Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Архитектура

Ре: Архитектура 20 Јун 2012 11:00 #204339

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Doticniot slucajno go znam i jas mi bese klient. Ziva smeska.
Ama sekoja cest. Coekot odbral vistinska strana i sega si se realizira kako arhitekt i toa gledas so svoj prepoznatliv stil :da:
Koj ti e kriv sto si na pogresna strana. :nanana:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Архитектура 20 Јун 2012 11:44 #204349

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
maci ne shiri dezinformacija, ja ne sum na niedna strana, :X ,
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Архитектура 20 Јун 2012 11:50 #204350

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Abe kolku strani ima ustvari???? :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Архитектура 13 Јул 2012 13:14 #207291

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Последна промена: 30 Јан 2013 07:22 by Fairy. Причина: ureduvanje link
The administrator has disabled public write access.

Ре: Архитектура 30 Јан 2013 07:25 #230934

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
СПОМЕН-KУЌАТА НА KАСАПОВИ ВО ВЕЛЕС ЕДИНСТВЕНА ПО МАТЕРИЈАЛОТ ВО НЕА

Kуќа од камен од „Св. Пантелејмон“ и од илјадници оки вино
Kуќата на Kасапови е една од знаменитостите на Велес. Освен што е пример на стара градска архитектура, таа е позната како куќата што лебди, оти е изградена на карпа и нема темели. Поради нејзиното значење, Општината ја купи од сопствениците и ја преуреди во уметнички и резидентен центар. Но многу малку податоци се познати за нејзината изградба. Се знае дека поради сопствениците кои биле касапи е наречена куќата на Kасапови.

СПОМЕН-KУЌАТА НА KАСАПОВИ ВО ВЕЛЕС ЕДИНСТВЕНА ПО МАТЕРИЈАЛОТ ВО НЕА
The administrator has disabled public write access.

Ре: Архитектура 22 Мар 2013 04:49 #235456

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Ајде малку плакнење очи :)

Она што ме воодушеви е современата библиотека во Пловдив, Бугарија. за мене многу блиско, топло ... браво за Бугарите. Некои дела ептен ми се допаѓаат, за некои воопшто не разбирам што е убаво на пример цевката во категорија BEST RESIDENTIAL INTERIOR ... ама ок, интересно во секој случај.

Кај и да е и ние догодина ќе конкурираме :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.