Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Правен факултет Кичево

Правен факултет Кичево 23 Апр 2011 02:04 #131845

 • anavi
 • anavi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Здраво мои мамички! :) Ме интересира дали некоја од вас има искуство со студии на овој факултет и ако има да ми даде подетални информации за тоа како се одвиваат студиите, на кој принцип се испитите и дали студиската програма се одвива 3+2 или 4+1 година? Благодарам! :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Правен факултет Кичево 23 Апр 2011 02:15 #131849

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Една познаничка баш ми кажуваше, веќе втора година е на студии таму, дека се истите професори горе доле кои се на правниот факултет во Скопје, и дека е во фаза на префрлување на скопскиот, поради тоа што таму многу имало зафрканции од типот, одиш на предавање, го губиш цел ден, а не дошол професорот, го бркаш за оценка сто години и слично.
Кажува дека не постои ниту една олеснителна околност во однос на студирањето таму.
Е сега знаејќи дека и на скопскиот правен се случувале такви работи, можам само да замислам колку плус понапорно изгледа тоа таму.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anavi

Ре: Правен факултет Кичево 23 Апр 2011 03:06 #131855

 • anavi
 • anavi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Ти благодарам Буамара за одговорот. Јас планирам да запишам вонредни студии, а бидејќи живеам во Кичево, овој факултет ми е многу блиску. Ќе имам бебе наскоро, па додека порасне и онака ќе седам дома, барем да си го усовршам образованието. А дали можеби знаеш дали студиите се 4+1 година или 3+2?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Правен факултет Кичево 22 Мај 2011 18:46 #137322

 • betty
 • betty's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
jas sum zapisana na disperziranite studii vo bitola.studiranjeto e 4+1,a sekoja godina ima po 10 ispiti.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.