Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Облека и обувки за деца

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 15:23 #98562

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
kukulicka wrote:
Vo Sifilend blekata e pretezno od Children's place i od Carter's najubavi frmi spored mene :OK:
iako sum do Bitola majka mi cesto patuva za Skopje i obavezno kupuva po nesto za Luka. A sega mm bidejki e vo stranstvo i tato ni pusta od istata firma samo sto tamu cenite se nesto poniski fala bogu :poimnemam:
Kuklicka pa nie sme bile sograganki od ist grad :hug:
Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 15:28 #98564

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
Sofiland во трговски се наоѓа на први спрат, најдете го Пеко па одете во правец накај плоштад :). После Пеко има уште една за чевли продавница и покрај неа вртите лево и одма тука во пролазот е. Мислам дека убаво објаснив :sram2:
Последна промена: 04 Јан 2011 15:29 by sandricka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 15:29 #98565

 • lilika
 • lilika's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 142
 • Thank you received: 47
Sole, gi ima vo GTC na 1 vi kat mislam mu doaga na kosot kaj plava laguna kaj sto bese. Na toa mesto pred toa isto taka imase za konduri nekoja prodavnica ama ne mi teknuva koja bese. Znaci od plostad po skalite gore i odma ke ja najdes. Jas bi ti gi preporacala najiskreno. Za mene kondurcinjata e najbitni za pravilen od na nasite malecki i dosega ne stedam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 15:38 #98572

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
I jas najveke gi sakam Nike i Froddo. Nie site sme "Nike" family :laugh: a za Froddo mozam da kazam deka se milion pati pokvalitetni od Ciciban, a cenata im e tuka negde. Od primigi voopsto ne sum zadovolna.
Od obleka mnogu sum zadovolna od Okaidi, ne znam zosto nekoj ne se, no mene ni konce ne mi se pustilo od tolku perenje, bev zadovolna i od srpskite "Todor" ama za zal gi nema poveke, isto i Sam 0-13 gledam zatvorile, a za Sofilend isto nemam zborovi, mnogu kvalitetna detska obleka. Sofilend ima i vo GTC posle Peko vo ulickata desno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:25 #98589

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Bev sega do Okaidi. Ima dosta roba, Vaka na pocetok na popustite ima izbor. Dodusa jas ne najdov mnogu garderoba br4. i samo 2 bluzicki zemav. Ama sekogas e taka, toa so ti treba nema da najdes.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:35 #98591

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
ljubica78 wrote:
Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo
Каде има облека од Children's place во Скопје? Имаат многу убави и квалитетни работи, ама вистина немав појма дека има и во Скопје прв пат слушам..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:43 #98594

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Sofilend nosi nivna obleka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:46 #98596

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Морам да прашам: Дали во Софиленд има облека за новороденче? :)
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:48 #98598

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Ете вистина незнаев дека во Софиленд има нивна облека, знам они претежно на Картерс дека држат.
Годес, има облека, ама нема онака класични шпилхозни и слично што ќе ти треба за секој ден, јас одамна не сум гледала баш од бебешките работи таму, ама мислам дека имаат по онака прчлести стварчиња.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:48 #98599

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Ima :)
edit: edna koleska ocekuva vnuka i bas gledase kompletcinja cakani :)
Последна промена: 04 Јан 2011 16:49 by Thatcher.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 16:55 #98603

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Не сакам шпилхозни, сакам типски работи :girlpink: Фала ви женски многу, баш ќе поминам да видам што има, за да знам каде да го испратам ММ да купува откако ќе го дознаеме полот :laugh:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 17:01 #98607

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Годес, а бе сите од старт сакаме типски работи и штом сакаш и ќе ги имаш, ама ќе си се чудиш сама на себе на муабетов кога ќе се роди бебуш, едноставно сакала или нејќела, шпилхозни и останати баш бебешки тракатанци, барем дур е бебуш мал, за сигурно ќе ти требаат :ne: :kiss:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 17:04 #98608

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Аааааааа, слажем се :da: ама јас оваа типска облека ја земам за кога ќе излегуваме од болница да си го дотерам бебушот :sram2: А после, нормално дека практичноста и удобноста на малото ќе ми се на прво место..има време кога ќе се прчи :laugh:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 17:35 #98621

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
I jas ne ti preporacuvam za do 6 meseci da trupas tipska garderoba. Ednostavno bebe e i ne mozes ubavo da go obleces. Ne moze ni da se drzi ubavo ispraveno, ni da potsedne ... macenje za site. Posle e dr. prikazna.
Последна промена: 04 Јан 2011 17:35 by Thatcher.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 17:38 #98623

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
bubamara wrote:
ljubica78 wrote:
Za oblekata od Children's place znam deka e super kvalitetna bideki bratmi od kanada takva mi pusta ne znaev deka vo skopje takva imalo
Каде има облека од Children's place во Скопје? Имаат многу убави и квалитетни работи, ама вистина немав појма дека има и во Скопје прв пат слушам..

Da vo Sofilend ima, nie mnogu raboti kupuvame od tamu i sum zadovolna :OK:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 18:01 #98634

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
hm jas od koga se rodi Luka stavav se ama ne spilhozni. eheeeee od vnuk mi sto mi dadoja i toa retko retko. Mazeto ima golemi stapalca i site mu bea mali :hahaha:
i go oblekuvav vo edni bebeski ama bas bebeski trenercinja od premamaan g dobiv na poklon so bodi i dusata im ja izvadovme. ne mora epten bebeski se e do vkusot. za zal kaj nas ne mozes da kupis bas takvi bebeski raboti ete edinstveno vo nekolku prodavnici i toa pretezno vo Skopje stranska roba.
Последна промена: 04 Јан 2011 18:02 by kukulicka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 18:51 #98656

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
Lele jas vlegov ednas vo sofilend da pobaram kapce salce i rakavici za bebus. Koga gi vidov cenite mi se stemni. Iskreno mene mi se tie parcinja noname...prv pat slusam deka voopsto toa e nekakva marka. Nemase bas i nesto mnogu izbor na obleka a na kapi i salcinja pa ic. I od togas ne sum vlegla tamu. Pa za tie pari vo mothercare ima sto pati pogolem izbor i pofraerski raboti. Toa e barem moe mislenje :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 18:58 #98665

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
Svetulka wrote:
Lele jas vlegov ednas vo sofilend da pobaram kapce salce i rakavici za bebus. Koga gi vidov cenite mi se stemni. Iskreno mene mi se tie parcinja noname...prv pat slusam deka voopsto toa e nekakva marka. Nemase bas i nesto mnogu izbor na obleka a na kapi i salcinja pa ic. I od togas ne sum vlegla tamu. Pa za tie pari vo mothercare ima sto pati pogolem izbor i pofraerski raboti. Toa e barem moe mislenje :poimnemam:

во потполност се сложувам со тебе многу ми го фалеа Софиленд ама само солени цени нема никаков избор
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:03 #98667

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
Цените во Софиленд сега не им се како на почетокот. Сега се попристапни.
И често прават нови набавки, пример на почеток на зимата не ги носат сите зимски работи, туку во текот на цела зима носат нови работи
Последна промена: 04 Јан 2011 19:07 by mamaAnita.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Облека и обувки за деца 04 Јан 2011 19:05 #98668

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
A pa koga ima popust, navistina ubavi parcinja za dobra cena imaat. E sega nemaat trenjercinja za 500 denari :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.