Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Rock that song DJ - Форумски диџеј

Rock that song DJ - Форумски диџеј 29 Окт 2019 08:54 #255471

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Секоја недела по еднa од вас ќе предлага песни кои сака да ги ставиме со видео на форумот десно. Изборот на песни ќе биде дневно по една, а ќе го пишува во оваа тема, од каде потоа јас ќе ги најдам на youtube и ќе ги закачам на порталот/ форумот десни, каде има банер за видео.
Не треба линк да се става во темава, само наслов на песна и изведувач.

Откако ќе му помине редот, диџејот ќе предложи нов ДЏ од членовите.

Оваа недела како прв ДЏ е Dolphin
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 29 Окт 2019 09:05 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Rock that song DJ - Форумски диџеј 29 Окт 2019 17:29 #255474

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:majsi2:
Señorita - Shawn Mendes and Camila Cabello
Да почнеме ајде вака
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 29 Окт 2019 21:12 #255478

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
There you go :igra:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 30 Окт 2019 13:14 #255485

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Идемее вака денес
Sting & Shaggy “Just One Lifetime”.
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 31 Окт 2019 15:11 #255490

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
LP Lost on you :)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 02 Ное 2019 22:52 #255497

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Malku i od naseto devojce
Karolina Goceva Koj da mi zapee :majsi:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 04 Ное 2019 21:16 #255500

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Van Gog Neko te ima nocas
Malku YU :music:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 04 Ное 2019 22:01 #255505

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Dolphin wrote:
Van Gog Neko te ima nocas
Malku YU :music:

Не се отвара линкот подолу систер
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 05 Ное 2019 18:03 #255506

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
sredeno
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Rock that song DJ - Форумски диџеј 07 Ное 2019 21:50 #255510

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
S.A.R.S. Ruke
Следеќааа
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 08 Ное 2019 14:56 #255514

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ja nema na youtube
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 10 Јан 2020 19:17 #255557

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Me again - Billie Eilish - Bad Guy
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 30 Апр 2020 21:54 #255610

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Imame dobrovolec za DJ ? :hello:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 30 Апр 2020 22:54 #255615

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Кој пушта музика да видам?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 30 Апр 2020 23:04 #255616

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ti ne naznaci nikogo
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Rock that song DJ - Форумски диџеј 30 Апр 2020 23:16 #255620

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Ете Majsi нека биде
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Најново на форумот

 • No posts to display.