Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: In memoriam на славните музичари

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 05:12 #180083

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Нека почива во мир. За жал уште еден доказ што прави славата ако не си спремен да се соочиш со сето она убаво и со сите замки кои ги носи.
Како што прочитав на нет била најдена во хотелска соба каде се забавувала претходно со пријателите. А пред да биде забавата неколку часа била фотографирана во непријатна состојба, односно не се знае дали била пијана или дрогирана.
Починалa вечер пред доделувањето на музичките награди Греми, чиј основач е човекот кој ја откри нејзе.
Вечерва на доделувањето на наградите предвиден е специјален настап на Џенифер Хадсон во нејзина чест.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 05:46 #180091

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Нека почива во мир :( Навистина добар вокал
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 05:50 #180092

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Neka pociva vo mir
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 05:58 #180098

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Neka pociva vo mir :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 06:04 #180103

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Neka pociva vo mir...Se zajlubi vo pogresen covek, i toa ja odnese vo pogresna nasoka vo zivotot...Steta za toj prekrasen vokal:(
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 07:10 #180117

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Нека почива во мир, стварно голема загуба, прекрасен глас а богами и стас
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 09:52 #180134

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Не знам што да кажам...и за Витни и за Ејми пред неколку месеци....имаа силни, чисти и неповторливи вокали, а сепак слично завршија, им дозволија на пороците да ги уништат.

Витни самата си ја трасираше судбината со тоа што се вплетка со погрешни луѓе.
А, сите ние изгубивме уште еден одличен вокал.
Почивај во мир лавице!
Последна промена: 12 Фев 2012 09:56 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 12:38 #180159

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Steta, navistina steta :( Mnogu mi e zal :( Neka pociva vo mir :tazna:
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 12 Фев 2012 15:49 #180181

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Огромна штета...синојка кога прочитав, првин мислев дека е некоја финта како што прават со славните, ја видов веста одма одкако ја објави една страница на интернет, за после тоа со брзина на светлоста на повеќе странски портали да прочитам дека е вистина, дури и на Википедија во рекордно време сменија податоци за раѓањето и смртта. Она беше права ДИВА со големи букви, неповторлив глас, стас, изглед..многу трагично и жално, јас и луѓето од мојата генерација, нели тука сме сите мање више исто, израснавме со нејзините песни и навистина ме растревожи веста за нејзината смрт :( :(
R.I.P. Whitney..
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 18 Мај 2012 15:44 #199302

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Otide uste edna legenda, pocina Dona Samer....R.I.P.

Izvor
trtlata na mamika
Последна промена: 18 Мај 2012 15:45 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 21 Мај 2012 05:24 #199596

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Pocina Robin Gib, pejacot na grupata "Bi Djiz".....R.I.P.

Izvor
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 04 Јул 2012 14:43 #206388

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Денес замина тивката легенда на скопскиот урбан живот - Бајо, половина од душата на легендарниот Зи Зи Топ. Почивај во мир, добар човеку.
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 04 Јул 2012 16:16 #206394

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Бајо- менаџерот на некогаш најпопуларното кафуле ЗиЗи Топ и поранешен член на групата Психо, почина вчера.
R.I.P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 04 Јул 2012 16:17 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 05 Јул 2012 02:42 #206424

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
R.I.P Bajo
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 05 Јул 2012 06:19 #206462

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Многу добар другар ми беше, не можам да се совземам од шок. Почивај во мир, пријателе.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 05 Јул 2012 06:28 #206466

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
А од што почина човеков? Многу млад.. навистина жално.Нека му е лесна земја.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 05 Јул 2012 06:36 #206471

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
sole wrote:
А од што почина човеков? Многу млад.. навистина жално.Нека му е лесна земја.

Инфаркт, така рекле на обдукција. :(
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: In memoriam на славните музичари 06 Јул 2012 06:19 #206694

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Почивај во мир
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 17 Јул 2012 04:16 #207527

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Поранешниот клавијатурист и коосновач на британската рок група „Дип Парпл“ Џон Лорд почина денеска на 71-годишна возраст.

На неговата официјална интернет страница се наведува дека Лорд, кој е роден во англискиот град Лестер, ја загубил долгата битка со ракот на панкреас.

Тој напиша многу од легендарните песни на „Дип Парпл“, меѓу кои и „Smoke on the Water“, а подоцна, по повлекувањето од бендот, Лорд започна успешна соло кариера.

Лорд минатата година пред своите обожаватели изјави дека ќе се бори против ракот и дека ќе се одмори од концертите во живо „додека се лекува и закрепне“.

- Нормално дека ќе продолжам да пишувам музика. Во мојот свет таа е дел од терапијата и очекувам да се вратам во добра форма следната година, објави тој на својот веб сајт во август 2011 година.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 23 Сеп 2013 06:28 #244199

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Почина Дуле од дуото "Дуле и Коки"

Доцна синоќа познатиот пејач од дуото Дуле и Коки, Душан Љубисављевиќ, починал на скопските клиники, дознава Пресс 24 од болнички извори.

Сеуште немаме информации во какви околности настапила смртта кај пејачот.

Повеќе информации очекуваме во текот на денот.

press.mk
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на славните музичари 26 Авг 2014 13:14 #252092

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.