Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Правила за поставување линкови

Правила за поставување линкови 01 Мај 2011 02:44 #133102

  • Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Offline
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7934
  • Thank you received: 5653
  • Карма: 121
1. Нема повеќе дирекно поставување видеа на форумот.За таа цел копчето за линкување видео е исклучено. Наместо тоа кога ќе сакате во темите за музика да поставите линк одете на следниот начин:




1- кликнете го глобусот и ќе ви се отворат два бокса.
2- во првиот внесете го линкот од видеото само внимавајте да не се дуплира http:// т.е избришете го она кое се појавува во боксот автоматски.
3- во вториот внесете го името на изведувачот и песната, па кликнете на копчето „внеси“
4- откако линкот ќе се појави во пораката кликнете да ја испратите пораката.
Ова важи за сите теми во формот музика, како и за било каде на форумот ако линкувате видео. Ако ви е проблем да го направите сето ова, само впишете го името на изведувачот и песната. :poimnemam:

Не го правам ова за инат или оти така мене ми текнало, туку затоа што имаме проблем со оптоварување на сајтот. Поради тоа оние стари теми кои беа над 20 страни и не можев да ги средам би избришав, а оние кои беа помали ги средив т.е ги уредив линковите како што налагаат новите правила.

Со ова нема да изгубиме ништо, само ќе помогнеме. А и нема голема разлика дали некој ќе го гледа видеото овде или ќе кликне на линкот да го однесе до јутјуб или било каде, каде што е лоцирано видеото.


Сите пораки кои ќе отстапуваат од правилата - значи неправилно линкувано видео, само линк, без текст - ќе бидат бришени без објаснување.


Благодарам за разбирањето
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 13 Мај 2012 09:08 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

  • No posts to display.