Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Нова учебна година

Нова учебна година 31 Јул 2014 17:26 #251619

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Иако Петар годинава ќе тргне официјално прваче, не го сметам како нов почеток затоа што 0-то го посетуваше во истото училиште. Од друга страна нова учебна година, нови другарчиња, нова учителка и нови обврски.

Јана, за среќа е во истиот клас со истата учителка.

Уште една недела до почетокот на новата учебна година. Искрено се радувам и за двајцата. Знам дека има уште до 1-ви септември, ама да си прашам дали се припремате, дали сте возбудени?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 31 Јул 2014 23:09 #251622

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Elias ke pocne na 8.9., ovaja godina pocnuvat na mojot rodenden :D Mislam deka sum po vozbudena od nego, ama do togas imam uste 2 odmora, taka sto se trudam da ne mislam ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 11:58 #251625

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Jeste da :)
Najgolema trema mi predizvikuva faktot sto ke sme vo skros nova sredina. Nitu edno dete od staroto drustvo od gradinka, a bese tolku povrzana so niv ... zal mi e navistina. Mnogu porelaksirana ke bev ako bese zaedno barem so nekolku drugarcinja, ama sto e tuka e.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 12:22 #251628

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Nikola ke pocne cetvrto odd. i nema veke celodnevna nastava, sto ke znaci pogolemi obvrski doma. i toa malku (poveke) me plasi. Imaat obemen materijal, ke treba mnogu da rabotime doma. plus od ovaa godina i eksterno testiranje ima... uste sega se mislam dali i kako ke uspee :emm:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 12:30 #251631

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
И ние прв пат оваа година тргнуваме во училиште :nanana: Мене некако ми се чини далеку, но време лети ... Среќни сме сите по дома :nanana: Исто и ние во сосема нова средина и нема да имаме другарчиња од градинка и искрена да бидам не ми е криво за тоа. :jeee: Ќе си запознаеме нови дечиња од маало :hi5: Сигурна сум дека ќе се адаптираат лесно, тоа се деца, јас гледам на роденден ќе одиме и не познава никој па си се здружува и не сака да си оди после а не па во училиште.... Не му ја мислам многу, како ќе е за сите така и за нас :brm: :chilpil:
Среќно нека е на сите :srekno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 12:43 #251633

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Nie nema da sme vo maalo, toa uste poveke me sekira. Se nadevam deka ke ima i pozitivni raboti vo ovoj izbor nas.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 13:05 #251636

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Kaj se zapisavte Thatcher? vo JK?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 13:05 #251637

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
aham
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 13:29 #251638

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Dobro ne vi e mnogu daleku. edino mozda ne ti uspat so rabotata. i nas ni bese toa problem, a ovaa godina poveke oti ke bide vo smeni na skolo.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Авг 2014 13:29 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 14:42 #251640

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас едвај чекам да почне новава учебна година :) Децава збеснаа дома, времево за нигде, а и нив гледам им се оди :rofl:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 01 Авг 2014 16:49 #251654

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Toa e problem koga rano odis na odmor. I nie veke 2 nedeli sme tuka i bas e dosadno. Odese i vo gradinka 2 nedeli, ama 5 deca se i tamu ne e bas nesto interesno letniov period. Sega ja otpisav i avgust ke bide of lele majko - sekoj den baranje zanimacija. A za na skolo uste ne znae da kaze dali saka da odi :) ne znae sto ja ceka :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 05 Авг 2014 14:45 #251698

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Богами, сега како ќе почнат нема крај :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 07 Авг 2014 00:55 #251752

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Abe samo jas zboram za skolo. Site me gledaat bledo - si vikaat ovaa odlepila. Samo sto pocna mesecov jas zboram kako za 2 dena da trgnuvaat :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 10 Авг 2014 11:33 #251832

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie sme OK sega za sega. Ama kasno se raspustame i letniot raspuste e 6 nedeli taka da dodeka se svesta decata, dodeka se vratime od odmor pocnuvaat vo skolo.
Poslednata nedela od avgust da odime da kupuvame se sto ni treba, zaangazirani so toa, i nekako raspustov ni e celiot ispolnet.
Maliot saka da pocne za da se vidi so drugarcinjata.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 13 Авг 2014 10:14 #251875

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Vcera oficijalno pocna novata ucebna godina. Petar imase mnogu trema, prvace, nov klas, nova ucitelka, nova ucilnica. Uste prviot den dobi domasna i primerno doma si ja izraboti doma sam.

Eve denes so Jana sami otidoaa vo uciliste.

Aj so lesno na site.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 13 Авг 2014 10:47 #251879

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Cestitki, samo petki da redite :)
Kako se snaogjaat decata so jazikot? Mnogu specificna sredina vo sekoj pogled ...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon

Ре: Нова учебна година 13 Авг 2014 10:53 #251881

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Браво за Петар!! Среќно нека е и да реди успеси, петки и пофалби. Да се гордеете со него :)

И нас ни се бложи денот :) Баш сабајле си мислев да земеме ново фустанче, кондурчиња...
Се мислевме дали да частиме нешто по дома, најблиските. Не канеле, сме биле на прваче ама не се сеќавам дали беше баш на денот или пред...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon

Ре: Нова учебна година 13 Авг 2014 11:55 #251889

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Thatcher wrote:
Cestitki, samo petki da redite :)
Kako se snaogjaat decata so jazikot? Mnogu specificna sredina vo sekoj pogled ...

Fala fala :love: rano ni e za ocenki ama ne sakame 5-ki, povisoki malku ;)

Pisuvav i vo druga tema deka nemaat problem so jazikot. Jana od ovaa godina e bez dopolnitelni casovi po finski, odnosno ja sledi nastavata so finski kako majcin jazik.

Petar ke ima dopolnitelni casovi po finski. Seuste ne znam kolku casovi nedelno no bitno sledi redovna nastava.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 13 Авг 2014 15:31 #251911

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Cestitki i petki (po naski) da nosat.
letna i ovoj raspust. uste malku jovo na novo do slednoto leto :emm:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 13 Авг 2014 15:40 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 27 Авг 2014 11:40 #252108

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Cestitki do site prvacinja, so sreka,so lesno i samo uspesi da redat :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 27 Авг 2014 14:22 #252111

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Fala, fala :)
I jas sakav da pocastime za prvace, ama vo sreda planirav. Taman so rodendenot naednas :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 31 Авг 2014 17:16 #252158

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Како некогашна учителка (за жал, веќе не сум така вработена), на сите првачиња и поголеми ученичиња, им посакувам среќен почеток во учебната 2013/2014 г. и им посакувам многу дружење со новите другарчиња, среќни училишни денови и голем успех во учењето. На мајките - да добивате заслужени награди од вашите дечиња (покажан одличен успех) и да бидете горди, среќни и одговорни родители. :cmok: :srekno:

П.С. Моите дечиња (ученичиња) сега ќе бидат третоодделенци. Не ги имам видено цела година... Премногу ми недостигаат... :(
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 31 Авг 2014 17:19 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 31 Авг 2014 21:46 #252159

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Среќно на сите првачиња утре, многу успеси, петки, здравје и радост да ни носат
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нова учебна година 31 Авг 2014 23:13 #252160

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Среќен почеток на новата училишна година на сите ученици, а посебно на најмалите и најмилите, малите првачиња :love:

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Нова учебна година 01 Сеп 2014 12:06 #252167

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Среќно на сите ученици, особено на првачињата за кои ова е најважниот ден :3
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.