Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Стих кој ми се врти низ глава!

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 26 Мај 2011 21:43 #138291

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
... Eden za drug znaat sto im treba
I mesto niv vetrot zboruva...

Kojzane od kade mi izleze pesnava od AREA
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 26 Мај 2011 21:44 by Elka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 17 Јун 2011 16:29 #142147

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Никола, Никола, нешто чудно ми се случува...
...изгледа цел ден ќе ја пеам...
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 18 Јун 2011 16:56 #142249

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
"...Now I know your heart, I know your mind,
You don't even know you're being unkind,
So much for all your high brow Marxist ways,
Just use me up and then you walk away.
Boy, you can't play me that way.

Well I guess what you say is true,
I could never be the right kind of girl for you,
I could never be your woman.

I could never be your woman,
I could never be your woman,
I could never be your woman..."

Од кога станав ја утепав... :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 18 Јун 2011 17:30 #142252

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Имам една другарка име и е Ленка,
Ленка си е Ленка супер манекенка :laugh:


Јана на песнава многу слатко игра па си ја пуштаме понекогаш, и не знам денес од кај ми се сврте, а бе цел ден си ја пеам во себе :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 22 Јун 2011 14:26 #142661

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
We took our separate ways,
but in our hearts we never changed,
we threw it all away
could we go back once again?
I learnt to carry on,
I learnt to face another day,
without her, without her trace....
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 22 Јун 2011 14:26 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Јун 2011 14:31 #142810

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Во срцето носев една роза сина
но помина некој и розата ја скина

:laugh: :laugh: Не сум нормална јас дефинитивно :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Јун 2011 14:36 #142813

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Дивно је бити некоме нешто,
Дивно је бити теби све,
Љубоморно чувам ове нјежне сате да ме прате док нисам ту....

:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Јун 2011 15:01 #142819

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
da ti znaci bas sve
i da nemozes bez nje
da je trebas najvise
kad te poljubi tad
budi njezan tiho reci joj
da je ona cjeli zivot tvoj

П.С. мана Ане јас откако вчера го прочитав вицот во вест за геј свадбата и Зете, мили зете, на работа таа ми се вртеше во глава, ама ептен ми е чешит
зете мили зете ... да ја гледаш жена да ти биде
шеќер да ја раниш блага да ти биде
вино да ја поиш весела да биде
млеко да ја поиш бела да ти биде
:muahaha: :muahaha: :muahaha:
(ја замислувам мајка ми кај шо му пее на мм)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 29 Јул 2011 04:02 #146314

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Дајем ти везе и ноте
све моје шарене перле на дар
још те могу пјесмом купити
лукаво и слаткоречиво
још увек могу ти подвалити
љубав.......

Џибони
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 15:51 #149797

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
When the moon hits your eye
Like a big-a pizza pie
That's amore
When the world seems to shine
Like you've had too much wine
That's amore

:zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 15:54 #149799

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
...when the moon hit your eyes
like a big piece of pie,
that's amoreeeee....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 15:57 #149801

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Ane wrote:
When the moon hits your eye
Like a big-a pizza pie
That's amore
When the world seems to shine
Like you've had too much wine
That's amore

:zelen:

hahaha da ne gledas HTV1 :)?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 16:11 #149803

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
:muahaha: некоја реклама оди на тв кај нас
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 16:18 #149805

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Never mind I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you too...
Don't forget me I bag
i remember you said,
sometimes it least in love ,
but sometimes it hurts instead....

:roll:

Ja obozavam :)
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Nataly

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 16:57 #149822

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
momentalno me prifana od elena NIKOJ KAKO TEBE NE BAKNUUVA


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 17:20 #149829

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
I won't go
I won't sleep
I can't breathe
Until you're resting here with me...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 17:34 #149835

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Gimme hope, Joanna
Hope, Joanna
Gimme hope, Joanna
'Fore the morning come
Gimme hope, Joanna
Hope, Jo'anna
Hope before the morning come

:fijuk: :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 23 Авг 2011 17:35 #149837

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Breakin' rocks in the hot sun
I fought the law and the law won
I fought the law and the law won
I needed money 'cause I had none
I fought the law and the law won
I fought the law and the law won
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 24 Авг 2011 06:35 #149931

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
She says we've got to hold on to what we've got
it doesn't make a difference if we make it or not
we've got each other and that's a lot
for love

we'll give it a shot

wooo we're half way there
wooo livin' on a prayer
take my hand we'll make it I swear,
woo livin on a prayer
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 24 Авг 2011 06:57 #149938

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
haljinicu boje lila
ja sam dusho oblachila
kad san ishla da ga ljubim
a tvoja sam ljubav bila
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 24 Авг 2011 16:57 #150056

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Nisam te se nagledao
nisam te se naljubio,
tako brzo sve je proslo
ja sam tebe izgubiooooo


:tazna:

aaaahhhhhh
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 24 Авг 2011 16:58 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 27 Сеп 2011 06:45 #155956

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Излези момче право на тераса.... :)

Мислам дека две недели наназад само ова ми се врти. Таман ќе заборавам, пак негде ќе прочитам и ќе си се распеам :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 02 Дек 2011 12:14 #168161

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
„Jedva cekam da nedelja dodze“

Кој го пееше ова чудо?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 02 Дек 2011 13:39 #168176

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Марија меси кифлиња :) Леле ме полуде песнава
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Стих кој ми се врти низ глава! 03 Дек 2011 14:27 #168334

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
"...Кад се возимо, све је тако добро кад се возимо....."-Мама Ане ме зарази тука на форумов, смешката со пензионерите, а песнава не сум ја слушнала па едно 3-4 години сигурно :laugh:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.