:11 #59612

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
momentalno vozime Suzuki Swift

a mnogu bi sakala vo idnina Peugeot bilo koj model ili Honda Civic
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 08 Окт 2010 17:12 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:12 #59616

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Хммм, немам некоја омилена кола баш, вои смисла таа е таа и никоја друга.
за во град сакам мали коли, таква и возам (е сега тука би одбрала подруг модел од тој што го имам). Би возела на пример фиат 500, или некои поштосно количе (сега не дека е лошо и моето :fijuk: ) ама....
А инаку, за на пат, сакам големи коли од типот на моноволуменци, СУВ-ови и џипови. Така внатре да е како дневна соба :laugh: .
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:30 #59641

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
jas vozam ibiza,crvena.nisto posebno brka rabota za niz grad.za na otvoreno ne ja preporacuvam.
a koja mi e omilena? mnogu tesko prasanje.jas sum prakticar po priroda taka da mnogu bi mi bilo tesko da se odlucam.
dzip mi e definitivno nadvor od site konkurencii ama pak za vo skopje mislma deka ne e dobra idea.ne deka kje odbijam ako imam ponuda :)
vkusot mi se menuva so sekoj izlezen nov model.a sega vo momentov ....aj do vecer da razmislam
Последна промена: 08 Окт 2010 17:31 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:33 #59642

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Имавме црн Mitsubishi Lancer од 2008, ама моравме да го продадеме.
Не би се двоумеле да купиме повторно иста таква кола, само да ни дојдат парички. Единствено, би ја менувала бојата. На Lancer-от дефинитивно најдобро му стои црвена боја.

Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 08 Окт 2010 17:39 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 17:49 #59654

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3

Возам BMW 318и а мм Toyota Hilux aма омилена на двајцата ни е
oваа ама пошто не ефамилијарна кола засега ке се задоволиме со овие што ги имаме,а понатаму ке видиме
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 18:09 #59663

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
До пред неколку месеци возев пегличка. Но сега, откако ја продадовме, строго се возам ( немам храброст да го возам јас) во џипот hundai galloper. А понатаму( зашто сега средствата ни се насочени на друга инвестиција) Боже здравје едно цитроенче ц1.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 18:13 #59668

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Нелу под итно да почниш да го возиш мнооогу е полесно на поголема кола само додека се навикниш.Ние имавме Јeep Grand Cherokee ама го продадовме и ден денес ми е жал:zid; :zid; :zid; Кога мојата кола беше на поправка(една гуска ме удри двете коли паркирани таа врака дирекно во мојата)го возев цела недела и кога си ја зедов мојата ми беше како на Кико дубачето да го возам:muahaha: :muahaha:
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 18:57 #59687

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јас не возам често, кога возам ја зимам другата кола, Шкода (фелициа), или опел корса од моите.
А фамилијарно се возиме во

Attachment aveo 4dr black 001.jpg not found


само бојата ни е небесно сино-сиво металик.

Заборавив да додадам, едно време многу ја сакав Lancia Ypsilon:da: и тоа во боја слонова коска, металик, ауууу..сега некако немам некој толкав фаворит, што вика Васе, како излага нов модел, така си имам нови фаворити:)
Последна промена: 08 Окт 2010 19:04 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 19:22 #59694

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Omilena marka mi e Volvo...
Vozam Volvo s40 a son mi e eden den da si kupam Volvo XC60 :)
Ke bide i toa naskoro se nadevam :)

Sum vozela sekakvi koli, mm ima BMW 3 i X1 ama mene voopsto ne mi se dopagaat.

Volvo for Life! :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 22:11 #59718

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ние сме дома по јапонците, возам Тојота Аурис.
А што сакам да возам?! Па немам некоја преференца, битно ми е да има добра вожња, да не е многу голема па да имам проблем за паркинг, а се останато ми се нијанси.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 08 Окт 2010 22:16 #59719

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
MrsH site mi go velat istoto deka na pogolema kola e polesno. Mnogu pati sum se podumala, sedni zad volan i slezi si pravam, a mm i kerkata mi se smeat. No se nadevam deka eden den ke mi iscezne sravot i ke go vozam zasto poveke mi odgovara. Jas sum xxl zena i poveke me lici vo golema kola otkolku vo pegla :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 09 Окт 2010 11:53 #59810

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Јас кога ке отворам хауба, сакам да ми пишува "achtung" B) Јапанци и Корејци ми се досадни, Џипови се глупост, осем ако имам плац на Китка.

Јапанците и Кореанците, ми се сите како под иста преса да се праени. Џиповите не се удобни, макар и најскапите. Како да возиш Тамче. На автопат, поради големината се како едро :laugh:

Моноволуенците изгледаат практично како за фамилија, но корисниот простор им е како кола од средна класа, така да губат на гломазност при паркирање.

Возам Passat а наредна би сакал А6. МЖ вози Golf 6

Мислам дека Голфот од секогаш бил единица мерка за колите, па со тоа и рекламата особено му прилега (like a Golf)

www.youtube.com/watch?v=ru8fqdR0aDU
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 09 Окт 2010 14:50 #59838

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Конкретно немам некој фаворит, ми се допаѓаат силни и издржливи машини како што се Волво и СААБ. Голфот ми е преценет а како модели не се лоши, Јапонците се исто скапи но не преценети :zelen: , јас возам розева Тојота Јарис.
А слабост ми се џиповите. Што рече некој пред мене, сакам кола во која кога ќе седнам ќе се осеќам како во дневна соба - голема, широка, пространа, долга... и за низ град и за по патишта.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 09 Окт 2010 14:59 #59841

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Аааа и јас сакам розева Toyota Yaris :zelen:,а јас возам Yugo 55 т.е YouGo but car doesnt:hahaha:
Последна промена: 09 Окт 2010 15:01 by Zaharija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилен автомобил 09 Окт 2010 18:32 #59875

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
yarre wrote:
Јас кога ке отворам хауба, сакам да ми пишува "achtung" B) Јапанци и Корејци ми се досадни, Џипови се глупост, осем ако имам плац на Китка.

Јапанците и Кореанците, ми се сите како под иста преса да се праени. Џиповите не се удобни, макар и најскапите. Како да возиш Тамче. На автопат, поради големината се како едро :laugh:

Моноволуенците изгледаат практично како за фамилија, но корисниот простор им е како кола од средна класа, така да губат на гломазност при паркирање.

Возам Passat а наредна би сакал А6. МЖ вози Golf 6

Мислам дека Голфот од секогаш бил единица мерка за колите, па со тоа и рекламата особено му прилега (like a Golf)

Јаре тука за Jeep Grand Cherokee е мноооогу поудобен за возање од било која кола,можам да го возам цел ден и немам гајле а за другите незнам неможам да коментирам Toyota Hilux не е удобен за возење,mm ima ama ne sakam da go vozam
Сандра
Последна промена: 09 Окт 2010 18:45 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.