Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Поскапо- поефтино

Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 05:14 #226264

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Со оглед на тоа дека често се случува да најдеме некои производи некаде за пониска,а некаде за повисока цена, еве една тема во која можеме тоа да го споделиме.
Доволно е да кажете за кој производ се работи и каде е поскап, а каде поефтин.
Значи не да поставувате прашања, што каде има да се купи, туку давате конкретни информации за тоа што каде е поскапо т.е поефтино.

Е сега причината што ме поттикна да ја отворам темава :kez:
Вчера низ Џамбо шетавме и ги најдов овие калапиза цена 110 ден.

Истите денес Слатки декор МК на Фб ги нуди за 300 ден.

И овие исто, кои беа избор на син ми, ама се решивме за првите, оти се божиќни.Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за мене :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 18 Дек 2012 05:27 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 10:56 #226318

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
Planinski jufki pakuvanjeto vo Reptil e 97 denari, a vo Stokomak 57 denari ( samo gi nemaat sekogas)
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 10:58 #226319

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Igracka - kasa vo Vero e 600, a vo Jumbo 900 :)
Nekoj veke go iskoristi ova :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 14:22 #226328

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
Big Sister wrote:
Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за мене :D

Ne mozam da ti opisam kolku mi e poznato ova.
Od mnogu mesta cim im kazes nesto sto ne im se svigja.
Ama i od ovde isto :muahaha: :muahaha:
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 18 Дек 2012 16:13 #226337

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
Novogodisno paketce Vincini vo Tediko e 156, a vo Aldi Diskont butel 2 e 139 denari.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 05:05 #226394

 • blue eyes
 • blue eyes's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 72
 • Thank you received: 15
Novogodisna muzicka cestitka,kaj mene vo naselba Butel vo edna prodavnicka 23 den,komplet so pliko,na Zeleno pazarce tezgite 50 den istite
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 05:29 #226404

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Кори за баклава на Душогупчани (500 гр.) во СП маркет 84 денари. Истите кори во продавницата на Душогупчани се 70 денари. Двете продавници се наоѓаат во Тафталиџе на растојание од 100 метри. :roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 19 Дек 2012 05:54 #226414

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
Мавровски овчи кашкавал во Веро 550 денари/кг, во продавницата на Маврово на Зелено пазарче 450 денари.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 04:09 #227565

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Комбилизон за скијање за деца на Brugi во Саломон ГТЦ е 4200 денари, а во Sport Vision City Mall истиот е 5100.
Епа осетна е разликата.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 09:55 #227662

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
Персил 2 кг во сите маркети се движи од 280-300 мкд, а во КАМ сеуште го има старото пакување од 3 кг за 285 мкд мислам :sram2:
Инаку тапа сум за паметење цени, отприлика знам што каде е поефтино, ама да знам точно цена. не :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 10:01 #227665

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
Вреќичка за спиење за бебе во Бебемаркет Белини (нас. Хром) е 780 мкд, а во Тиара (нас. Илинден) 1100 - 1200 мкд. Потполни истите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 10:06 #227668

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
Е сега ми кликна за вреќите за спиење од една српска фирма, спроти Бисер во Канз беа 890 мкд, а позади Канз во Енци Менци потполно истите 740 мкд.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 10:14 #227672

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
Emilija30 wrote:
Вреќичка за спиење за бебе во Бебемаркет Белини (нас. Хром) е 780 мкд, а во Тиара (нас. Илинден) 1100 - 1200 мкд. Потполни истите.

Emilija30, kade tocno vo Hrom e ova Bebemarket belini? Jas ziveam vo Hrom ama ne sum cula za ova :sram:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 10:31 #227675

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
Во зградата каде што се Тинексот и Мебел Ви (пред мостот), пред да ја отворат оваа Белини продавница , мислам дека беше кладилница Златна копачка или сл.

Се надевам убаво ти објаснив :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 11:23 #227697

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
Big Sister wrote:
Истите денес Слатки декор МК на Фб ги нуди за 300 ден.

Инаку колку за инфо, прво ми заблагодарија за информацијата со објаснување - "Е па кај нас се 300 ден.“, а потоа ми ги избришаа коментарите и ја исклучија опцијата за коментирање - или можда само за мене :D


Не се секирај, не си само ти, изгледа на девојката таков и` е стилот на работа. Јас имав нарачано калапи од таму и со месеци ги чекав. На почеток љубезно ми одговараше, те ќе дојдат- те ќе каснат, за да на крај тотално ме изигнорира и ме избриша.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 16:28 #227727

 • betavitevit
 • betavitevit's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 193
 • Thank you received: 96
Perwool tecen detergent od 3l vo Stokomak e 289denari a vo Tediko 479 denari.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 16:31 #227728

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Polneti pernicinja so eurokrem na Swisslion vo KAM se 59, vo Tinex 68.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 27 Дек 2012 20:09 #227761

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Голем Дедо Мраз, чоколаден, во Тинекс зебра е 39 ден. а во Кам Маркет 29 ден.

Божиќен чоколаден календар (од оние со прозорчиња па под нив има чоколадца мали) во тинексот мислам дека го земав 70 ден.(можеби и поскапо, ама не сум сигурна) а во кам маркет е 55 ден.

Пакетче има во Кам маркет 89 ден, кое е поголемо и пополно од она кое во Тинекс е 99 ден.
Секако ова се пакетчиња пакувани во маркетиве и на кесите стојат нивни логоа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 27 Дек 2012 20:24 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 14 Јан 2013 03:12 #229533

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
Cizmickite sto mu gi kupivme na sinko na Safran od Porta Vlae vo prodavnicata na MANIA se 1300 a istite vo Matstar se 1800
The administrator has disabled public write access.

Ре: Поскапо- поефтино 14 Јан 2013 06:57 #229552

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
Nekni bevme vo Vero vo Sk Vo marketot dolu cuclite lazalki na NUK clasik bea 229 den a vo Jambo gore 149 den ne mi se veruvase kolku golema razlika u cena a ist objekt,sto e najako nie prvo kupivme od skapite pa posle si kupime i od eftinite od sto ni bese krivo pa vikame ajde uste edna ke mu kupime i sega sinko ima rezerva :hahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.