Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Повојница

Повојница 27 Ное 2010 21:44 #78765

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Што најчесто купувате кога одите на повојница? Дали се трудите секогаш да биде во стил и нешто ново-уникатно? Какви се идеи до сега сте направиле?
Последна промена: 27 Ное 2010 21:45 by DijanaP. Причина: печатна грешка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 27 Ное 2010 22:18 #78779

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Најчесто работи кои би сакала и мене да ми ги донесат :P .Последно што бев на повојница однесов панталончиња сомот и блузичка,исто сум носела и тренерчиња,тиролче и блузичка.Сакам секогаш тоа што ке го однесам да е убаво и практично,да може да се искористи и износи.
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 28 Ное 2010 00:08 #78846

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
JAs najcesto nosam torta od peleni ili lizavcinja od bodi i corapcinja. Zavisi za kogo i kade odam.
Voglavnom gledam da e originalno.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: Повојница 28 Ное 2010 16:43 #79124

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Никогаш не одам со една работа, и секогаш зимам малце поголемо бројче. Сакам тоа што ќе го однесам да биде корисно. На пример јатрва ми кога се породи злато однесов, за блиски пријатели облека,играчка,шишенце,лигавче,капа,чевлички..., а за пријатели комплетче (капа,чорапчиња,оделцер).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 28 Ное 2010 20:10 #79181

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas najcesto nosam obleki-nekolku prakticni parcinja vo kombinacija so edna-dve igracki positni ili obicno osven oblekata nadopolnuvam so edna golema plisana igracka nekoe mece,zajce i sl
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 28 Ное 2010 20:36 #79195

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Ane-M wrote:
Најчесто работи кои би сакала и мене да ми ги донесат :). Сакам секогаш тоа што ке го однесам да е убаво и практично,да може да се искористи и износи.

Potpis. I normalno, zavisi kade odam, no vo sekoj slucaj mora da e so merak odbrano, radi reda nikogas i nikomu.

Za goleminata, kako sto spomna DijanaP, gledam da e malku pogolemko, no ne so preteruvanje. Iznervirana od mojot slucaj, imase luge koi na Luka mu nosea preeeegolemi stvari i glasno komentiraa kako toa ja sum kupuvala partalcinja, iako se bukvalno iznose. Znaci me prasuvaa koj broj nosi, a nosea 6 broja pogolemi, nekoi duri sega mu gi oblekuvam, a losoto e sto golem del ostanaa neiznoseni poradi promasena sezona i sl.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 28 Ное 2010 23:03 #79227

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Тоа е веќе претеризам кај те прашале, кај дупло поголем број донеле.
Така е за бројчето, мислев како ти што рече 1-2 максимум поголемко.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 01:21 #79256

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
jas ete na drugarka tirolce i koga sme kaj brojceto go kupiv za sega da go nosi devojceto sto ke i e za ponatamu. zdravje potamu dajte za sega :laugh:
sakam da dadam isto prakticno i korisno i najcesto prasuvam sto im treba.a koga me prasuvaat mene se kazuvam nekolku rab koi mi trebaat i normalno covek ke kupi toa sto saka moze pronasol i sl.
mi dale i rab koi navistina se goooolemi. ne deka nema da gi koristime no nekako ne im se izraduvavme :ljutko: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 02:29 #79269

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Najcesto obleka vo kombinacija so igracka, peleni, kozmetika (toa sto navistina im treba za maloto bebusce)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 02:33 #79271

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Најчесто тренерчиња или комплетче некое, пижамчиња, боди, ѕиврички...практично пред се
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 14:52 #79443

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Кај поблиски прашувам и купувам тоа што им треба (по нарачка), а инаку купувам тоа што ќе ми се допадне во моментот и тоа што мене би ме израдувало доколку го добијам на подарок за повојница
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 15:07 #79452

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Kaj pobliski i jas si prasuvam otvoreno a kaj prijateli sto ne sum mnogu bliska garderoba ali gledam da e za vremeto kolku sto e bebeto za da moze da si ja nosi vednas, igracka , cokolatce ...:srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 16:24 #79501

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Не напишав претходно дека никогаш не носам плишани играчки на повојница. Јас лично не ги сакам колку и да се слатки ме убива кога ке видам колку прасина собираат во себе.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 18:55 #79608

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Кога се работи за блиски прашувам што сакаат, па тоа и им носам. А кога станува збор за останатите, купувам облека која тогаш може да се носи, или едно бројче поголема, и играчка што не е плишана. И јас не ги сакам плишаните играчки зашто собираат многу прашина.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 19:00 #79616

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Kupuvam garderoba, kozmetika, igracka, pelenki. Kupuvam i jas sekogas malku pogolemki alistenca zosto brzo se smaluvaat i ne se donosuvaat.

Mnogu sakam da napravam torta od peleni, alistenca i se ona sto mislis da go kupis no ete ne sum imala prilika do sega. Za skoro vreme ke sme na dve povojnici i toa bliski i togas ke se isprobam vo umatnickoto delo Torta od pelenki ;)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 19:41 #79654

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Za kakva torta od pelenki stanuva zbor ne mi e jasno?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 19:44 #79656

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Последна промена: 29 Ное 2010 19:48 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Повојница 29 Ное 2010 19:46 #79658

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Bravo Mama Vase :)
A mozes da stavas i alistenca izmegu, jas taka planiram pa ke vidam sto ke mi ispadne :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 19:54 #79664

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Јас до сега сум била само два пати на повојница и носам најчесто облека.
Кај што сме кумови кога бевме на повојница сакав вака нешто штосно ама не сум многу спретна за вакви работи, а по цвеќарниците ми бараа многу пари, па се си однесов во три украсни кутии(најголема, помала и најмала) и сето тоа беше со преубава машна.
Еве ја идејата што сакав јас


Последна промена: 29 Ное 2010 19:56 by Molly.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:00 #79671

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95


mene cvekjarot mi pravi od obleka zosto so pelenite e pospecificno.ne e bas higienski,treba rakavici da stava,pa se dopiraat so materijalot sto se upotrebuva...

vaka so obleka mi e najsigurno zosto i taka kje se pere.
koristi okrugli kutii,najceto pakuvaat bovci vo niv.
i mnogu kreativnost...

slikata e samo primer, ne e moja :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ, Molly

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:07 #79675

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ima na you tube kako se izrabotuvaat.odite samo na daiper cake
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:09 #79678

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Мене ми е џабе you tube :hahaha: :hahaha:
Креативна сум до бесвест, ама спретна НИКАКО :sram2:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:12 #79682

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Mama Vase wrote:
slikata e samo primer, ne e moja :)

E kako da ne se nasmeam :hahaha:

Nego Super ti bila idejata Anna Molly, mi se dopaga :OK:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:17 #79685

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Јас си прашувам што им треба најотворено несакам на памет,а за некои работи може да е специфично.Во што на бебето му е удобно,може да е покрупно или поситно затоа се си прашувам.Секако тоа е гардероба комплетче и играчка.
За блиску сум и за давање пари и злато.Не мислам за обичајот кога ќе се види бебето што се оставаат пари.
Еве за вкукми прво одење пари,а за повојница комплет од панталони,блуза,џемперче и шорапчиња величина 6 месеци,таман за на пролет.
Кога одам без повод кај бебе поситно шпикозни,лигавче,ракавчиња..
Mama Vase наскоро немам повојница ама бројче на пп од твојот цвеќар не е на одмет за нас спретните
The administrator has disabled public write access.

Ре: Повојница 29 Ное 2010 20:24 #79689

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Кај блиски обично знам што да купам, а и сега си тгнувам од мене :zelen:
Најчесто зимам по две комплетчиња и плус играчки за на количка и креветче :)
Еве конкретно за кај сестра ми земавме три комплетчиња, две играчки, релаксатор и кенгурче и нели со секое одење купуваме по нешто, најчесто пелени :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.