Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Работна навика

Работна навика 15 Авг 2014 10:15 #251938

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Почна што почна учебната година, и сега треба да воспоставиме работна навика кај Петар.
Првата домашна работа беше пресреќен што ја доби и ја изработи самоиницијативно, но за втората се бунеше, демек досадна му била. Многу брзо му се здосади :tupco: Очекувано беше но сепак многу брзо.

За Јана не можам да кажам дека има некоја работна навика, но барем е одговорна.

Како работите вие со вашите деца?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Работна навика 15 Авг 2014 15:45 #251961

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
До сега бидејќи беше целодневна голем дел завршуваше таму само за викенд имаше домашни. И имаше натегање. Некои предмети и теми кои му беа интересни без проблем ги завршуваше, додека за други се молевме.
И моравме да збориме дека тоа треба на време да се заврши за да е слободен другите денови во викендот и да не се завршува во недела све и тн. итн. и тн.
сосема очекувано е да се појават такви проблеми оти мислам дека уште се мали и им се игра, а ваквите обврски им се напорни.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Работна навика 18 Авг 2014 13:45 #251986

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie sme Ok zasega, posle skolo odmara malku saat dva i pisuvame domasno. Znae da rece aj uste ovoj crtan, ama mislam deka e poveke od umor otkolku od dosata ako odlozuva.
Inace citame pred spienje sekoj den, da odrzuva kondicija bidejki prepostavuvam deka se poveke i poveke ke se zgolemuvaat obvrskite.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот