Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Детето на распуст- родителите на работа

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 01 Јун 2015 11:09 #254538

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Imame baba servis nie, ama dosadno e celo leto.
Lani odevme na leten kamp vo City mall i kerka mi e zadovolna. Bas pred nekoj den me prasuvase dali ke moze i godinava da ja pustam da odi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 01 Јун 2015 15:01 #254545

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ние немаме баба сервис и ќе мора да се снаоѓаме поинаку. Супер е овој летен камп во City Mall но не е за секој ден. А да им треба друштво и занимација им треба. И дружење и забава ама и помирни се кога се изиграни :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 01 Јун 2015 15:35 #254547

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Baba servis, gi nosime utre. Ke imaat dolgo toplo leto i dovolno vreme za druzenje so bratucedite :D
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 01 Јун 2015 17:13 #254553

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Maja wrote:
Ние немаме баба сервис и ќе мора да се снаоѓаме поинаку. Супер е овој летен камп во City Mall но не е за секој ден. А да им треба друштво и занимација им треба. И дружење и забава ама и помирни се кога се изиграни :)
Zosto da ne e za sekoj den? Nie 1 mesec sekoj den odevme. Edino mislam deka problem e sto od 9 pocnuva ...
Celodneven program si imaat, umetnost, citanje, sport ... bas interesno im e organizirano. I se doplakja za 1 obrok ako sakas nesto fast food.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Maja

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 01 Јун 2015 20:44 #254557

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Kaj nas letniot raspust ne e mnogu dolg 6 nedeli e, pa polesno e da se snajdes taka, da bese 3 meseci ne znam sto ke praevme.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 02 Јун 2015 16:33 #254579

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ќе се распрашам подетално за секојдневното згрижување во City Mall, Thatcher. Незнаев дека може да оди тоа секојдневно. Тенкс :)
Последна промена: 02 Јун 2015 16:33 by Maja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 02 Јун 2015 17:30 #254580

 • Padme
 • Padme's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 116
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Мене сеуште не ми е на агенда барање на дневен престој за дете кое оди на училиште, меѓутоа од секогаш сум се прашувала што со децата кои одат во училиште и за распуст нема кој да ги чува и што кога ќе дојде ред јас да се занимавам со ова прашање. Мачно стварно...
Во последно време гледам реклами по fb за игротеки и градинки кои имаат летни училишта и кампови. Има една игротека на Рузвелтова која организира летни школи и згрижување на деца, прочитав и за приватната градинка Пиколини дека го нуди истото, само треба да се проверат цените и условите. За оваа игротекава на Рузвелтова, прочитав дека имаат програма секој ден од 8 до 4, има вклучено и ужинки во цената, за Пиколини не знам.
Мислам дека треба школите да организираат некои кампови, дневен престој и слично, можеби треба некоја иницијатива да се покрене.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 26 Јун 2015 22:31 #254780

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ние почнавме син ми да го оставаме сам. Веќе има 10 години и може да се снајде.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 28 Јун 2015 20:44 #254789

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Не ја пратам темава ама налетав на фејсбук на овој летен камп за згрижување на деца од 4-14 години преку лето www.facebook.com/mymisspoppins/photos/pc...1242/?type=1&theater
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 15 Окт 2015 13:10 #255129

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Deckite imaat kratok raspust nedelava. Sama sum doma, MM e sluzben pat i se organiziram nekako. Vcera maskite bea so mene na rabota, denes se doma samo 3-cata a posle ke odat kaj edni komsiii bidejki imam nekoi obvrski posle rabota a utre ostanuvam doma, ke rabotam remote. Ludnica...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 15 Окт 2015 22:48 #255130

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
E od ova imam uplav koga ke pomislam na stranstvo. Sam coek be ... lelelee, sekoja cest.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детето на распуст- родителите на работа 16 Окт 2015 11:06 #255131

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Nisto strasno, kade i da si ke se snaogas kako moyes i umees.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.