Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 11 Авг 2015 15:23 #254903

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ај да пишам и тука, после 5ипол години обиди, лани останав бремена со ИВФ и сега сум мајка на 6месечно синче. Има надеж и ке биде за сите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 11 Авг 2015 16:49 #254904

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Честито Васидора! Прекрасна вест. :3
Така е, и јас велам дека секогаш има надеж за сите!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 11 Авг 2015 16:50 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 11 Авг 2015 17:54 #254912

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Prekrasna vest Vasidora, :srce: ova dava golema nadez za mnogu majki koi po priroden pat zaradi nekoja pricina ne mozat da zabremenat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 12 Авг 2015 15:13 #254916

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Cestito Vasidora :love:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 15 Авг 2015 13:23 #254922

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Честито Васидора, баш ме израдува :foryou:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 19 Авг 2015 00:08 #254934

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Vasidora :cmok:
kako samo izdrza da molcis i da ne ni kazes porano :ljutko:
ama prosteno ti e bidejki ova e uste edna prekrasna vest , ti posakuvam mnogu baknezi i ljubov so bebusko , sekogas da ve raduva :foryou:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 19 Авг 2015 00:09 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 24 Јун 2016 13:45 #255351

 • baby12
 • baby12's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Na Gospod se nadevam
 • Теми: 35
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
:hello: Започнавме втора постапка за ивф,од трет ден на циклус почнав со микрогинон,на 13ти ден од циклус сум на др,па сакав да ги прашам тие што правеле ивф и почнале со контацептиви,како одприлика би течела постапкава.Дали овој циклус ке ги допивам микрогинонот па ке чекам да ми дојде или....Првото ивф ми беше на спонтан циклус а овој пат е поинаку па затоа прашам.На друг форум ми рекоа на 21 ден со суперфакт би требало да почнам па да ми дојде па после стимулација,амс еве негде прочитав додека се боцкале со суперфакт,истовремено и фостимон се боцкале и малце се збунив. :blink:
Bog go sozdade čovekot spored Svojot obraz.A vie plodete se i mnozete se napolnete ja zemjata i podlozete ja pod sebe.(bitie 9:6–7)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Ин Витро (вонтелесно) оплодување - ИВФ 01 Јул 2016 19:55 #255359

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Jas koga pravev po apcinjata odma pocnav so hotmonski lekovi. Koga prasav zosto mi gi davaat tabletite za kontracepcija mi rekoa deka taka se stopiraat regularnite hormoni i so davanjeto inekcii poveke se stimulira organizmot za lacenje hormoni.
Ova zboram pred 12 godini.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.