Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам!

Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 02 Јан 2010 21:05 #9304

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7903
  • Thank you received: 5649
Колку пати ви се случило да чуете некоја мелодија и да ве воодушеви, ја слушате неколку пати, а потоа дознавате дека ја пее некој/а кого/која не можете да го/ја смислите.

Јас на пример не можам да ја поднесам Ејми Вајнхаус, ама затоа има неколку нејзини песни кои навистина ми се допаѓаат како - Rehab, Me and Mr Jones, а најмногу Valerie...

Дали вие имате омилен хит од изведувач кого не можете да го поднесете?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 03 Јан 2010 10:28 #9411

• mina32
  • mina32's Avatar
  • new born
  • Теми: 4
auuu,nemozam voopsto da gi gledam:Karolina,Kaliopi,a pesnite mi se dopagaat,imam vakvi preimeri mnogu, sega ne mi teknuva na site da gi nabrojam

Одг: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 03 Јан 2010 21:27 #9564

• lili
  • lili's Avatar
  • new born
  • Теми: 66
  • Thank you received: 2
Jas nemoev da ja gledam MADONA,sega dodusa se pribra malku,a ima mn hitovi so mi se dopagaat!
i Britni nemozam da ja smislam,a ima edna dve baladicki so mi se dopagaat!

Одг: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 03 Јан 2010 21:41 #9569

• anastasova
  • anastasova's Avatar
  • new born
  • Теми: 75
  • Thank you received: 33
Елвир Меќич.Многу ми е лигав и занесен ама има по некоја убава песничка.Да го слушаш да не го гледаш

Одг: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 04 Јан 2010 02:55 #9645

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Па добро би било да напишете кои се тие песни, нели? :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 04 Јан 2010 02:56 by Big Sister.

Ре: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 30 Јан 2011 03:41 #107418

• Ананда
  • Ананда's Avatar
  • senior
  • I ♥ books
  • Теми: 5158
  • Thank you received: 1031
Lady Gaga ne ja varam ich..ama mnogu mi se dopadja Paparazzi..za chudo! :laugh:

Ре: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 30 Јан 2011 16:01 #107478

• Elka
  • Elka's Avatar
  • senior
  • Some people feel the rain, others just get wet.
  • Теми: 1480
  • Thank you received: 727
lele Ane ne ni znaev deka Valerie e od Ejmi Vajnhaus, a ja obozavam pesnata :sram2: Kako i da e nea ne mozam da ja gledam kolku e za nikade ama pesnite site i se top.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin

Ре: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 30 Јан 2011 19:11 #107493

• lola
  • lola's Avatar
  • new born
  • Теми: 71
  • Thank you received: 33
веднаш ми текнува на Роби Вилијамс, не можам да се сетам на песната во моментов, ама е ептен популарна, посебно ја пеат сега децава на Идол...ухххх, кога ќе се сетам ќе ја пишам - убава песничка, ама јас типот не можам да го гледам:zelen:

Ре: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 25 Јан 2016 18:02 #255211

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Новата песна од Џастин Бибер. или барем мене ми е нова
What do you mean... така оди текстот ама дали е насловот тој не знам. Битно ми се свиѓа, а него органски ме го поднесувам.
Последна промена: 25 Јан 2016 18:03 by Big Sister.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Песната ти ја обожавам, а тебе не можам да те смислам! 10 Фев 2016 10:54 #255227

• Nikas
  • Nikas's Avatar
  • new born
  • Теми: 10
Kaliopi mi e mnogu ligava nekako. ama Oboi me , ja obozavam.