Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Вонземјани

Ре: Вонземјани 06 Окт 2010 16:54 #58720

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Kinky wrote:
ZZ wrote:
Ако су напреднији, како Мајси каже, ко зна какве ли тек они секси играчке имају ондаК..:P
:muahaha: Какви сакаат нека си имаат, само да не експериментираат со нив на мене :muahaha:

:muahaha: :muahaha: Како ви текнуваат вакви работи, ме расположивте!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 13 Окт 2010 01:43 #60620

 • fibimk
 • fibimk's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 50
 • Thank you received: 7
 • Карма: 7
Veruvam deka postojat.....sigurno ne sme sami vo beskonecnata vselena....
ne sme toklu napredni i pametni za da sme edinstveni.....
Koga ke recat demek nemalo.....si velam...pa kako nema koga postojat
neznam kolku sozvezdija i uste toklu palneti....
Pa sigurno vo site tie ne e samo Zemjata za naseluvanje!!!!
Ako nie disime kislorod,mozda nekoi drugi ziteli disat drugo??/:blink:
Bitno mi e da se prijatelski nastroeni.....i da ne ne okupiraat,iskoristuvaat
za eksperimenti i slicno.....
Vo stil na Vojna na svetovite....lele ama vlegov vo film :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 26 Окт 2010 20:22 #65213

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Normalno deka postoe i druga civilizacija osven nasata....mozebi mnogu pointeligentna od nas samite.PO opsto znaenje e deka postojat bidejki postojat bezbroj zvezdi vo univerzumot a edna od tie zvezdi e i nasata mala planeta zemja:aleluja: Znaci nekade postoi i drug svet koj e mnoguuuuuuuu svetlosni godini odalecen od nas i taka ne mozeme nie da stapime vo kontakt so niv,a oni so nas mozebi mozat.Nekogas kako sto napreduva naukata i tehologijata ke se dokaze deka tamu gore postojat i drugi sto za niv nie sme cudaciii:P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 28 Окт 2010 13:58 #65881

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Јас искрено верувам дека постојат вонземјани, од таа причина што на нетов во Кина имаше неколку тела кои летаа наоколу а биле снимени од некој случаен минувач. Има полно такви сники на You tube
Имаше разни слики, и извадоци од војни мисии кои биле предодредени за нивна истрага. Ако ги најдам ке ви пуштам линкови да видите и сами. Позз
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****Последна промена: 04 Ное 2010 16:44 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 04 Ное 2010 03:54 #68411

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Во далечната 1966 година во СФРЈ паднал НЛО. Било пронајдено и едно тело на вонземјанин.

Повеќе
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 05 Ное 2010 04:06 #68828

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Kinky wrote:
ZZ wrote:
Ако су напреднији, како Мајси каже, ко зна какве ли тек они секси играчке имају ондаК..:P
:muahaha: Какви сакаат нека си имаат, само да не експериментираат со нив на мене :muahaha:


Sto vika Kinky neka ne eksperimentiraat na nas, pa imale vakvi ili onakvi.....neka si gi drzat :zelen:
Nego sepak sega malku me zamisli ZZ :poimnemam: :sram2:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 05 Ное 2010 18:32 #69021

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Можеби се на еволуциско ниво повисоко од нас, можеби се на пониско ниво, но верувам дека има и други суштества во овој Универзум. Милиони, милиони небесни тела, па не е можно само нашата планета да е погодна за живот. Само сакам да верувам дека, како што некој рече претходно, се пријателски настроени.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 08 Ное 2010 05:13 #69812

 • Bube
 • Bube's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 94
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Ептен верувам дека постојат. Дури верувам дека постои живот многу блиску до нас, во океаните на Европа.
Си ги замислувам мноооогу различно, бидејќи мислам дека постојат многу, на еволуциско ниво и повисоко и пониско од нас, и во секакви форми, со различни култури, многу поинакви од нас и многу слични. Одамна не сум размислувала на оваа тема, т.е. одамна не сум читала нешто СФ, ама еве во моментов си мислам како би изгледал вонземјанин од гасовита планета.
Супер тема!busavo wrote:
многу ме изненади Стивен Хокинг со неговото излагање за вонземјаните ...
ќе можешдами кажеш на што мислиш? Не сум во тек со поновите збиднувања. А типот го обожавам. Хокинг рулс!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 07 Мар 2011 23:25 #120279

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Откриен вонземски живот

Не сме сами во универзумот a вонземскиот живот има многу повеќе сличности со оној на Земјата отколку што претходно се претпоставуваше. Тоа е заклучокот до кој дошол еден научник од NASA. Тој ги претставил своите откритија во нова студија во месечното издание на Journal of Cosmology.

Доктор Ричард Б. Хувер, астробиолог од Marshall Space Flight Center, повеќе од десет години патувал до изолирани региони како Сибир, Алјаска и Антарктикот собирајќи метеорити за проучување. Тој своето истражување го фокусирал на екстремно ретка класа на метеорити наречена CI1 carbonaceous chondrites - познати се само девет вакви метеорити на Земјата.
Хувер е убеден дека тој открил фосилни докази од бактерии во овие метеорити, остатоци од живите организми во вселенските тела од кои потекнуваат метеоритите. Тој вели дека овие податоци наведуваат кон заклучокот дека не сме сами во универзумот. „Јас го толкувам како индикатор дека животот е пошироко распространет а не ограничен само на планетата Земја“ додал тој. „Ова научно поле досега беше речиси недопрено - бидејќи искрено голем број научници велат дека ова е невозможно.“
Со помош на „многу еднсотавен процес“, како што тој го нарекува, доктор Хувер ги скршил камењата во стерилна средина пред да ги проучува со стандардната алатка на секој научник - електронски микроскоп, кој му овозможил да ја проучи површината на каменот за докази за фосилни остатоци. „Возбудливиот дел е што голем дел од нив се лесно препознатливи и можат да бидат поврзани со видови кои постојат на Земјата“. Но не сите: „Има некои кои се премногу чудни и не изгледаат како нешто што јас би можел да го идентификувам, ги покажав на многу други експерти кои исто така останаа збунети.“извор
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Вонземјани 11 Апр 2011 12:02 #129384

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Вонземјани, Розвел и ФБИ


ФБИ на својот сајт објави документ што наводно докажува дека вонземјани навистина го посетиле градот Розвел во Њу Мексико во 1947-та.Документот на тајниот агент Гај Хотел, насловен Летачки чинии е објавен со илјадници други документи што ФБИ ги стави на увид пред јавноста во склоп на акцијата “The Vault.“

Во документот агентот објаснува дека припадници на воздухопловните сили во градот Розвел пронашле три летачки чинии и информацијата понатаму ја проследиле до агенти на ФБИ. Бирото ги сокрива идентитетите на истражувачите и на агентите на кои им биле предадени информациите.“Летачките чинии имале овална форма и подигнат дел на средината, биле широки околу 15 метри и во секој од нив е пронајдено по едно тело со хуманоиден облик, не повисоко од еден метар. Суштествата биле облечени во облека од метал,“ пишува во документот.

Наводно ФБИ агентите не сакале понатаму да го истражуваат случајот. Инаку Розвел се прочу во 1947-та кога се рашири веста за пад на летечка чинија во близина на воена база и имаше сугестии дека биле видени тела од вонземјани. Обелоденувањето на документот на Гај Хотел може да ги предизвика НЛО ентузијастите кои сметаат дека американската влада ја прикрила вистината од пред 64 години.

Извор
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 09:42 #149012

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ако знаеме дека нашата планета Земја е дел од Сончевиот систем, и дека тој систем е дел од Галактиката или Млечниот пат или Кумова слама, каде има уште 200-300 милијарди звезди слични на нашето Сонце, околу кои гравитираат други планети; а, пак, надвор од нашата Галактика има уште милијарди звездени системи слични на нашата, кои исто така се состојат од други милијарди звезди слични на Сонцето. И сите овие Галактики меѓу себе се одвоени со огромни простори без звезди и припаѓаат на поголем звезден систем познат како Мегагалактика. Се смета дека и таа Мегагалактика е дел од некој уште пограндиозен звезден систем, кој го претставува Свемирот или Космосот.
Вака гледано, речиси е невозможно дека од толкав број на звезди и планети, само на нашата има услови за живот. Значи, верувам дека постои живот некаде „надвор“, ама не верувам нешто баш во сите тие приказни за НЛО што ни ги пласираат. Па, што уопште од толку планети и звезди, би барале кај нас?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 19 Авг 2011 09:44 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 10:45 #149034

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Барт, прво што ми текна е: "Неко нас посматра, неко нас стално гледа":laugh: .

Може не оставиле пред илјадници години, па сега не набљудуваат како се развиваме, реагираме :muahaha: Експеримент да не речам:muahaha:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 11:09 #149045

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Заморчиња :fijuk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 11:34 #149056

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Annabel wrote:

Може не оставиле пред илјадници години, па сега не набљудуваат како се развиваме, реагираме :muahaha: Експеримент да не речам:muahaha:

mislis kako se ubivame megju sebe.majka baraat kaj nas ovde,ne se ludi :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 12:46 #149069

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Па, по грешка да ги упуцаме и нив.:)
Ја не ги замислувам како „мали зелени“. Ако веќе можат да дојдат до кај нас значи дека се многу попаметни и понапредни од нас. И тогаш можеме да им служиме единствено како заморчиња.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 13:12 #149082

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Вонземјани можат да го уништат човештвото да ги заштитат другите цивилизации, велат научниците

Порастот на стакленички гасови може да им прати сигнал на вонземјаните дека сме закана која брзо се шири, предупредува еден извештај.

Тоа не може да се рангира како најголем причина за намалување на емисиите на стакленички гасови, но намалување на емисиите на гасови само може да делува превентивно и го спаси човештвото од напад на вонземјани, научниците тврдат.

Гледајќи од далеку, вонземски битија може да увидат промени во атмосферата на Земјата како симптом на цивилизацијата која расте надвор од контрола - и да преземат драстични мерки за да нè спречат да постанеме уште посериозна закана, истражувачите објаснуваат.

Ова високо шпекулативни сценарио е еден од неколкуте што е опишано од страна на НАСА научниците и невните колеги од Државниот универзитет од Пенсилванија, кои, иако се смета за слабо веројатно, велат дека би можело да влијае на остваруванје на контакт меѓу луѓето и вонземјаните во еден момент во иднина.

Shawn Domagal-Goldman од НАСА дивизија за планетарни науки и неговите колеги составиле листа на можни последици кои би можеле да se опишат како резултати од блиска средба, со цел да им помогне на човештвото "се подготват за вистински контакт".

Во нивниот извештај, Would Contact with Extraterrestrials Benefit or Harm Humanity? A Scenario Analysis, истражувачите ги делат контакти со вонзамјани во три широки категории: користи, неутралени или штетни.

Ova e samo del od tekstot polelete овде ima poveke.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 13:22 #149088

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Е, ова ми е веќе глупст. Каква опасност сме ние за атмосферата? Опасност сме само за сами себе, бидејќи си ја уништуваме планетата на која живееме.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 14:27 #149094

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Najsmeshno mi e shto site vonzemjanite gi pretstavuvaat so chovechki izgled, samo modificiran. Znachi, forma ista: glava, ochi, usta, nos, ko da mora taka da izgledaat. Tolku mi e smeshno shto e prosto bedno za zborenje.
Veruvam deka postojat vonzemjani, spored prostata logika koja ja spomna Bart. No toa e tolku kompleksna tema na koja ne mozhe da se dade odgovor vo dve rechenici.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 15:19 #149096

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Uh shto bi se rasprichala jas na temeva :skok: , ama ne, kje ostavam tema plus za vo idnina, inaku neznam zoshto se pravi muabet dali e vospostaven kontakt, jas gi cekam da se simnat i da se prestavat kade i da e :fijuk: , Inache momentot vonzemski civilizicii na drugi planeti ili tuka megju nas mu e golema golema pasija na maz mi, i taka tematki me kjari :sram2: , se shalam... bidejki jas mnogu nemam bash vreme se da citam a on cita sledi forumi, spisanija, web strani i cesto mi gi preaskazuva obicno navecer kako dnevna politika shto se raskazuva :), :girlpink:

inache eden od web stranite koja mi e utrinski ritual

www.galaksija.com
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 15:27 #149097

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
mama-Maja wrote:

inache eden od web stranite koja mi e utrinski ritual

www.galaksija.com
mama-Maja, fala od srce za linkov..Sega go poglednav i gledam deka i mene negovoto posetuvanje ke mi stane ritual :hug: :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вонземјани 19 Авг 2011 15:53 #149099

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Ananda, drago mi e shto ti se dopagja, pokraj tekstovite objaveni na homepage forumot e 100000 pati pobogat so informacii i so pravi lugje pred se. Jas koga imav eden zdravstven problem pobarav pomosh vo odnos na nekoi informacii i vtoriot den eden covek od Avstralija mi pobara adresa domashna da mi preti neshto, da za 10 dena dobijam apaarat za terapii shto koshta 300 dolari bez denar da mi pobara da mu platam, onaka od cista ljubov kje kazam kon coveshtvoto od vistinska coveshtina vo nego, Muabetot mu beshe "go imam ne go koristam tebe kje ti pomogne, koga i ti nema da go koristish daj go na nekoj na koj kje mu treba" Se nadevam kje uzivash pa moze kje se sretneme po temite :da:
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.