Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Првачиња

Ре: Првачиња 24 Апр 2014 04:06 #250181

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Da i dvajcata
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Првачиња 24 Апр 2014 04:37 #250183

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
И јас разбрав дека детето мора да се запише во најблиското училиште но никаде во законот не пишува во потребните документи за запишување документи на родителите од кај што ќе се видат адресите. Или ова се остава на секое училиште да одлучува дали ќе бара или што ќе бара... :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 24 Апр 2014 13:12 #250213

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас лани го запишав син ми само со моја лична карта со адреса во општина Карпош. Мм воопшто не се ни појави на упис и само мојата ја приложив :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Првачиња 24 Апр 2014 18:22 #250222

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
нас ни ги бараа ЛК од двајцата родители. па дека го запишувавме во друга општина од онаа во која живееме, баравме целодневна и бидејќи моите се во таа општина, кажавме дека тие ќе го земаат од школо и тн. и од нив ми побараа ЛК.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 24 Апр 2014 18:23 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 29 Апр 2014 07:57 #250360

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Denes razgovaravme so pedagogot vo goce Delcev. Ni kaza deka preporakite im se da primaat/zapisuvaat deca od Centar. Ne spomna nikakvi reoni, tuku deka mozat od cela opstina da zapisuvaat deca.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 29 Апр 2014 08:06 #250362

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Nas vcera ni stigna pismo od ednoto skolo toa sto ni e malku podaleku deka spored reoni trebalo tamu da se pisime ama edna majka ja sretnav i ona mi kaza deka vo toa skolo imalo najmalku decinja pa zatoa prakale pisma i deka nemalo vrska kaj sakas tamu mozes da go pises deteto,inace uste ne sme odlucile kaj ke se pisime :neznam:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 29 Апр 2014 08:42 #250364

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Da, toa so pismata ne e nikakva obvrska. Bas vo G.Delcev ni kazaa deka pratile pokani do gradinkata so e do niv. No toa neznaci deka site deca od gradinka ke se zapisat kaj niv. Nitu pa deka drugi deca nemaat pravo da se zapisat. Pokanite si gi prakaat ucilistata za da si popolnat kvoti vo paralelkite.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 05 Мај 2014 14:47 #250529

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Godinava ima nekoj so ke zapise dete vo Jahja Kemal?
Od nasa okolina nikoj ne znam :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 14 Мај 2014 08:15 #250745

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Незнам ни јас некој да се запишува таму. А баш сакав да се распрашам дали се задоволни родителите, дали се исплати...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 15 Мај 2014 02:39 #250761

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Jas poznavam lugje od prethodni generacii, mislev za godinava dali ima nekoj. Za drustvo :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 15 Мај 2014 06:13 #250766

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Da se pofalime nie se zapisavme prvace :nanana: :jeee: Elena bese mnogu srekna vozbudena radosna,prvo bevme na zabnoto i gi pregledaa zapcinjata ni dadoa potvrda i so taa potvrda i kopija izvod zaverena na notar se zapisavme, tamu vednas ja testiraa i ona se si odgovarase duri i poveke od kolku sto treba sakase da se pokaze devojceto :love:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 15 Мај 2014 06:59 #250768

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Честитки Thathcer :) Со среќа и многу успеси да си редите! :prolet2:

Искрено незнам дали се исплати приватното основно. Програмата знам дека е иста со оваа на државниве. Дали навистина толку им се посветуваат наставниците на учениците. Искуствата ќе кажат :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 15 Мај 2014 09:30 #250769

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ako ne probame, nema da znaeme :)
Vremeto ne mozeme da go vratime ... taka da posle dzabe ke analiziram.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 09 Фев 2015 19:01 #253630

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
 • Карма: 4
majki sakam da prasam kakvi se testovite za prvacinja mislam od sto se sostojat kako gi testiraat decata sto pravat
pozdrav
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првачиња 09 Фев 2015 19:45 #253631

 • Annabel Lee 2
 • Annabel Lee 2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ex Annabel Lee
 • Теми: 24
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Во нашето училиште ги прашуваа за боите, дали знаат што е напред - назад, поголемо - помало, да бројат, да си го напишат името, да изрецитираат песничка.
The administrator has disabled public write access.

Првачиња 29 Авг 2016 21:15 #255386

 • sonja 35
 • sonja 35's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Будна сум,не е сон...
 • Теми: 127
 • Thank you received: 191
 • Карма: 6
Здраво мајки,ме интересира имаме ли првачиња на фрумот да развиеме дискусија,имам милион прашалници во глава.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.