Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Биро за жалби

Биро за жалби 23 Дек 2009 16:14 #4005

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Овде можете да се жалите - на себе, на комшивката,на мажот, на интернетот, на времето, на месарот, пекарот, таксистот, на шпоретот, струјата :laugh: ...сакам да кажам на било што кое ве изнеравирало, растажило и тн.
Ова е нашето форумско биро за жалби.

Решение на поднесените жалби - нема :laugh:

денес јас е жалам на производителот на чизми, не го знам кој е, оти ми се скрши штиклата од чизмата, а чизмите ги носам втора сезона. значи немаат ни година.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:17 #4013

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас да се пожалам на досадните Дедо Мразовци на плоштад, кои без усул ги тегнат децата за сликање. Катастрофа :evil:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:22 #4026

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
da se pozalam i jas
denes od takt me vadi raskasavenovo vreme
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:24 #4030

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Imame edna komsika nad nas, sekoja nok vo vlez straka so toa kopitata Boze mi prosti vo 2-3-4 sabajle koga se vrakja od grad. Kako da zivee sama vo vlezot, tolku bezobzirno stvorenje.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:35 #4053

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Ах Кинки како јас да го пишував постот, живееме во зграда со 112 стана, по 8 на спрат :( имам комшики студентки...абе луѓе......незнам колку пати ги замолив да имаат осет малку дека имаме бебе, дека е проблематичен со спање и се, ама како да им реков железната врата шо посилно да ја удирате, влезната ваша со залет да ја трескате и со штиклите ноќе до ѕидот од спалната пајдушко да играте :angry: неможам веќе полудев секоја вечер навалица луѓе кај нив викање по ходници ... ужааааас и сабајле уште во 6 бре се раскокодакаа по ходник не разбудија и им излегувам, вода си истураат една по друга на испит оделе :angry:
Последна промена: 23 Дек 2009 16:37 by JaNiTa.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:37 #4055

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Lele Kinky me iznasmea,ti si zaboravila koga si bila mlada xe xe xe ,ostaj gi mladite neka shetaat :kiss:

Mene me iznervira onoj Danilovski i ushte ednash ako izleze na vesti da ne zaplashuva za gripot i da ne tormozi tuzba ke mu stegnam za psihichko maltretiranje
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
Последна промена: 23 Дек 2009 16:39 by kalinche70.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:48 #4083

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ајј вода си истурале :laugh: ако не учеле - водата ќе им го положи испитот :laugh:

Калинче бев млада и искачав ама за воља на вистината бев многу обзирна и културна, никогаш не сум тропала во влез, не сум трескала врати, не сум тресела на комшиите врз глава (живеев на последен кат).
А сега сум на приземје, 20 стана во влезот, ѕидот од спалната (кај што спие Алек) е споен со ѕидот што води во подрум и нема дел од денот или ноќта некој луд комшија да не се симнува доле и да не ја треска вратата. Ги молевме, на врата остававме листови фино и културно напишано да имаат обзири, на катот се две бебиња, ама мечка од планина ќе ја научиш овие моиве не. Ако ти кажам дека во 5 сабајле цепат дрва во подрум и тоа кај нас се слуша како во претсобје да цепи. А знаат да приговараат ако Алексеј трчка позади во паркчето по тревата, игра со топка и ако пипне некое цвеќе не дај Боже, уништувало детето замисли.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:51 #4089

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
kalinche70 напишал/а:
Mene me iznervira onoj Danilovski i ushte ednash ako izleze na vesti da ne zaplashuva za gripot i da ne tormozi tuzba ke mu stegnam za psihichko maltretiranje

I mene mnogu me nervira toj kvazi lekar :huh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 16:53 #4094

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
И заборавив за комшиката над мене, дома прават бурек и бели печива и ги разнесуваат сабајле по бурегџилници. Машините за мешање тесто ги пуштаат на полноќ, нели, за да биде готово пред зори а кај тие се слушаат како теретен воз да ни вози над глава. Пуно пати сме ги опоменувале и се ајде да не ги пријавиме, ајде да не им правиме проблеми тоа им е нив егзистеницја, ама они не ги покажуваат истите обзири кон нас.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 17:01 #4112

 • tanja_ohrid
 • tanja_ohrid's Avatar
 • Offline
 • new born
 • te cekame milo moe
 • Теми: 15
 • Карма: 4
mene me nervira vremevo sto e mnogu ladno se zamrznav i klimata e pustena na rabota i grealica i pak mi e ladno eh golema zimurlika sum
<a href="lilypie.com/"><img src="lbdf.lilypie.com/vxLQp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Pregnancy tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 22:14 #4327

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Eve se zalam zaradi toa sto samicka sum si doma,mm kasni od rabota,a jas spremna,go cekam da dojde za da odeme kaj majka mi i tatko mi na vecera,ogladnev cekajki
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 22:44 #4350

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Да се пожалам за снабденоста на нашите дуканчиња!Катастрофа!Човек и да сака да потроши некоја паричка плус,нема каде.
??
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 22:53 #4360

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
e jas se zalam od mm namesto utre da pazaram za rodendenot covekot imal rabota ke se priberel kasno taka da ke GO UBIJAM ako me nema povelete na poseta vo sutka
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 23 Дек 2009 22:58 #4363

 • baby24
 • baby24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Da si se pozalam i jas :( od mojot direktor,covekot nema oset za nekoi raboti a da ne spomnuvam za davanje plata kako bozem dusata ke mu ja zemes a ne ona so si e tvoe,i zatoa denes resiv davam otkaz i koj go vrti neka si naoga dr da mu raboti za bez pari a i baska mu iznakazav se sto mi lezi na dusa barem si se olesniv ako ne drugo :evil:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 24 Дек 2009 00:23 #4422

 • bibic
 • bibic's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 16
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Jas ke se pozalam na Biro za socijalna rabota, seuste nemaat prateno pari za roditelski dodatok za vtoro dete! :angry: Ne se fer, ako davaat neka davaat , ako ne neka ne ne zalazuvaat so i onaka mizerna suma za sgolemuvanje na natalitetot!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 24 Дек 2009 13:07 #4590

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
jas da se pozalam od sveki, strasno sum navredena i neznam dali da se skarame ili...... mu vika na sin mi dojdi kaj baba doma da vidis kakva elka mu nakitv na XXXXX(XXXXX e drugoto vnuce od zolva mi), stavile dve kasicki za stedenje ednata za moevo dr. za vnucevo. Vo ednata samo zelezni pari-taa e za sin mi , a vo dr.zelezni i uste nekolku iljadarki knizni napikani?????? taa se razbira e za detevo od zolva mi.......
mi se odmili se....... :evil:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 24 Дек 2009 13:36 #4620

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Se zalam od mm,veke celata nova kuka e gotova i se e spremno za da se donese poraceniot mebel,a toj postojano vika cekaj ima vreme da ne brazame tolku,a ne gledam zosto da se ceka
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 24 Дек 2009 13:39 #4626

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Јас ќе се жалам од едни роднини ... секогаш ни доаѓаат на гости во незгодно време. Мм работи до 5 и вчера ние јадеме а тие ете ги на врата во 5,30. Ај да не знаат ... знаат и си се праат наудрени. И директно сме им кажувале, дојдете ама после 7 пример, и обавезно 1 саат порано ете ги... Грррр се нервирам, вчера и не станав да ги пречекам на врата, па јадев бре ...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 24 Дек 2009 14:01 #4659

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
da se cukalo meso ili neznam ti sto vo 8- 9 sabajle i toa sekoj vtor den e nevidena rabota, baska sto vo 7.00 MTV roknata do daska od sabajle, baska sto telefonot i zvoni ko kambana, aj zenava ne slusa tolku ama da se zaprasase dali mu smeta na nekogo...... boze komsikeeeeeeeeeeeeeeeeee....
kako mitrgna denes site gi pisav na forumov, ah kaj mi e smajlito sto se valja od smeenje. :side: B)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 25 Дек 2009 11:32 #5405

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
И јас ќе се пожалам до ова нашево министерство за труд и социала. До кога мислат да прават завршни сметки па да ни пуштат пари. Или кај нив ќе ги чуваат како во банка па ќе ни ги дадат некогаш??? Важно ми се собраа пари за земање. ;)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 27 Дек 2009 01:03 #6334

 • nnatasa
 • nnatasa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 194
 • Thank you received: 164
 • Карма: 2
1. se zalam na komsikata kiradzika ili popularno narecena "Yes" (deka taa rabota ja pravi so stranec po doma i na angliski se artikuliraat sentimentalnostite i drazbite) na toa sto ukulucuva smukalka vo 11 noke koga mene konecno me fakja prviot zaspiv... ne se bunam za jes... ne se deca vole samo nek se ne tuku...

2. se zalam na skopskata taxi sluzba ama bilo koja... sto nikoj ne vodi smetka deka vozat pijani taxisti po gradov - vcera me opna edna budala u bandash - niso, ama stres.

3. se zalam na edna tetka sto ima plan da ja pomine nova godina vo skopje (citaj: kaj nas po doma... a ja nema so godini ) i uste poveke se zalam sto toa ne e 1 ili 2 ili 3 dena ami zimski raspust od 7 do 10 dena... veke smisliv plan!
tolku.

misticia zakon : ... i da ima postojano menstruacija... kraj! najbolje! mislam po odmazda zdravje ! se otepav od smeenje :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 27 Дек 2009 01:05 #6336

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
Јас се жалам од тетка ми!Луге го дочувувам дедо ми,а за куката бара да и доплатам за нејзиниот дел затоа ѓто нели и нејзе и следело,а и инсистира да му доплатам на вујко ми(ама тој не сака).Е ме нервира тоа што госпогата кога планираше да го дочува дедо викаше(па после ке ми остане нели мене,бидејки јас ке го догледам),а сега моево не се рачуна! и си планира ако не ја сакам јас куката да ја продале и да си ги делеле парите на пола со мама,ами каде е кујната нова јас што ја направив,каде е новото купатило....еее тие две работи колку креваат на цена свесна ли е!епа неможе да се продава куката,јас за поклон да им го чувам дедо?вујче и викаше да се дели на 4 дела,ама не на три инсистира,па ај....нека и биде...ке и платам третина!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 27 Дек 2009 01:55 #6359

 • Biljana
 • Biljana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
bibic i jas da ti se pridruzam i da se pozalam i jas nemam zemeno paricen nadomest za vtoro dete. Denes bas prasuvav vo posta mi rekoa od ponedelnik da cekam, a mene ne mi se ceka, pari mi trebaat :dry:
[link=http://lilypie.com] [/link]
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 27 Дек 2009 02:04 #6367

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
E i jas de mozam da vi se pridruzam na zalbive za pari zemanje :S ,bolovanjata kako pocnaa da gi kasnaaaat! A treba li da se isplatat site do Nova god.ili da cekam po praznicive a?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Биро за жалби 27 Дек 2009 02:31 #6383

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Nema pari vo drzavnite kasi zatoa ne se isplateni boleduvanjata a da se pozalam i vo imeto na kerka mi i stipendiite ne se isplateni-sekogash gi davale od 15 noem.-15 dek. ama sega izgleda do juni ke chekaat :evil:
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.