Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Песна која ви буди најмногу емоции

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 12 Фев 2011 05:15 #111827

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 01 Мај 2011 01:45 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 12 Фев 2011 05:18 #111828

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Последна промена: 01 Мај 2011 01:46 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 12 Фев 2011 05:22 #111830

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Последна промена: 01 Мај 2011 01:46 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 12 Фев 2011 05:31 #111834

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
 • Карма: 6
Мислам дека највеќе емоции кај мене буди Супермен (ваљда така се викаше) од оној Мерлинон. Ја мразааааааааааааааам ! Се ежам кога ќе ја чујам.

Во 2000 година летото канцелариите ни беа сместени на плошад а под нас еден дечко продаваше цедиња. Со оваа песна ни переше мозок. Нон стоп ја повторуваше. Глас пушташе до максимум, цел плоштад ечеше и на сите што моравме да ја трпиме неговата тортура ни направи да ја замразиме песнава од дно на душата. Немаше човекот разбирање дека некој не може да работи од неговата музика. Се спасивме кога залади, песната не беше повеќе хит, а и ладно му беше по цел ден да дреме на плоштад.
Последна промена: 12 Фев 2011 05:40 by Bejbi.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 12 Фев 2011 05:38 #111837

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Остани-Горан Каран, ме подсеќа на многу убави моменти од моите најубави години, на моменти кога сум имала многу пеперутки во стомак:sram:

Има и неколку други песни, ама еве првата што ми дојде одма во глава
Paul Weller-You do something to me
www.youtube.com/watch?v=tM1rSTOs7Zs
Последна промена: 01 Мај 2011 01:47 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 13 Фев 2011 00:23 #112029

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
:aleluja: :aleluja: :aleluja:

www.youtube.com/watch?v=zXCr2JW_7dI
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 13 Фев 2011 06:33 #112125

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Последна промена: 01 Мај 2011 01:48 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 13 Фев 2011 15:48 #112152

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Bejbi wrote:
Мислам дека највеќе емоции кај мене буди Супермен (ваљда така се викаше) од оној Мерлинон. Ја мразааааааааааааааам ! Се ежам кога ќе ја чујам.

Во 2000 година летото канцелариите ни беа сместени на плошад а под нас еден дечко продаваше цедиња. Со оваа песна ни переше мозок. Нон стоп ја повторуваше. Глас пушташе до максимум, цел плоштад ечеше и на сите што моравме да ја трпиме неговата тортура ни направи да ја замразиме песнава од дно на душата. Немаше човекот разбирање дека некој не може да работи од неговата музика. Се спасивме кога залади, песната не беше повеќе хит, а и ладно му беше по цел ден да дреме на плоштад.

Спотот е снимен на Бистра.....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 17 Фев 2011 15:43 #113771

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Мај 2011 01:49 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 17 Фев 2011 15:59 #113780

 • Goca
 • Goca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 23
 • Карма: 11
Последна промена: 17 Фев 2011 16:02 by Goca.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 17 Фев 2011 16:05 #113783

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, vodolija

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 17 Фев 2011 16:30 #113799

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Pipo cestito avatar , epten ti lici :cmok:


www.youtube.com/watch?v=OglNPNPWvSo
eve i edna narodna za koja sum posebno vrzana, imam posebni emocii :tazna:
www.youtube.com/watch?v=nCtjpKO4qQQ
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 02 Мар 2011 16:56 #118549

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 02 Мар 2011 17:22 #118565

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 01 Мај 2011 01:50 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 25 Апр 2011 19:09 #132066

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Aleksandra Radovic - Cuvam te

песнава не е стара, ама во нејзиниот текст се пронајдов уште прв пат кога ја слушнав. ми носи силни емоции од кои секој пат кога ќе ја чујам ми затреперува срцето, а солзи...нема, стојат тука во грло...
само една тажна насмевка ќе прелета низ лицево.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Мај 2011 01:50 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 26 Апр 2011 20:47 #132275

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
И уште една
музиката и текстот :tazna:

Oliver Dragoevic feat. Stjepan Hauser - Tristeca
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Мај 2011 01:51 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 09 Јун 2011 03:26 #140857

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Frogy

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 23 Авг 2011 18:15 #149856

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 23 Авг 2011 18:51 #149862

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 24 Авг 2011 04:03 #149882

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Sega prv pat ja slushnav, pa ete bash me rasplaka od emocija verojatno poshto e pridruzena od ubav spot :sram:

Flamingosi-Milo, Najmilije

www.youtube.com/watch?v=Noknn7QNuDY&feature=share
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 24 Авг 2011 04:13 #149886

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Sonce za 3 sveta - Dzafer :)

www.youtube.com/watch?v=jnnH5XrjXws
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, isabella

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 24 Авг 2011 04:32 #149894

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Прије сна од албумот(само да је ту)-Оливер Драгоевиќ!!!!!!!!!!

Подобро нешто немам слушано!!!!!!!!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 24 Авг 2011 06:18 #149923

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Bon Jovi - Livin' On A Prayer
www.youtube.com/watch?v=lDK9QqIzhwk
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zvezdicka

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 27 Авг 2011 03:32 #150519

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Песна која ви буди најмногу емоции 15 Авг 2012 16:42 #210697

 • MoNeTo Be
 • MoNeTo Be's Avatar
*Dance with my father :srce:
** Concrete angel :3
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.