Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: На која возраст вашата мајка ве донела на свет?

На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 16:52 #152219

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Денес си размислував дека мајка ми ме родила на иста возраст на која што сум јас сега.

Мојата мајка имала 33 години кога ме родила:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 17:15 #152233

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
А мене мојата мајка ме има родено на иста возраст на која сум јас сега, некој месец помлада :) На 30 години. Инаку сум трето дете во семејството, браќа ми ги раѓала на помлади години :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 17:49 #152241

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
na majka mi i se brzalo na 19 god me rodila
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 17:49 #152243

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Мојата немала наполнето 20, млади се моите, но затоа сега си се дружиме и сме си "генерација" :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 17:59 #152249

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Majka mi me rodila na 28. Ostanala :trudna: kako na spanskite serii od prv pat :sram2: zatoa jas sega se macam, go odrabotuvam i nejzinoto vreme :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 18:38 #152261

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
На 23 години. Исто што рече елка - од прв пат :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 19:51 #152274

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
На 23 години. Дали се мачеле?! Епа свадбата ја правеле во август, а мене ме направиле во ноември. Изгледа се мачеле неколку месеци :fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 04 Сеп 2011 20:20 #152275

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Мајка ми имала 21 година кога ме родила :love: Во јули правеле веридба,а и јас сум направена во јули,веднаш останала бремена(во ноември била свадбата,значи јас сум присуствувала на нивната свадба :jupi: ) :laugh:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 02:02 #152281

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Mene majka me rodila na 18 godini. Mnogu napredna bogami. A tatko mi imal samo 19 godini. Mnogu bile vo ljubov pa izgleda ja zgresile rabotata. :fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 03:45 #152293

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Мајка ми на 22 мене, а татко ми имал 26. БИдеално за сега да се доволно „млади“ да се занимаваат со внуци :laugh:.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 04:03 #152297

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Мамичка ме родила на 32 години, а брат ми точно 24 месеци претходно :srce:
Сакала таа уште на 26 кога се омажила да раѓа, но имала 2 спонтани и компликации, па со многу голема поддршка од татко ми, упорност и волја си донела на свет две дечиња за две години :love:

Јас затоа ја претркав :laugh: и ја родив Јанушка на 25, да знаев дека е волку (волку, волкууууууууу :muahaha: ) убаво да се биде мајка и сопруга, ќе ја родев и порано :girlpink:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 05:30 #152341

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Мајками имала 29 години кога ме родила, прво дете сум , па брат ми е 2 год помал и сестра ми е 4,5 години помала од мене, блазе/тепко неа во 4,5 год три бебиња, сега и се восхитувам
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 05:42 #152348

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Majka mi me rodila na 31 godina, a brat mi 7 godini porano. Pa i jas napolniv 31 god. 2 meseci po raganjeto na maliot :laugh:

Znaci sme se poklopile vo godinite majka i kerka da na skoro ista vozrast rodat dete :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 05:52 #152361

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Мене ме родила на 33, ама сум последно дете од сите три сестри :) :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 05:57 #152364

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
И мојата мајка ме родила млада, на 19,5. Да не и избега татко ми :) Ама сега е млада баба со 3 внучиња и со сила да чува уште повеќе ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 06:44 #152385

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
mene mamicka me rodila na 27 godini za razlika od nea jas rodiv na 21


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 06:54 #152389

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Na 31 godina...a bato na 20...baagji me chekale :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 07:20 #152409

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
majka mi me rodila na 32 godini , a jas ja rodiv kerka mi na 21 :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 08:09 #152439

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
mene majka mi me rodila kako treto dete na nejziniot 34 rodenden,pa zaedno si slavime rodenden sega:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 09:12 #152447

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Na 27 godini
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 09:41 #152455

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Мене мама ме родила точно на нејзиниот 20 роденден и сега заедно си славиме, дури и во часовите сме само 2 часа разлика :love: Јас родив малку покасно, на 21,5 години, а брат ми го родила 2 години покасно, па сега се млади баба и дедо, 42и 46 год имаат мамичка и татичко :love:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 09:50 #152458

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Jas sum rodena na 23 god, a brat mi na 22. I majka mi bese mnogu protiv mlada da rodam. Sekogas mi vikase - ima vreme za se'. Prvo zavrsi si gi obvrskite, vraboti se, stani svoj covek ... Jas ja poslusav, epten :OK:

edit: majka mi i tatko mi bile vraboteni, no nemale zavrseno faks ...
Последна промена: 05 Сеп 2011 09:51 by Thatcher.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 09:57 #152459

 • vistina
 • vistina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 245
 • Thank you received: 139
 • Карма: 0
na 25 godini
The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 11:44 #152478

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Три недели пред нејзиниот 26-ти роденден.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: На која возраст вашата мајка ве донела на свет? 05 Сеп 2011 17:58 #152555

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Мене мама на 32, а бато 11 и дада 10г пред мене...ми кажува дека многу се подмладиле со мене :)
Последна промена: 05 Сеп 2011 17:58 by beelyana.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.