Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Kaко беше текстот....

Kaко беше текстот.... 12 Мај 2011 20:00 #135355

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Сега гледам на интернет нешто и ми текна на една песна која одеше


"Red river, red river"

а братучедка ми (која тогаш имаше некои си 13 -14 години) пееше

"Repriza, repriza"

:laugh:

Мои музички лапсузи не ми текнуваат во моментов освен оној кога на ТВ одеше серијата „Луд,збунет, нормален„ и одеше песната

"Lud, zbunjen, normalan
Lud, zbunjen, normalan"


а јас си пеев:

"Lumpuje normalan
Lumpuje normalan"


:hahaha:

Сте имале ли вие вакви утки во слушање и интерпретирање на текстот?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 12 Мај 2011 20:01 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann, Frogy

Ре: Kaко беше текстот.... 15 Јул 2011 19:47 #144910

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Дури сега ја гледам темата :laugh:

на А1 има една реклама со коњчиња ФИЛИ со сваровски кристали и светат во темница

Песната на рекламата оди вака
"Колку сакам Фили,фили,фили,фили коњчиња мили мили мили мили"(така некако)

А јас ја пеам

Колку сакам Фили фили фили фили,Внучиња мили мили мили мили :hahaha:

Имам и други лапсузи во песните.често ми се случува :muahaha:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, biljann

Ре: Kaко беше текстот.... 15 Јул 2011 20:25 #144911

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Јас имав своевиден лапсуз кога излезе песната Не кани ме, упорно тврдев дека е Љубовна песна со чуден наслов :wtf: , ме бунеше тоа-"не барај ваква љубов да премолчиме" што всушност помеѓу има една запирка која прави огромна разлика и песната ја претвора во нешто друго.
Имавме случај кога другарка ја пееше песната од U2-With or without you-како Вдовица без тебе,упорно тврдеше дека е така-Widow without you :zid:
А се сеќавам на лапсузот на една моја другарка во тинејџерските години ја пееше Цеца, но наместо "Ја бих опет била тепих по коме ти газиш"-таа пееше "ја бих оперила тепих по коме ти газиш" за да е уште посмешно нејзините имаа перална:zelen:
Има уште многу-ќе допишам штом се сетам
Последна промена: 15 Јул 2011 20:28 by biljann.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Kaко беше текстот.... 16 Јул 2011 05:44 #144923

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Koga beshe hit pesnata na Zoran Vanev "Angela, Angela", imashe del od strofata: SE' SHTO MI RECHE, KO ZHAR ME PECHE, arno ama poshto on sve nekako spoeno peeshe, jas si mislev deka pee: SE' SHTO MI RECHE KOZHAR ME PECHE, demek kozhar, kako kozha nekakva si, gluposti :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Kaко беше текстот.... 16 Јул 2011 15:42 #144944

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Eeej Клаудија ме потсети на оваа песна, мајка ми ја пееше КОЖА ме пече !!!! :muahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Kaко беше текстот.... 16 Јул 2011 16:24 #144950

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
namesto, message in the bottle-message in the bathroom :hahaha: mm
namesto,ko roza bela-ooo izabela :muahaha: i ova mm
Последна промена: 16 Јул 2011 16:25 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, biljann, Nataly, Frogy

Ре: Kaко беше текстот.... 19 Јул 2011 09:37 #145212

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Drugarka namesto "Pusti pusti modu" imas "Pusti pusti VODU" :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Kaко беше текстот.... 19 Јул 2011 18:38 #145249

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
И јас имам еден гоооооолем бисер:tupco: . Пред некој ден слушав даваа стара снимка од Студени нозе и имаа една песна „Како кучето мое...“ и еден дел е „кау-чот се расцвета на пола“. Мене секогаш ми се слушаше „како (т.е. као на скопски) ЧОТ се расцвета на пола“ (мислев за женската :rofl: ). Го прашувам мм што е тоа ЧОТ, да не е нешто скопско што не сум чул и тој цел :wtf: :what: После се објаснивме :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Kaко беше текстот.... 18 Сеп 2011 16:43 #154308

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Никола прееска понесен од кошаркава

„Излези момче, право на тераса и
поздрави ја гоцева ТЕРАСА„

:laugh:
Klaudija wrote:
Koga beshe hit pesnata na Zoran Vanev "Angela, Angela", imashe del od strofata: SE' SHTO MI RECHE, KO ZHAR ME PECHE, arno ama poshto on sve nekako spoeno peeshe, jas si mislev deka pee: SE' SHTO MI RECHE KOZHAR ME PECHE, demek kozhar, kako kozha nekakva si, gluposti :muahaha:

мајка ми ова го слушала - се што ми рече КОЖА ме пече :tupco:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 18 Сеп 2011 16:53 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Kaко беше текстот.... 18 Сеп 2011 17:27 #154326

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Дојди Лено на перниче бело

Да ме греат раце нежни
в долги ноќи зимски снежни..


Кога бев мала мене ми се слушаше:

Да ме греат раце нежни
в долги ноќи цицки снежни..


И си мислев како не му е срам на чичкото што вака пее...:laugh:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 18 Сеп 2011 17:28 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky, Marge, Nataly

Ре: Kaко беше текстот.... 18 Сеп 2011 18:07 #154342

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ова е на сестра ми

На песната за евровизија на Ања Ветерова текстот оди вака

„Бев на чај во Англија, во Шпанија на корида...„

а сестра ми ја слушам како им пее на децава

„бев на чај во Англија, во Шпанија на КАРИБИ„

Јас не знам од кога се Карибите шпански острови, ама изгледа систерот знае :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Kinky

Ре: Kaко беше текстот.... 09 Окт 2011 12:02 #158261

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Соба за тага од Тоше.. текстот оди :
Моја си замка паднав и спијам сите си мислат дека се кријам...“ а цимерката беше убедена дека вика „моја Сузанка“

Инаку ми требаше долго време да го разберам делот „со кој спиеш ти на рузвелтова 3“... најверојатно зошто не сум од СК и не сум знаела за таа улица
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Kaко беше текстот.... 09 Окт 2011 18:36 #158298

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
Edna pesna od Zeljko Joksimovic Michelle, mojata najdobra drugarka redovno ja slusase i bese nejzin hit. Pokraj nea redovno ja slusav i pesnata vo referenot odi vaka:

Michelle nisi vise lepa kao pre

a jas si peev :

Vise nisi vise lepa kao pre :muahaha:

Voopsto ne go ni slusav imeto Michelle :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Frogy

Ре: Kaко беше текстот.... 10 Окт 2011 18:06 #158479

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Имаше една детска песничка порано, вака одеше:

Пуканка, пуканка
малечка слатка, полна сила
Пуканка, пуканка
скокам ко чигра најмила
(ако не сум грешка и јас :zelen: )

А на сестра ми една другарка вака ја пееше и беше сигурна дека не греши:

Плуканка, плуканка
малечка слатка, полна сила
Плуканка, плуканка
скокам ко чигра најмила.

:laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 10 Окт 2011 18:07 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Kaко беше текстот.... 29 Окт 2011 05:26 #161819

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Борјан сабајле пее:
Едно име имаме, во ушето го носиме... :hahaha: :hahaha:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Marge, Sneze, Fairy

Kaко беше текстот.... 25 Јан 2016 18:11 #255212

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Веќе трет ден умирам од смеење сама со себе.
Се возиме со син ми во кола он пушта цеде. Иде песна, и ја си пеам I Got My Mind Se Lavju
а син ми почнува I Got My Mind Set On You.
И уште сигурна во себе го поправам, па имам - не си во право, треба како јас што ја пеам. си ја најдов на shazam вчера !
Нови, модерни деца. А не како нас што си чул си чул на радио, па ја пееш 30 години погрешно.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 25 Јан 2016 18:13 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Најново на форумот

 • No posts to display.