Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Каде да купам....?

Ре: Каде да купам....? 08 Авг 2011 09:11 #147437

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Дали знаете каде можат да се најдат карти "uno".Се заразив со играва а кај нас по продавнициве ги нема.Сте виделе ли некаде?

en.wikipedia.org/wiki/Uno_%28card_game%29
Последна промена: 08 Авг 2011 09:13 by biljann.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 08 Авг 2011 16:19 #147470

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
biljann wrote:
Дали знаете каде можат да се најдат карти "uno".Се заразив со играва а кај нас по продавнициве ги нема.Сте виделе ли некаде?

en.wikipedia.org/wiki/Uno_%28card_game%29

Biljann na primer ete od Ebay mozes da si gi poracas
shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40&_trksid...t=See-All-Categories ;)


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Каде да купам....? 08 Авг 2011 21:09 #147488

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Да, но тоа ми беше крајна опција, мислев да не ги има некаде кај нас.
Tnx twins
Последна промена: 08 Авг 2011 21:09 by biljann.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 12 Авг 2011 18:40 #147984

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Пак јас :) карти си нарачав за 5$ би требало да стигнат за 3 недели.
Сега сакам да ве прашам дали сте виделе некаде низ Ск graffiti лак за нокти, оној што распукува како на сликава
media5.picsearch.com/is?TgymsT6dG2vbfXzw...EccasVavUjMlsXFWDHu8
Последна промена: 12 Авг 2011 18:42 by biljann.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 12 Авг 2011 19:13 #147993

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
kje se rodam povtorno dokolku i jas dobijam info za lakot za nokti.golemava cel mesec mi zbori a mene mi e sram da prasam,si vikam detevo nesto pomesalo :wtf: mi objasnuvase ona za lakot,pukal,se razleval ama ne ja sfativ seriozno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 12 Авг 2011 19:32 #147995

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
biljann wrote:
Пак јас :) карти си нарачав за 5$ би требало да стигнат за 3 недели.
Сега сакам да ве прашам дали сте виделе некаде низ Ск graffiti лак за нокти, оној што распукува како на сликава
media5.picsearch.com/is?TgymsT6dG2vbfXzw...EccasVavUjMlsXFWDHu8

Билјана има едно девојче на Фб што продава од овие лакови се по 160 ден,ги прака по пошта,од Неготино е девојчето.
Еве ти линк од нејзиниот профил да ја најдеш :hug:

ЛИНК

п.с Од тие лакови исо продаваат и Клариса Наилс исто на фб можеш да ги најдеш ама се поскапи се по 450ден еден лак ,сигурно се поквалитетни бидејки се од CHINE GLAZE NAIL POLISH .Клариса


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 12 Авг 2011 19:36 by Frogy.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Каде да купам....? 13 Авг 2011 18:52 #148109

 • Алондра
 • Алондра's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Таков лак што распукува го има и на Бит пазар и на зелено, ми кажаа дека го има и по парфимериите кај нас. На Бит пазар е 150 денари и на зелено е толку и го има во неколку бои.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Каде да купам....? 13 Авг 2011 19:13 #148110

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
vasidora wrote:
Дали некоја знае од каде во Скопје (или евентуално Солун) можам да купам пчелин восок и чист путер од какао?

Фала однапред :girlpink:

Какао путер како таков не знам дали го има воопшто во слободна продажба :wtf: Јас пред 4 години бев во интензивна потрага по него, и единствен начин да стигнам до него ми беше да најдам човек од фабрика Европа да ми донесе. Не знам конкретно за која намена ти е, ама да знаеш дека умирисува и алишта и све (мене конкретно пижами), им требаат неколку перења за да се одмирисаат.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Vasidora

Ре: Каде да купам....? 18 Авг 2011 09:38 #148817

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Мама Васе го најдов лакот на Бит пазар, интересен е многу, брзо распукува ама колку ќе се погоди квалитетен незнам.Го имаше по цена од 80 и 130ден, но од 80 не ми се допаѓаше оти многу ситно распукуваше, едвај забележливо
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Каде да купам....? 18 Авг 2011 16:43 #148887

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
biljann wrote:
Мама Васе го најдов лакот на Бит пазар, интересен е многу, брзо распукува ама колку ќе се погоди квалитетен незнам.Го имаше по цена од 80 и 130ден, но од 80 не ми се допаѓаше оти многу ситно распукуваше, едвај забележливо
Билјана немој долго да го оставаш да распукува бидејки ке биде така ситно,ке го намачкаш кога ке подиспука малку одозгора сјај стави му,и нормално под него еден слој контрасна боја од лакот што пука :hug:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Книга/и кои ги купив денес 19 Авг 2011 13:17 #149086

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
ananda,kazi kade da ja najdam ,,fanny,, od erica jong?
Последна промена: 19 Авг 2011 13:21 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 19 Авг 2011 14:08 #149092

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Mama Vase wrote:
ananda,kazi kade da ja najdam ,,fanny,, od erica jong?
Васе, срц, побарав по сајтовиве на нашиве издавачи..колку што знам лесно можеш да ги најдеш Во постела со демонот и Страв од летање..Но за оваа која ти ја бараш, мислам дека не е преведена на мак. Јас моментално ја барам по нетов ..но и да ја најдам, би била на англиски..што не знам дали многу ќе ти одговара..Но, ако не ти се брза, повеќе инфо ќе ти дадам во понеделник кога ќе се распрашам по библиотекиве. А во случај да тти треба за дома, за да си ја купиш, и не ти е важно дали е на српски или англиски, побарај во ТРИ во ГТЦ или во ТОПЕР каде имаат повеќе српски и англиски изданија...можеби ја имаат.
Ин д мин тајм..јас сеуште ја барам по нетов како ПДФ :hug:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Каде да купам....? 22 Авг 2011 17:42 #149626

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Женски, знае некој кај можам да најдам од оние топки за перење на прслучиња?

Вакви:

Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 22 Авг 2011 18:00 #149627

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Ги има во JUMBO, ама не сум ги пробала, не знам какви се.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Книга/и кои ги купив денес 24 Авг 2011 16:02 #150041

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
ananda, ja najde li? znam deka ja nema kaj nas (ili teshko se naogja) pa zatoa te prashuvam. mi vleze vo glava i ete so denovi ja mislam. na mk jazik sigurno ja nema,srpski kje zavrshi rabota. chitanje na angliski me zamoruva mnogu :poimnemam:
Последна промена: 24 Авг 2011 16:03 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 25 Авг 2011 10:32 #150204

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Vase, kaj pa sega ti tekna na knigava :laugh: Vi TRI ja nema, po sajtovive za besplatni e-knigi nikako da ja najdam..ama vo biblioteka nemav vereme da pobaram. Ako ima neshto, ke ti javam.. :hug:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 25 Авг 2011 14:36 #150232

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Kinky мене свеки ми купи мрежасти вреќички во различни големини за перење прслучиња и други работи од кинеската продавница Gary што се наоѓа во подрумот во ГТЦ.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 03:42 #150335

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Срна, мрежичките се згодни за прслучињата без фишбан, знам, мене ми требаат корпиве затоа што имам и со фишбан а на висока центрифуга жиците почнуваат да се криват после извесен период.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 03:46 #150336

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Kinky wrote:
Срна, мрежичките се згодни за прслучињата без фишбан, знам, мене ми требаат корпиве затоа што имам и со фишбан а на висока центрифуга жиците почнуваат да се криват после извесен период.
Кинки, можеш ли да постираш слика од тие корпи за перење на прслучиња, ако има по нето-ов..оти и мене сега ме заинтересира, па да побарам такво нешто. Значи при користење на корпите фишбаните не се искривуваат воопшто? :emm:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 04:00 #150345

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Kinky, па сите мои прслучиња се со фишбан, досега не сум имала проблем :poimnemam:

Ананда имаш слика од корпите во постовите на Kinky погоре во темава.
Последна промена: 26 Авг 2011 04:03 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 04:03 #150348

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ах, дури сега видов дека Кинки веќе постирала слика од тие корпите :tupco: Е баш ќе ги побарам :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 04:04 #150349

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Срна, ни на 1000 вртежи кога ги центрифугираш?

Ананда, ај плиз пиши цена ако отидеш пред мене во Џамбо :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 26 Авг 2011 04:07 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 26 Авг 2011 04:07 #150350

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Kinky wrote:
Срна, ни на 1000 вртежи кога ги центрифугираш?

Ги центрифугирам на 600 вртежи, никогаш на 1000. Имам опција за подесување вртежи на машината и деликатниве работи ги ставам на 600, не сум имала проблем.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 27 Авг 2011 09:19 #150589

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Decki jas denes bev vo Jumbo i ne uspeav da gi najdam tie korpite za prslucinja????

Da mi kazete vo koj del se?? Ni tie devojcinjata sto rabotat tamu ne znaea da mi kazat :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каде да купам....? 27 Авг 2011 10:48 #150615

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
mamatobe, јас ги имав гледано во Jumbo на втор кат, од ескалаторот одма десно, тука одма имаше некои миризливи - лаванда и слично за облека, имаше ми се чини разни корпи за по дома, па некои организери и слично. Ама тоа пред неколку месеци беше, не знам да не е сега променето.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamatobe, Ананда

Најново на форумот