Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот

Ре: 21.12.2012 Kraj na svetot?!?! 20 Дек 2012 16:42 #226739

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
:zid:jas samata sebesi se zgrozuvam veke da otvoram nekoj website bidejki sekade na naslovna stoi ova ime(ne mislam za tuka tuku za tvrdenja deka stvarno e kraj bla bla bla)...ma dajte bre luge kakov kraj se znae deka samo eden znae koga ke bide krajot a toa e Gospod i nikoj drug!!!

Vo sekoj slucaj srekni praznici i uzivajte ne se nervirajte :srekno: :P
Последна промена: 21 Дек 2012 05:32 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 04:05 #226806

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Преживеавме уште еден крај на светот. :smee1:

Вчера разговарав со другарка моја која живее во Вашингтон и баш се смеевме колку подводлив народ е американскиот. Соседите нејзини си направиле скривалишта, се опремиле со залихи на вода и храна итн ... По продавниците скоро цела конзервирана храна ја снемало. Дури неа и се чуделе како не се припрема за "судниот ден" :smee1:
The administrator has disabled public write access.

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 05:39 #226833

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Случајно завчера налетав на Национална географија тв каналот на емисија во која покажуваа едно семејство како се подготвувало за овој настан. направиле скривалиште за кои потрошиле 70.000 долари и си зборат најнормално на телевизија за тоа како ќе се кријат, па ги покажуваат како се спремаат се со ред.
На сите американски медиуми нон стоп за тоа се трубеше дека ќе се случи апокалипсата.
и кога почнав да читам повеќе и повеќе почнаа да ми се мотаат глупи мисли низ глава у П..М...

ама на крај налетав на изјава од Путин кој вели - не се плашете од неизбежното :smee1: и си викам у право е човеков. ако не снема сите ќе не снема :muahaha:

шала на страна, ама па со такво перење мозок што им прават на Американциве, нормално е дека ќе бидат преплашени.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 05:59 #226841

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
E vcera sum se iznasmeala slatko. Baba mi inaku 86 god i vika na majka mi: -Abe znaes li deka utre kje bil krajot na svetot? i toa celata vo panika. A majka mi mrtva ladna i odgovara: -Ne se sekiraj, ti kje go prezivees. :muahaha:
Znaci ni na kraj pamet ne pomisluvam da se zamaram okolu toa bil ili ne bil krajot na svetot. Ako dojde kje mu ja mislime togas.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Marge, Mama Sani, Хава, eleonora

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 06:28 #226848

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Molly wrote:
Преживеавме уште еден крај на светот. :smee1:

MM vcera me truese so informacii i videa na net okolu kraj na svetot i mu vikam sabajle i so praime sea? Vo kolku saat da cekam kraj na svetot :laugh: I mi izbaci nova teorija, maite racunale 13 meseci vo godinata taka da sega cekajte 21.01.2013 kraj na svetot :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 07:26 #226857

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Marge, Frenky, vodolija, Eli23 and this user have 2 others thankyou

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 09:11 #226883

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
А може и вака:


The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Frenky, vodolija

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 09:45 #226893

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95:hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, eleonora, Cuvce

Ре: 21.12.2012. Почеток на крајот на светот 21 Дек 2012 09:49 #226895

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
Makedonija nema da dobie datum za krajot na svetot :laugh: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.