Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Стих кој ми се врти низ глава!

Стих кој ми се врти низ глава! 27 Дек 2009 20:51 #6742

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ви се случува сигурно да ви се уврти некој стих во глава и да не можете цел ден да се ослободите од него?
Мене да. Најчесто ќе чујам на радио некоја песна или на тв, а некогаш доволно е некој да ја потпевнува во мое присуство и готово - зараза :laugh:

моментално ми се врти ова:

I ain't happy, I'm feeling glad
I got sunshine, in a bag
I'm useless, but not for long
The future is coming on
It's coming on
It's coming on
It's coming on

Да ве чујам вас
- значи само стих, не цели песни и не со линкови или видео
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 27 Дек 2009 21:08 #6748

 • Freya
 • Freya's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
one-two-three-four
Uno-do'-tres-cuatro
I know you want me (want me)
you know I want cha (want cha)
I know you want me
you know I want cha (want cha)
I know you want me (want me)
you know I want cha (want cha)
I know you want me
You know I want cha (want cha)


Јас прееска ја слушнав оваа и цел божји ден рефренот ми се врти во глава, дури веќе почнав да се нервирам :laugh:
ЕЛИСАВЕТА - 8 години
ИВАНА - 4 години
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 27 Дек 2009 22:14 #6784

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
"Dan je tmuran, ja mamuran
Nemoj, sreco, nemoj danas
Da ispravljas krive drine
Mozes doci do istine
Pusti ladje neka tonu
Daj mi sodu bikarbonu"
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 03:44 #6892

 • el.ja.
 • el.ja.'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Карма: 0
I drove all night to get to you ,is that...
I se vrti vrti vrti....nekolku dena,horor
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 04:25 #6913

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Visoki stikli i crni corapi....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 14:15 #7029

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
Ma daj okreni
taj ringihspil u mojoj glavi
to nezna niko samo ti!
Bez tebe drveni konjici
tuzno stoe.....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 14:23 #7032

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Док свира радиооо, шта бих ти радиооо, нананнанан :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 18:44 #7230

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
i moja devojka sa zelenim ocima sto ne znam gde je sad
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 18:47 #7234

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Маза, мамина маза,
зошто си толку,
голема маза мамина... :))))
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 18:49 #7239

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
All I want for Christmas is you...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 19:45 #7288

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
"...довидување од Мики Маус
и од куќичката на Мики Маус" :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 20:18 #7322

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Jingle bell...по цел ден само тоа пее Мила:))
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 22:53 #7393

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 80
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
edno vnuce dobro milo v dedov skut si sedi.....Toa i peeme na Draija
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 28 Дек 2009 23:00 #7397

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Please forgeave me,J don't know wanna do,please forgeave me J can't stop loving you....


Filip cel den mi pusta Brayan Adams,pa i mene mi se zavrte vo glava
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 03:03 #8116

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Baby it's a new age, you like my new craze, lets get together, maybe we can start a new faze.....( Millow - Ayo technology), ja obozavam, ja imam i za rington.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 03:21 #8126

 • Arhangel
 • Arhangel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Карма: 1
Baa-baa black sheep,have you any woll,yes,sir,yes,sir three bags full...itn...
po cel den slusame Nursery Rhymes,ama ovaa posebno mi se pika v glava... :blink:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 04:38 #8164

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Od Tose
Boze, meni tako malo treba
ispod ovog svetog neba
topla postelja i njena oka dva Salji andjele cuvare svoje
jer je dusa duse moje
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 13:08 #8217

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Arhangel напишал/а:
Baa-baa black sheep,have you any woll,yes,sir,yes,sir three bags full...itn...
po cel den slusame Nursery Rhymes,ama ovaa posebno mi se pika v glava... :blink:
Lele Arhangel zaboraviv na ovie stihovi, duri i na rabota si gi podpevnuvam, kojznae sto si mislat kolegive za mene :laugh:
I uste: Humpty Dumpty set on a wall, pa Old Mcdonald had a farm, pa Incy Wincy spider climed up the water spout, pa Hickory dickory dock the mouse climbed up the clock, pa Ding dong bell pussis in the well, pa Tree blind mice...itn itn...., kako ludaca sum :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 13:42 #8243

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Ova sto go napisaa Arhangel i Inicka ni e sekojdnevie :laugh:

Denes i vcera osobeno mi se vrti niz glava:
zimi mojte hulahopki
iskinati od sopki
zimi mojot telefon
soni erikson
jas ne sum veke bebe si pejam jas so tebe

je je je jas te sakam tebe
Anja Veterova i Parketi
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 18:34 #8500

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 19:24 #8526

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Ne, ne moze mi nista cjeli svjet
ma briga me za suskanja
ne, ne moze mi nista vojski pet
jer njega nedam ja
Ne, ne moze mi nista cjeli svjet
ma briga me za suskanja
ne, ne mogu mi nista
jer njega nedam ja

Sega ovaa :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 30 Дек 2009 19:45 #8548

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
"... Posle tvoeto ime tocka stavi
pred tebe sto bilo da zaboravi..."
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 02 Јан 2010 18:14 #9280

 • Rocka
 • Rocka's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • ♥ ★ ♡ ★ ♡ ★ ♥
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 119
I know you can't take it
I know you can't take it anymore
I know you can't fake it
I know you can't fake it anymore
Now it's time for you to open a new door


A New Door - Lenny Kravitz
Just because you’re leaving doesn’t mean I’m letting you go.
Time has a wonderful way of showing us what really matters.

Death Of The Poet
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 04 Јан 2010 14:41 #9762

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
"...vakov ili takov, ke im mine merakot
samo ti ke me sakas ednakvo"
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 04 Јан 2010 14:45 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Стих кој ми се врти низ глава! 04 Јан 2010 15:03 #9790

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Mi se vrti Irthes od sakis rouvas cela nok...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.