Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Продавници „Се‘ за 200 денари“

Ре: Продавници се за 200 21 Ное 2012 04:49 #222263

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
Vasidora wrote:
Јас не сум била ни во Пренди ни во Певекс, а баш сакам да се пробам :)

Ај пишете каде имам во близина ако не ви е мака, живеам кај Вучко меѓу Универзална и Католичка и досега одам само во Бебел

Jas znam deka ima Prendi kaj Jugodrvo , a Pewex vo Karpos4 , nitu ednoto nitu drugoto ti se vo blizina , ama bidejki imame expert na tema Pewex-Prendi neka ti pojasni potocno kaj ima drugi lokacii
Meyo :ehej: poveli
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници се за 200 21 Ное 2012 04:55 #222264

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
auuuuuu, jas svrarno treba da se lecham, ama ima niz cel grad

Pevex ima kaj mavrovka ne sum bila ama sum pominala pokraj nego, ima kaj dare gjambaz, vo aerodrom, i i kaj beko a za prendi neznam, ne kupuvam nishto od tamu, i neznam :cigara:
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници се за 200 21 Ное 2012 05:23 #222269

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Fala zenski, a ova Peweks kaj Beko kaj e tocno, toa pa mi e blisku do rabota :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници се за 200 21 Ное 2012 05:36 #222277

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
gradski zid kade shto e cosmo. odma do bivsha ,,eskimo,, slatkara, sega e pekara.
Последна промена: 21 Ное 2012 05:36 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 05:46 #222279

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
ima i kaj zoil edna pewex prodavnica.
Последна промена: 21 Ное 2012 06:14 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 10:13 #222330

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
Ух, сум пробала неколку пати да влезам во Певекс-от во Бисер,ама никако не ми иде :aaa: Нонстоп е преполно, гардероба на тони, едноставно не се снаоѓам. :jok: Треба многу нерви и време, јас изгледа сум слаба и во двеве категории :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 13:28 #222364

 • gunnergirl
 • gunnergirl's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 168
 • Thank you received: 44
Moze li nekoj da mi kaze kade niz Skopjevo ima prodavnici Kupi evtino ?Vo taa vo Singelic imase super jakna no nemase broj
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 14:21 #222372

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Таква Купи ефтино знам дека има во Порта Влае, кога идеш од Центар накај Ѓорче по партизанска, последната зграда на партизанска баш на аголот.

Инаку во Пренди не сум била никогаш а во Певекс неколку пати сум влегла и секогаш има гужва и немам нерви да барам :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 14:28 #222373

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Еве уште еден зависник од Певекс :laugh:
Јас додуша само аеродромскиот реон го држам :laugh:
До сега никогаш пред да постои Певекс не сум имала к'смет да купам нешто убаво, а ефтинко, уствари искрено не сум ни посетувала такви продавници ама и кога имало луди попусти низ град значи сите ќе се вратат со мал милион ствари јас нема да можам да најдам ништо. А плус не сум имала некој проблем со килажа.
Е сега, јас сум трудна, а у Певекс редовно наоѓам по некоја блузичка во мој фах, јас и онака сум тип кој се облака по спортски, и Певекс е мелем за мојата душа, ем заокружена ем ќе си најдам нешто по екстра квалитет и по мој вкус, а да не зборам за цена. На почетокот и јас многу се нервирав кога секое одење имаше луда гужва, значи ми се дешавало и во 9 сабајле да одам да нема кај да стапнеш и тогаш се откажав од пазарување таму, ама во задно време можда имам луда среќа и секогаш кога одам има или ич, или малку луѓе. Се дешава да излезам со празни раце пошто сепак сум во период кога и не ми се купува баш сешто, ама се дешава и со пет блузи да излезам што ќе може да ги носам и кога ќе се породам. Е и пошто пречесто одам, одам и кога нема нова роба па си ги гледам истите ствари. Задниве месец дена немам многу трпение да стојам во место и да чепкам, ама ова важи за секаде не за во Певекс, но сепак кога одам си наоѓам по нешто и често сум заедно со мајка ми па и таа требало-не требало си купува по нешто.
Во Пренди и други продавници не сум влегла никогаш веројатно пошто не ми биле ни уз пат, а и Певексов не го мењам за навек, супер квалитет и избор има :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 14:43 #222377

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
bubamara wrote:
Јас додуша само аеродромскиот реон го држам :laugh:

:muahaha: nemoj sluchajno na meyo da i se zameshash vo shtipki :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 16:41 #222386

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
и јас да се пријавам за Певекс во Гв сум експерт. Шала на страна, ама навистина одам често и веќе знам што и како, за разлика од првите неколку пати кога се нервирав дека неможам да си најдам ништо од пренатрупаност(а сите други ми се фалеа дека се изнакупувале).Е сега веќе и јас си правам саглам шопинг, од глава до пети. Задоволна сум од квалитетот, од моделите, од големите броеви и највеќе од цената.

И многу ми се допаѓа што овој кај нас е поопремен од сите други певекси што сум била, (во карпош4, кај Даре џамбаз,кај градски ѕид по дури и тој во Охрид) па немора да шетам за да видам се.

А во ова Пренди сум влегла неколку пати (оти ми е веднаш до Певекс)ама освен едни шорцеви ништо друго немам земено.и не сум била тамо долго време
П.С. Кај нас веќе некое време е се за 220ден а не се за 200
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 17:06 #222389

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
Mama Ane wrote:
Таква Купи ефтино знам дека има во Порта Влае, кога идеш од Центар накај Ѓорче по партизанска, последната зграда на партизанска баш на аголот.

Инаку во Пренди не сум била никогаш а во Певекс неколку пати сум влегла и секогаш има гужва и немам нерви да барам :)

kade potocno mislis ane , koja posledna zgrada ,na toj reon sum sekojdnevno ,ne mi e jasno bas za kade kazuvas
inaku jas sum videla takva prodavnica vo butel ,pozadi avtobuskata
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 17:14 #222390

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
Mene mi se interesni kako prodavnici, ama do sega imam vlezeno samo ednas kaj toa sproti bilna apteka i si imam kupeno bluzicka sto dusata i ja izvadov-prekrasna. i taka koga go otkriv prvex vo Aerodrom-Biser i slucajno vidov pak edna eftina a odlicna bluzicka -a mnogu guzva a jas so Petra, resiv edna den specijalno da odam do tamu, i na raat da razgledam. I bidejki neli letoto bese pekolno mozev samo posle 20 casot da setam i tocno 20:30 jas otvaram vrata vo Pevex i prodavackata bukvalno me isfrli, bile zatvoreni, jas zbuneto pa zar dojde 21 casot, a taa a ne, zatvarme porano zasto posle dzogirame :kamsik: , ah ne go nosev mobilniot-zvonev odma na pazarna inspekcija- i od togas nemam vlezeno- ama znam da vratam- jas sum zlopamtilo :pukam: - ke vi raskazam koa ke otidam pak ....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 17:16 #222391

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
bibo, pewex gazdite se od gostivar, firmata e od gostivar sum bila i tamu nekolku patikoga sum bila vo gostivar i navistina e najgolem i najsnabden. Preubavi MExx koshuli nachekav i polosport pantaloni za mm. Jas sluchajno se zapoznav so edna od gazdaricite ushte prethodno bile samo uvoznici na garderobad turcija i mnogu butici zemale od niv i preprodavale. Sega kupuvaat kontenjeri bukvalno i imaat i svoi neli prodavnici. Inaku Mana i BeBEl buticite kupuvaat od pewex i preprodavaat.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продавници „Се‘ за 200 денари“ 21 Ное 2012 18:10 #222396

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
Meyo jas ke se prijavam kaj tebe za on call nabavki :cvet: , jas sum bila dva tri pati i nikogas nisto nemozam da odberam
Ili pak da me obavestis koga ke ima nova kvalitetna roba i na koja lokacija
A zosto pisuvate se po 200 den , koga Prendi i kaj nas e 220 den , a vo Pewex ima i drugi ceni , ne e se po 200 den
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.