Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Инспиративни приказни

Инспиративни приказни 08 Мар 2012 08:51 #187034

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Загубила 16 бебиња, а сега конечно е среќна мајка!

Младата жена од Англија која во изминативе 13 години имала 14 спонтани абортуси, едно мртво родено бебе, како и бебе кое починало после две недели од раѓањето, сега конечно успеала да роди здраво бебе и да биде среќна мајка.

Maria Pridmore првиот спонтан абортус го имала на 19 години. Оваа жена не изгубила надеж во ниту еден момент, веројатно бидејќи жебата да се стане мајка била поголема од се на светот.

Ќерката Миа на све дошла со помош на дневна доза аспирин. Откако по 13 години брак се труделе да добијат дете, жената имала 16 неуспешни обиди, а плус од агонија имала и два мозочни удари, среќата конечно се насмевна на оваа англиска брачна двојка.

Миа се родила со царски рез, и покрај се таа е жива и здрава, а мајката изјавила дека тоа е доказ дека никогаш не треба да се откажеме од надежта.

Извор - Попара.мк
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, mama, viktori, Frogy, Molly and this user have 3 others thankyou

Ре: Инспиративни приказни 08 Мар 2012 13:49 #187103

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Go imam raskazano primerot niz temite, prijateli na majka mi i tatko mi imaa 17 neuspeshni obidi invitro. Nekolku spontani, i mnogu razocharuvanje. Mazot zavrshi so bajpas od pritisokot koj go cuvstvuvaa. Taman se reshija da podnesat baranje za posvojuvanje na 48 godini (zenata) dobija sinche. bukvalno se vrsnici so moite roditeli i sega se roditeli na zdravo pravo sinche koe ima 4 godini. JAs goga se porodi plachev od srekja 3 dena od kafana ne izlegoa site.. Neskreshliv karakter e zenata... Navistina koga e zelbata pregolema mora nekoj da ja cue!
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, viktori, Марфи, butterfly87, MAJA_DS

Ре: Инспиративни приказни 13 Мај 2014 16:13 #250731

 • maja86
 • maja86's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Овие инспиративни приказни стварно понекогаш многу помагаат и отвореноста и искреноста кон другите луѓе секако....Јас бев спротивен пример од сето ова кога ми се случија абортусите мислев дека светот се срушил врз мене, не сакав со никој да споделам што ми се случило и сакав да го оставам зад мене како никогаш да не се случило....И ден денес многу малку луѓе знаат дека зад себе имам абортуси но убедена сум дека ако тоа не го криев во себе ќе ми беше многу полошо...А сега среќна сум со моето детенце ...Охрабрување до сите...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.