Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Детски фестивали

Детски фестивали 20 Дек 2009 21:11 #1312

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Gi slusate li, gi sakaat li vasite decinja?
nie nemozeme nisto da pustime na TV samo CDto so zvezdite vrti
od novoto cd gi saka najmnogu volsebni cevlicki, vesela trojka, kako struga nema druga i malo konjce :)

Volsebni cevlicki veke ja pee taa e N1
Последна промена: 21 Дек 2009 19:41 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 20 Дек 2009 21:24 #1326

 • misticia
 • misticia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Симона и Мартина :)
 • Теми: 107
 • Thank you received: 3
 • Карма: 27
Новите ги немаме уште ако се излезени, ланските ги сака ама не премногу

исто имаме златно славејче 08, и поточиња 08
стара ни е колекцијата :)
песничките ги знае на памет
друго знае некој народни песни како ој недо недо - неда се вика баба ми и затоа ја сакаме песната мноооогу
македонско девојче, јовано јованке - ми се чини до збор ги знае
го сака тоше пее волим осмех твој :) веројатно зошто таа песна јас и ја посветив нејзе и и ја пеев, и многу сака македонија навива за вас - ја знае напамет ја пее
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 20 Дек 2009 21:46 #1345

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Ние ја имаме супер звезда 2008, и игра, на песничките, на Петле песната ептен се радува, и игра баш како девојчето хахахха
баш после ке го барам новото ЦД од супер ѕвезда зошто на јоутубе ги гледаме смао .
Последна промена: 20 Дек 2009 21:49 by Sanja_Ivana.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 20 Дек 2009 23:42 #1390

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
И ние ги сакаме супер звездите,играме и пееме како нив:))
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 14:15 #1800

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
eve bas sega gi slusame, gi imame recisi site na cd i gi peeme zaedno so decinjata
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 15:28 #1889

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Омилени ни е и на нас а најмногу Бисерни запчиња и Волшебни чевлички, а од постарите Кој си носи чадорче и Чудо од дете
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 18:07 #2100

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Bevme lani na Super Zvezda i super si pominavme. I ovaa godina, zdravje, ke ja nosime. Site pesnicki gi saka i redovno gi gleda, samo sega novogodisnite i se hit i tie vo gradinka sto gi peat.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 18:18 #2114

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
I nie si gi sakame pesnickite i na Super Zvezda i na Zlatno Slavejce.Narednata SZ obavezno ke ja nosam.
Inaku hit ni se (ke gi napisam izmesano) :Petle,Sareni mastiki,One dence,Bimbo,Maco karakaco,Bubamara,Mila mamo i uste mnogu :)
I mnogu saka da gi imitira dadickite i batkovcite koga peat :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 18:21 #2119

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Na Anja ne tolku, ama mene mi e hit bimbo i samo taa i ja pustam, a ona mama ne taa, ne ja kakam taa:)
I obavezno kako ona igra, taka i jas. Ako pocnam da i zabusavam, odma mama ne taka, vidi Anja kako igla:)
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 19:55 #2179

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
И ние многу ги гледаме, во последно време Златно славејче 2008, а хит им се песничките Часовник, Гатанка, а на малата особено девојчето од Албанија. Тоа ЦД ни е ставено и во кола, тка да сите четворица ги знаеме на памет песните :-)
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 21:42 #2304

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Super zvezda ja obozavame. Lanskoto cd se vrtese non stop. Od ovie godinesnive ja saka Kauboj, Umetnik, Sema, Moeto malo mace, idr. a od starite hit ni bea Petle, Karaoke, Diskoteka i taja od Bajaga 123 e i sekoj den doma praevme zurka. I mm gi nauci site
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 21 Дек 2009 21:46 #2309

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Filip porasna vo druga sredina,kaj so nemase detski festivali,no sekako imase detski angliski pesnicki na CD,no ne im obrnuvase mnogu vnimanie
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 29 Дек 2009 06:14 #7632

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
kaj nas sega e mnogu popularna pesanata od anja i parketi hahahahah mamo pej mi kinati hakopki hahhahahaaaa
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 29 Дек 2009 13:44 #7666

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ние ги сакаме најмногу супер звезда, со нив некогаш се лажеме за јадење. Ги пееме и кога се бањаме...Баш се мислев кога ќе може да ја носиме да ги гледа во живо, само незнам кој повеќе ќе се радува дали мама или Сара хахаха :blush:
Последна промена: 29 Дек 2009 13:47 by Maja.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 02 Ное 2010 20:08 #67777

 • megi
 • megi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 61
 • Thank you received: 18
 • Карма: 1
Eve se priblizuva jubiljenoto zlatno slavejce, i sme mnogu vozbudeni po doma i edvaj cekame da odime da go gledame. Kartite bile 150 denari ama ke dademe i ke se zababvuvame :jupi:
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 09 Ное 2010 20:45 #70561

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Мамички јас вчера слушнав дека ќе почне Златно Славејче. Ние оваа година прв пат ќе одиме. Дали има некој информација колку ќе биде карта? Претпоставувам дека ќе биде во Универзална Сала како и секоја година.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 09 Ное 2010 20:51 #70563

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
и ние сакаме да одиме ама искрено заборавивме од кога до кога е, знам само дека ќе биде цела недела.
еве прашав 150 денари е карта, секој ден од утре до понеделник од 11 часот и од 13 часот само во сабота има + термин и од 18 часот.
Последна промена: 09 Ное 2010 20:54 by busavo.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 09 Ное 2010 21:02 #70566

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Nie si zemavme karti, 150den karta i plus gratis CD 2010 Zlatno Slavejce. Univerzalna standardno. Neznam koj termini se slobodni, nie odime vo sabota na 13-ti :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 09 Ное 2010 21:16 #70573

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
Мајси кажи ми земавте и за детенцето или само за возрасните.
сега кога се јавив во универзална ми рекоа ако е дете до 5 години што може во скут да седи нема потреба од посебна карта, ние одиме прв пат па затоа те прашувам.
благодарам
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 03:37 #70659

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Женски еве линк што најдов за термините
www.kadevecer.com.mk/nastani/festivali/z...he-univerzalna-sala/
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 03:54 #70665

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Ние ќе одиме на 14-ти:) Инаку Златно славејче за прв пат го гледавме на една годинка, мала беше и збунета, ама умна и сосредоточена на песничките :laugh: Сега со душа ги чека сите детски фестивалчиња и многу се радуваме за Златно славејче :jupi:
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 04:54 #70696

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
busavo wrote:
Мајси кажи ми земавте и за детенцето или само за возрасните.
сега кога се јавив во универзална ми рекоа ако е дете до 5 години што може во скут да седи нема потреба од посебна карта, ние одиме прв пат па затоа те прашувам.
благодарам

Busavo da ti kazam zemavme i za trtlata, jes deka moze da si sedi vo skut no nekam da rizikuvam i da ni bide lele majko :laugh:
Sega sme vo faza demek sme golemi dadicki i sakame da pravime kako dadickite i uste (a ke ima normalno) da ni se pogodi nekoja pogolemka dadicka do nas da si sedi sama do majka i ke bide veselo. Ke bara i ona zenskata da bide fraerka i jas kaj da idam, na skali :zelen:
Vaka za mir u kuci i ubava zabava ke si sedime kako golemite dadicki i ke uzivkame ;)

A btw neli so sekoja karta se dobiva i po edno CD, sega si imame dve. Edno za vo kola a drugoto za doma, pa sme si veseli i raspeani segde :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 12:11 #70714

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Nie dosega dva pati sme bile na Zlatno Slavejce. Prviot pat kerka mi imase godina i pol i izdrzlivo bese da sedi kaj mene vo skut, ama minatata godina, sto mi trebase da zemam samo edna karta :wtf: Abe se ukociv, spondiloza me fati, toa tesno, stolcinjata neudobni taa se vrtka-trtka, gi gleda pogolemite decinja sto si sedat sami, se murti, na kraj stanavme i go prestojavme poveke od polovina koncert napred kaj scenata. Ovaa godina povtorno odime, ama so pamet- kupuvam 2 karti, najverojatno za nedela.
P.S. Inaku prethodnite godini kartata bese 100 den.
Последна промена: 10 Ное 2010 12:11 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 13:47 #70720

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас со Марија редовно го посетував, со Борјан лани отидов и се зезнав, црвец не доседе ни 5 минути па си отидовме.. Ќе видиме дали ќе одиме, вака не ми делува воопшто заинтересиран :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Детски фестивали 10 Ное 2010 14:56 #70745

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
bubamara wrote:
Ние ќе одиме на 14-ти:) Инаку Златно славејче за прв пат го гледавме на една годинка, мала беше и збунета, ама умна и сосредоточена на песничките :laugh: Сега со душа ги чека сите детски фестивалчиња и многу се радуваме за Златно славејче :jupi:

I nie ke odime na 14-ti od 11h.:jupi:
A, sega gi preslusuvame pesnickite :girlpink:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.